Антиспермални антитела и лоша морфология!!!!!!!!!!

  • 1 295
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 682
Здравейте на всички!
Спермограмата на мъжа ми се оказа не от най-розовите.Има морфология 4% по Крюгер и наличие на антиспермални антитела.
За моргофлогията изчетох много, но не намерих почти нищо за антителата.
Въпросите ми са следните:
Как се преборихте с такава диагноза и може ли да се зачене по естествен път?Колко надеждна е Инвитро-процедурата при тази ситуация?
Ще съм ви благодарна, ако споделите опита си.

# 1
  • Мнения: 281
Някъде тук http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=bl … 182&Itemid=16 бях чела за антителата, виж. Можеш да погледнеш и в нашата тема за мъжки стерилитет.
 Това, което си спомням е, че антителата могат да се появят след операция или просто да ги има без обяснение. Често водят до аглутинация- слепване и така намаляват значително шанса за естествено зачатие. Повлияват се от кортикостероиди, но временно, докато се приемат. ИКСИ- то преодолява този проблем  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 884
Морфологията наистина е доста лоша PeaceАнтиспермалните антитела се преодоляват от всички АРТ процедури,инсеминация,инвитро и икси.Според мен проблемът ви е морфологията,а не антителата.И на въпроса ти-с инвитро няма да има проблем да стане HugУспех Simple Smile

# 3
  • Мнения: 682
Еко, buena esperanza благодаря ви!  bouquet

# 4
  • Севлиево
  • Мнения: 162
Здравей beba81И про моя съпруг спермограмата не е много хубава.Анти-спермалните антитела  в семенната плазма са 26.62   ( N<60 U/ml),като това не е отбелязано като проблем.Морфологията-с нормална 26 % и патологична 74 % При нас проблема е повече в киселинността pH:   8.4   (норма 7.2-8.0) и обема Обем на еякулата:   1.4   (норма 2-6 ml) Въпреки тези резултати има възможност за забременяване по естествен път.Бяха изписали на мъжа ми лекарства но така и не започна да ги пие.Тези резултати са от преди почти една година.А ти правила ли си някакви изследвания и какви?При нас проблема може би е в мен.Аз съм с високи нива на ТАТ и МАТ Анти-тиреоглобулин (ТАТ)   152.67 (+)   (N<75, Low pos. 75-100 Pos.>100
Анти-ТРО (МАТ)     62.34 (+)   (N<40, Low pos. 40 - 100,   Pos.>100)

# 5
  • Мнения: 682
 dunda_n1   здравей мила, аз съм минала през всичко, на което може да се подложи една жена, за да се установи причина-цветна снимка, хормони, генетични, имунологични, проследяване на овулация и т.н.Само лапаро ми остава, но тръбите ми са идеални и засега ще изчакам.При нас проблемът е, че имам бременности, които приключват в много ранни етапи-5,6 седмица.Лекарите, казаха, че това се дължи на лошата спермограма и антиспермалните антитела-99.86 U/ml (-)    ( N<60 U/ml).А иначе и при нас PH  е 8,3, имаме и левкоцити, ама много.
Като гледам, без да съм специалист, при вас нещата са много по-добре.
Изобщо много ни е тъжно, но сега си пие мъжо лекарствата и ще видим.Най-вероятно ИКСИ, понеже разбрах, че с антителата не можем да се преборим Sad
dunda_n1 не се отчайвай, мога да ти изпратя на лични всички изследвания, през които съм минала.Има теми за ТАТ и МАТ, ще видя да ти дам връзка, но знам, че те се преодоляват с адекватно лечение.
Наистина благодаря на момичетата за подкрепата и информацията Hug

Общи условия

Активация на акаунт