Задържан фоликул

  • 35 180
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 522
zdraveite iskam i az da popitam neshto otkriha mi na desniq qi4nik folikul koito e 25 mm i nqkolko malki na leviq qi4nik . Osven tova imam i visok prolaktin i mi izpisaha Bromokriptin . Nqkoi imal li e podoben problem i kak se e lekuval za folikulite me interesuva ? i dali Bromokriptina pomaga da se puknat ?

# 16
  • Мнения: 682
magitileva , Бромокриптинът влияе върху пролактина.При висок такъв, няма овулация, но не винаги.Когато влезе в норма, започва овулацията, което означава, че фоликулите се пукат.Те се свиват и след цикъл.
Имаш ли проблем с цикъла, нередовен ли е!При мен няма проблеми, имам и овулация, но съм с висок пролактин.Пия Броморкиптин, за да може да се задържи оплодена яйцеклетка, понеже при високи стойности на този хормон има проблем с имплантирането.
Виж тази тема, и тук има много полезна информация!
 Peace

# 17
  • Мнения: 84
Аз да върна малко темата за неспукан фоликул и закъснение на МЦ. Много често както ми обясни моят лекар закъснението на МЦ когато не е свързано с бременност, стрес или други външни фактори означава задържан фоликул. Когато пък има кървене по средата на МЦ, това също означавало задържан фоликул заради липса на прогестерон.
magitileva, бромокриптина определено помага за овулацията и за пукането на фоликулите. Но сваля много кръвното и трябва да започнеш лечението по много внимателна схема. Приема се вечер, като дозата му се увеличава постепенно. Това трябва да са ти го написали подробно в рецептата.

# 18
  • Мнения: 588
Здравейте,
ще споделя и моя случай. Този месец бях на лекар и лекарката ми каза, че доминантния фоликул не се е спукал, след което ми предписа Регулон за изчистване на киста. Това лекарство пих 7 дни х 3 на ден. Трябваше да ми дойде на 15 Декември, но все още не ми е дошло. Въпросът ми е дали е възможно да е станало чудото или просто самите хапчета са предизвикали закъснението. Правих си тест на 12 Декември, но беше отрицателен. ooooh!

Ще се радвам ако някой има мнение по въпроса. newsm78

# 19
  • Мнения: 84
plana за първи път чувам Регулон да се пие три пъти на ден  newsm78 Ако е Оргаметрил или Дуфастон - може, но Регулона се пие по 1т. на ден. Той е дфуфазен контрацептив, за разлига от Оргаметрил и Дуфастон. Не искам да те отчайвам, но според мен закъснението е от Регулона, доста голяма доза си взимала. И въобще нямаше ли странични ефекти при тази доза гадене, повръщане ???

# 20
  • Мнения: 588
plana за първи път чувам Регулон да се пие три пъти на ден  newsm78 Ако е Оргаметрил или Дуфастон - може, но Регулона се пие по 1т. на ден. Той е дфуфазен контрацептив, за разлига от Оргаметрил и Дуфастон. Не искам да те отчайвам, но според мен закъснението е от Регулона, доста голяма доза си взимала. И въобще нямаше ли странични ефекти при тази доза гадене, повръщане ???

Не никакви странични ефекти не съм имала, но откакто не го пия зверски ме боцкат яйчниците, все едно всеки момент ще ми дойде, но напротив. Вече закъснението е 5 дни. Нали все пак е доктор и аз не знам при какви случай се взима. Тя ми каза, че го предписва за изчистване от кистата от не спукания фоликул.  Shocked

# 21
  • София
  • Мнения: 23 165
Ами отиди да те прегледат. Аз доколкото знам цикъл закъснява заради киста, може регулона да не е помогнал и затова така да се получава. Но това са си мои разсъждения.

# 22
  • Мнения: 588
Ами отиди да те прегледат. Аз доколкото знам цикъл закъснява заради киста, може регулона да не е помогнал и затова така да се получава. Но това са си мои разсъждения.


Дано да не е така, каквото и да е обаче все е лошо. Ще трябва да позабавим бебеправенето. След Нова Година и цветна снимка ме чака, но това закъснение всички планове ми обърка  ooooh!

# 23
  • Мнения: 84
Според мен щом усещаш напрежение в яйчниците значи скоро ще ти дойде почти 90% съм сигурна от личен опит разбира се, просто дозата хормони е била по-голяма. По принцип след прием на Регулон МЦ трябва да дойде между 3- 7 ден, но когато се пият за първи месец е възможно да не ти дойде въобще, и както пише в листовката след 7 дневна пауза се започва нова опаковак регулон - 1т. на ден в точно определено време. Но разибара се най-добре е да те прегледа лекар. Ако ти дойде МЦ, отиди на преглед на 4-5 ти ден дори и да имаш кървене, но не по-късно за да се види дали кистата се е спукала с МЦ.

# 24
  • Мнения: 588
Вече чувствам предменструални болки #Crazy
Най накрая гадната лелка пристига  Sick

Общи условия

Активация на акаунт