Псевдокартини

  • 3 093
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не, не бих си купила такъв тип "картина"...има хора,които наистина желаят репродукции и си ги поръчват при когото трябва...на стените си имам произведения на български художници и мои неща.

Aya_Cuervo ,би ли споделила що за бои са тези,с които работиш предвид,че имам представа за цените на въпросните "картини",та ми е интересно аз ли много скъпо пазарувам материалите или понятията за по-по-най при боите са леко размити...

# 16
  • Мнения: 1 885
Още не съм снимала, а и до сега не съм продавала картини. В смисъл по принцип не са рисувани с цел продажба, ами ей така. Само подарявала и то много, че в един момент няма къде да ги слагам.
В момента се занимавам  с довършителните работи в нас. картините са сбутани в един ъгъл на хола да не пречат.
Рисувам с акрилни бои на Марабу
Тези: http://impresia.bg/products.html?productid=97
http://impresia.bg/products.html?productid=199

Предпочитам акрила, защото е по-безвреден и екологичен.

Като се поосвободя, ще пусна в Продавалника 1-2. Всички са на доста големи платна. Има няколко, съставени от 2 до 3 платна.

# 17
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Марабу са хоби материали,а маслото е напълно безвредно,стига да се рисува с правилните разредители  Peace

# 18
  • Мнения: 1 885

Рисувала съм и с масло, но разредителите миришат доста и не ги предпочитам, особено когато в къщи има малки деца.
Що се отнася до Марабу щом си казала нека са хоби материали. Аз реално се занимавам с хобито си.
Имам и акрилни бои Cryla доста цветове.
В тази връзка познавах едно момче, който рисуваше с паста за зъби по стените. Много интересни неща правеше. А една друга позната твореше някви чудесии от пирони и парцалчета, но се получаваха уникалниии.. отдалече прилича на картина.
Важно е вдъхновението. Сигурна съм, че го знаеш Simple Smile

# 19
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не съм съгласна относно маслото,затова и подчертах,че зависи от разредителите,аз самата в период от моя живот не съм разполагала с ателие и статива буквално ми е стоял до леглото,та използват ли се правилните материали риск за здравето няма никакъв,нито за малки,нито за големи,като се има в предвид,че основни неща се купуват от аптека...
Права си,вдъхновението е важно,но и професионализма не е по-малко важен,колкото са по-информирани хората толкова по-добре за тях самите...относно Марабу,доволна съм от боите за коприна,порисувах си доста с тях в определен период,в който бях запалена по техниката,но нека се знае,че не са най-най-най още повече щом се отнася за акрил.. Peace

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
Aya ,ако може да видим картините ти PraynigМоже да се намери пазар за тях тук.

# 21
  • Мнения: 8 999
Не бих окичила такава картина в дома си, нито пък бих сложила фототапет. Щом не мога да си позволя да имам оригиналите на произведенията, които ми допадат, предпочитам голи стени.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 209
Не бих окичила такава картина в дома си, нито пък бих сложила фототапет. Щом не мога да си позволя да имам оригиналите на произведенията, които ми допадат, предпочитам голи стени.
Това е и моето мнение.
Впрочем някой спомена плакат за 100 лв?
Е за 150 преди 4 години си взехме картина на млад български художник.
В момента картините му са към 1000 лв едната.

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 184
На мен ми стоят като мушама в рамка - гледахме ги скоро  с клиенти за интериора на един хотел, но после решихме друго. Но за в къщи определено по-скоро не. Ако си под наем - може би е оправдано. Също и за детска стая на много малко дете - да не ме е яд, ако стане сакатлък.

# 24
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ако ми хареса,защо не!

# 25
  • Мнения: 36
Мисля, че не бих си сложила такава картина. Предпочитам да сложа в рамки красиви фотографии, които ние сме си правили или истински картини. Но все пак, има и не толкова претенциозно хора, които им намират място в интериора.

# 26
  • Мнения: 9 776
Сещам се за какъв тип картини става въпрос. Истината е, че бях се влюбила в една такава. За съжаление в момента нямах възможност да я придвижа до в къщи. После вече беше късно. Но я бях харесала точно защото щеше да ми пасне на едно място в къщата. Не, не съм против Peace.

# 27
  • Мнения: 1 176
Аз пък не се сещам и  се обърках от мненията ви. В крайна сметка на кои картини казвате, че са "псевдо"?
Имам картина рисувана върху платно от неизвестен за мен автор. Купувала съм я от гаражна  разпродажба.
Имам и друга, рисувана от колежка на мъжа ми. Не е върху платно, но не знам как се казва, прилича на шпертплат(така ли се пише тази дума).
Имам и от тези тип постери, които се слагат под стъкло, в красиви дървени рамки.
Всички тези, които изброих - псевдокортини ли са?  newsm78
Да, не са прочути произведения на известни майстори, но съвсем на са пошли. А докато четях темата, аз останах с впечатлението, че всичко, което не е излязло изпод ръката на известен художник е "псевдокартина", като в това значение се влага единствено смисъл на нещо грозно и кичозно...

# 28
  • Мнения: 85
Аз бих си сложил такива само ако имах кафе или ресторант, но в никакъв случай в къщи. Прекалено голям кич са и нямат никаква стойност. В къщи имам рисунки на истински художници. Ако искате стойностен интериор, дайте малко пари, но си купете нещо със тойност и с подпис. Всичко останало е ала-бала

# 29
  • Мнения: 227
Аз пък не се сещам и  се обърках от мненията ви. В крайна сметка на кои картини казвате, че са "псевдо"?
Имам картина рисувана върху платно от неизвестен за мен автор. Купувала съм я от гаражна  разпродажба.
Имам и друга, рисувана от колежка на мъжа ми. Не е върху платно, но не знам как се казва, прилича на шпертплат(така ли се пише тази дума).
Имам и от тези тип постери, които се слагат под стъкло, в красиви дървени рамки.
Всички тези, които изброих - псевдокортини ли са?  newsm78

Неее! Първите две са си истински картини, след като са нарисувани от някого, без значение дали е известен или не Grinning
Псевдокартини аз наричам тези снимки на картини, сложени в рамки, които се продават в мебелните магазини. Фалшиви картини, това имах предвид.
Псевдоизкуство пък наричам онези картини, които  са си картини /защото все пак някой ги е нарисувал/, но не е вложил нищо в тях, в резултат на което са се получили пошли и кичозни.
Това дали художникът е известен,  за мен няма никакво значение.

Общи условия

Активация на акаунт