Здравейте!Имам момиченце на 2,5години което страда от ГЕР?гастро-езофегален рефлукс/Когато тя  повръщаше като бебе  и лекарите  казваха "ще го израсте" си мислех че това ще стане без особени проблеми.Уви 2 години по късно,след повтарящи се периоди с повръщане,със всички симптоми на "тих рефлукс"...след дълго четене в Интернет какво представлява болеста установихме че детето ни има тежък проблем,хронично заболяване което може да се израсте само при правилно лекуване и строга диета.Лекарствата които предлага традиционната медицина са с ефект докато ги пием,затова сега сме на хомеопатия.Въпросът ми е по скоро за диетата.Гастроинтерологът ни даде една листовка с много обща информация,а никаде не откривам по-подробна ...навсякъде пише без пържено,без подправки,без шоколад...но тя е дете и по принцип не и давам такива неща а рефлукса  не намалява.Затова ще съм благодарна на майките които отглеждат дечица с такъв проблем,или на тези които знаят нещо повече да ми дадат малко повече инфо за храненето!!!
Притеснявам се ,че тя расте и трябва да се храни пълноценно,а при рефлукс това е направо невъзможно защото едва ли не всичко предизвиква връщане на кисилина в хранопровода и от там още по страшни неща.Да не говорим , че детето  свързва храненето с последващата болка и апетита и е много намален.Изабщо ...ужасно е сложно да нахраниш дете,което не иска да яде с ограничено количество храни,при това диетични и безвкусни  Weary
   Затова...моля за съвети!  Praynig