Как излекувахме зъбите на детето без зъболекар и лекарства

  • 79 205
  • 523
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 161
Честита пролет, да са дечицата с бели зъбки и засмени!

# 496
  • Мнения: 3
Людмил, отдавна не беше писал... Но ето, появи се.  Hug
Аз едно не разбирам само...  Thinking Сами винаги е расъл сред природата, домашно роден, ако мога така да се изразя, дълго кърмен, яде само био-продукти... Пък изведнъж кариеси.
Добре, че сте ги излекували, разбира се.
Но ето, ти се стремиш към сливане с майката Природа и въпреки това зъбките му са заболели.

Е, аз имам малко по-различна теория и това е теорията за гена.
Имам щерка, която в момента е на 15г. и половина. Родена и расла само в София. Кърмена само 1м., много злояда до ден днешен. Но поне по 2 шоколада на ден изяжда от 2-3г. насам и забележи... няма нито един кариес. Няма и силанизация на нито един зъб.
Моята стоматоложка искаше да я прави рекламно лице за подрастващите и много й се чудеше, ма как така е със здрави зъби.
Е, не знам и аз... Но е факт, че няма жив кариес.
Рядко ползва вода да уста. И в миенето не е много стриктна. Единствено дъвче дъвки нон-стоп.

П.П: държа да отбележа, че до 6-тата си година почти не ядеше сладко. Месо също рядко яде до ден днешен. Но виж, колко антибиотици е изпила... Килограми до 6тата си година.

Страхотно!  Grinning Изключително рядко се среща в днешно време дете, което да няма кариеси или да не е имало.
Като лекар Ви съветвам да ограничите приема на сладко на Вашето дете, защото 2-3 шоколада на ден са предпоставка за други по-страшни болести. Недай Боже!

# 497
  • Мнения: 1 161
...
Но поне по 2 шоколада на ден изяжда от 2-3г. насам и забележи... няма нито един кариес. Няма и силанизация на нито един зъб.


Страхотно!  Grinning Изключително рядко се среща в днешно време дете, което да няма кариеси или да не е имало.
Като лекар Ви съветвам да ограничите приема на сладко на Вашето дете, защото 2-3 шоколада на ден са предпоставка за други по-страшни болести. Недай Боже!
Да, истина е това. Без да съм лекар ще ви кажа - от сладкото се изтощава панкреаса и рано или късно ще се предаде. Оттам следва разрушаване на всички основни функции...

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 20:01 от Людмил

# 498
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Като лекар Ви съветвам да ограничите приема на сладко на Вашето дете, защото 2-3 шоколада на ден са предпоставка за други по-страшни болести. Недай Боже!

като нейн родител, аз отдавна съм й казала, показала и дала материали да чете, че не е редно да яде по толкоз сладко на ден.
Но нали знаете, че в тийн възраст нещата излизат от контрол и трябва време и търпение, да си дойде пак "твоето" дете. Да се надяваме, че до тогава няма да си развали освен зъбите и органите Simple Smile

П.П: Баба ми (мир на душицата й) до поне 75-6г. възраст ходеше на стоматолог по 2-3 пъти в месеца. Все нещо лекуваше и спасяваше.

# 499
  • Мнения: 1 161
Здравейте!
За да запазим зъбките на Самуил, решихме да му даваме детски омега комплекс. В аптеката ми препоръчаха ето този, немско качество било, най-доброто (цената му също е добра):


Честно казано като го купувах не прочетох съдържанието, доверих се на специалистите, все пак е правено за деца от немска компания с "немско качество".
Голяма грешка!
Два дена след като започна да ги взема детето е с разтройство (не си спомням някога да е имал) и ходи да пишка през час. Чудихме се каква може да е причината, след като отписахме настинка и възможно хранително отравяне се спряхме на въпросните "немски" витамини.

Съдържанието е по-долу. Забелязвате ли, че няма Е-та. Производителите вече ни мамят, като вместо Е-та пишат цялото наименование, защото хората избягват да купуват стоки с Е-та на тях. Затова ще погледнем в табличката



Ето част от съставките в детските витамини и въздействието им върху детето:

Манитол -  Изкуствено получен подсладител. Възможен алерген. Категорично забранена за употреба от хора с бъбречни заболявания и нарушено кръвообращение. Вредна за зъбния емайл. [а ги давамe на Самуил за заздравяване на зъбите!] Повишеният прием на веществото може да доведе до силно обезводняване на организма.  [ясно сега защо цял ден му се пишка]

Глицерол - Добавката е категорично забранена за употреба от хора с бъбречни заболявания и нарушено кръвообращение. Повишеният прием на веществото може да доведе до силно обезводняване на организма. [Ето защо пишка през час!]

Малтитол - Трудно се разгражда от храносмилателните ензими. Във високи дози действа лаксативно. [Ето и причината за разтройството]

Калциев аскорбат - може да повиши риска от образуване на оксалатни камъни в бъбреците.

Ацесулфам-К и аспартам  - CSPI (Center for Science in the Public Interest) включва изкуствените подсладители – аспартам, захарин и ацесулфам К в списъка си за „Десетте най-лоши добавки“. Те причиняват тумори при опитни животни и повишават риска от развитие на рак при хора.


Нещо да кажете? Това нещо, натъпкано с отрови, се продава свободно по аптеките и трови децата ни с благословията на контролните органи. Затова, четете етикетите, свалете си табличката, носете я с вас, не вярвайте сляпо на реклами и препоръки!

Последна редакция: пн, 25 мар 2013, 00:33 от Людмил

# 500
  • Мнения: 19 338
Людмил, аз поръчвам рибено масло от iherb. Проучила съм си няколко марки и вземам само тях. Няма такива гадости в тях, маслото е висококонцентрирано и пречистено. Аз вземам само течно, за да няма капсули и т.н. По принцип е по-добре да даваш само рибено масло и отделно витамини, а не такъв продукт, който са заедно. Изключение прави само маслото от треска, където вит. А и Д са си натурално вътре.

Ето това съм купувала на Нордик Нейчърълс http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Omega-3-Purified-Fish-Oil-L … fl-oz-237-ml/4191
Държи се в хладилник след отварянето и до 2 месеца  е хубаво да се изпие. Специално това е за възрастни и детската доза трябва да е по-малко от половин чаена лъжичка. Съответно ако ще го пие само детето, по-добре по-малка разфасовка.

Сега имаме това с вит. А и Д http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Children-s-DHA-Strawberry-F … fl-oz-119-ml/4193 На вкус е по-неприятно от предното, но щерката го пие.


Рибеното масло е по-добре да е от малки риби, а не от големи, защото големите натрупват повече тежки метали. На опаковката трябва да е означено от какви риби е и дали е молекулярно дестилирано.
 Някои марки се тестват от IFOS за чистота http://www.ifosprogram.com/Consumer-Reports.aspx

Последна редакция: пн, 25 мар 2013, 21:12 от Soleil*

# 501
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Намирам темата доста късно, а е толкова дълга ooooh!, връщам се да чета Blush

# 502
  • Мнения: 63
Запис да ви чета  Simple Smile

# 503
  • Мнения: 1 161
Ами работата е проста - правите си козе сирене, пускаш детето да тича голо под слънцето, храниш го с покълнала люцерна и му даваш рибено масло  Joy

# 504
  • Мнения: 5 713
Ех, две от нещата не са според моите виждания. Дано след време не съм в графата на безотговорните (за някои) родители. Wink

# 505
  • Мнения: 63
  bouquet Багодаря Людмил. Да, само кънове не давам  ooooh!  -време ни е  Flutter

# 506
  • Мнения: 1 161
Цитат
Ех, две от нещата не са според моите виждания. Дано след време не съм в графата на безотговорните (за някои) родители.
Днес е много полезно да си БЕЗ-ОТГОВОР-ен родител. Защото когато си БЕЗ ОТГОВОРи на важни въпроси, като "Защо се развалят зъбите на детето ми въпреки всичките грижи?", ти започваш да търсиш истината. И когато я намериш, тя ти дарява свобода...

# 507
  • Мнения: 1 273
Записвам се да следя темата

Напоследък купих от iherb масло от черен дроб на треска на Carlson labs, с вкус на лимон.
http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Norwegian-Cod-Liver-Oil-Lemon- … fl-oz-500-ml/2804

Има високо съдържание на витамин Д, също и вит. А, Е, омега-3. 100% масло. Лимоновият аромат е естествен. Взех го заради съдържанието и поради огромното количество положителни отзиви.

Последна редакция: ср, 05 юни 2013, 22:21 от Maria71

# 508
  • Мнения: 19 338
Маслото на Карлсън Лаб е хубаво, но за лятото не ви трябва с вит.Д или поне да е в по-малки количества.

# 509
  • Мнения: 1 273
Маслото на Карлсън Лаб е хубаво, но за лятото не ви трябва с вит.Д или поне да е в по-малки количества.


Зависи, тези дни едно че е мрачно, второ от слънце се синтезира витамин Д в часовете между 11-14. Аз нямам възможност да съм навън по това време, работя. Да не говорим че кожата ми е чувствителна и не издържам много на слънце. Карлсън лабс са с 400UI на чаена лъжица, взимам 1,5. Това изобщо не е много. Освен това, когато маслото е естествено, организмът се справя с предозирането. Така или иначе, човек може да си изследва и кръвта, за да е сигурен за нивата на вит. Д.

Също така - слънцето е полезно - но не бива да се прекалява. По тези ширини през топлия сезон озоновият слой почти го няма в днешно време.

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 10:55 от Maria71

Общи условия

Активация на акаунт