Семеен сарай (İki aile)-турски сериал по НОВА

  • 67 237
  • 521
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 0
EDA VE OĞUZ
НАЙ-ХУБАВИТЕ ИМ МОМЕНТИ

 newsm53

(от клипчето се вижда, че Еда е надула корема и шестото дете в къщата е на път) Simple Smile

# 376
  • Мнения: 0
Джерен ли се казваше средната сестра? почти никъде не й казват името.
http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ki_Aile
тука в линкчето на уикипедия за сериала има имената на всички, май тя е Джерен Караман

# 377
  • София
  • Мнения: 215
EDA VE OĞUZ
НАЙ-ХУБАВИТЕ ИМ МОМЕНТИ

 newsm53

(от клипчето се вижда, че Еда е надула корема и шестото дете в къщата е на път) Simple Smile
Да много  е готино. Леле как ме е яд, че го спряха сериала.  #2gunfire  #Cussing out #Cussing out
BGpapa голямооооооо благодарско за резюметата!!!! smile3525

# 378
  • Мнения: 0
утре ще пусна за следващата серия, ако успея да я кача на сайта.
То става все по-интересно

# 379
  • Мнения: 0
Здравейте! Искам да благодаря на човека, който превежда епизодите и дава линкове към тях!  Преди "Семеен сарай" не бях следила какъвто и да било сериал..... и ето сега ...и него го няма  Simple Smile.

Отново - голямо БЛАГОДАРЯ!  Hug

# 380
  • Мнения: 1 410
Ейййй и мен много ме ядосаха ,че го спряха.... Twisted Evil

# 381
  • Мнения: 0
здравеййтее !!

аз съм само на 13г.   и съм голямаа  фенка на филма ..   Two Hearts
и много ме е яд че го спряха  smile3511

чета темата от доста време и благодаря на БГпапа че качва и превежда епизодите   coolcool

искам само да попитам защо 24 епизод който си качил немога гледам 4-та част знам че не си ти виновен, но ми излиза грешка лично видеоо . Някой има ли този проблем  cry

# 382
  • София
  • Мнения: 1 626
vesity_pz, току що пробвах. И на мен ми излиза това съобщение.

# 383
  • Мнения: 0
упс, грешката е моя. Сега вече би трябвало да работи, пробвай  Sunglasses

# 384
  • Мнения: 0
хайде, от мен.. приятно гледане



25 ЕПИЗОД

Начало: http://vbox7.com/play:815b2064

1 - http://vbox7.com/play:88ba65b7  Еда пита Сафийе ще излиза ли? Защото няма кой да гледа децата докато тя е в офиса за рекламата… Сафийе, облечена да излиза, вече се е отказала и отговаря, че ще чака г-н Оуз да говорят и че ще се погрижи за децата… Еда благодари и я целува „ахх, благодаря, че те има, Сафийе, толкова си мила винаги”.  
Еда отива в офиса и търси Серпил при секретарката. След като се виждат, монтажистът също се запознава с Еда и пита „да пускаме ли вече видеото”, Серпил казва „не, ще изчакаме още малко”, Еда пита „Оуз ли чакаме”? , отговорът е „не, няма да дойде. Тарък ще дойде и с него ще гледаме заедно. Ще пийнете ли нещо”? Еда, видимо разочарована, казва… „Не, благодаря”. Идва шефа (Тарък, дето прилича на Кр.Гергов) и се настаняват на дивана да гледат.
Оуз се прибира вкъщи, пита за Еда, но Сафийе казва, че е отишла да гледа рекламния филм. Настаняват се на дивана. Оуз пита „Г-жо Сафийе, кажете… някакъв проблем ли има, станало ли е нещо”, тя му казва „Напоследък сте много нервен,  много тъжен, често се ядосвате”, той отговаря, че… е от работата. Тя му дава съвети да оценява всичко и всички, които са около него, съветвала го като по-голяма. Така и не успява да изкопчи признание за флуидите му с Еда.
Прибират се момичетата. Мерве плаче. Сестра й казва, че е защото баща й, дори и на рождения й ден не е дошъл след училище да я вземе и я е забравил, затова е разстроена (в предната серия Оуз имаше заседание до късно и не можа да вземе децата). Оуз пита дали Дамла не ги е взела? Сафийе казва, че Дамла ще закъснее тази вечер и че искали да излезат, при което Оуз побеснява и започва да крещи защо не са искали разрешение. Джерен казва… „ама татко, ние вече сме големи, а и ти нали беше зает, не ти казахме”, „Мълчи! Не ми отговаряай! Боже, Боже”. Тимур чува скандала и влиза с две DVD-та, които е взел от момичетата (нали и Еда им купи на момчетата DVD player) „Чичо Оуз, взех два филма…”, Оуз спокойно му казва „Можеш да ги вземеш, сине”. След което пак се обръща към Джерен и продължава да вика „Боже, Боже”. Джерен после казва на Сафийе „ама защо винаги аз излизам виновна, Боже, Боже”…
Оуз отива в стаята на Мерве.
-Как си дъще?
–Добре
-Рисунка ли правиш?
–Да
- На каква тема
-Семейство
-Това аз ли съм?
-Да
-Дъще, недей така. Съжалявам наистина
-Татко. Можеш ли да ме оставиш малко? Искам да си довърша снимката
-Добре, дъще

Тарък ръкопляска след прожекцията на рекламния филм, „Браво, браво” . Еда казва… „Дано и хората мислят така”, той отговаря „Много известна ще станете г-жо „Еда. Ще правите и други филми”. Тя благодари и казва, че става късно и иска да си ходи, пита дали може да си поръча такси. Серпил казва, че вече е късно и няма да намери такси. Тарък предлага да я закара, но тя отказва „не, не … няма нужда”. Монтажистът пробва да поръча такси по телефона, но… му казват, че няма. Еда благодари на Серпил и на останалите от екипа, след което си тръгва. Чака такси, но нито едно не спира. Поглежда си часовника „уфф, много късно стана”.
Спира кола с няколко момчета, които й предлагат да я закарат и й правят неприлични предложения. Тя ги отпраща. След малко Тарък минава покрай нея с колата и й казва, че наистина няма да намери такси по това време, тя се съгласява да се качи.
Сабутай е с двамата си охранители в офиса. Пак им шока канчетата за несвършена работа, те му се отчитат за деня и отново се оправдават. Но той е обещал да им плати и им казва, утре рано отивате в банката и си откривате сметка, аз ще се погрижа. „Аллах да те благослови, шефе” и т.н. преигравания.

2 - http://www.vbox7.com/play:a678be72  –Дамла се прибира по късна доба. Оуз стои на дивана в гостната замислен.
-Здравей, татко-,
-Добре дошла, дъще.
-За 2 минути можем ли да поговорим?
-Какво е станало?
-Ела, ще седнем…
Отиват в другата стая:
-Седни. Какво става, Дамла?
-Че какво да е станало?
-Имала ли си кавга със сестрите си?
-Не
-А за рождения ден на Мерве, какво ще кажеш?
-А това ли?
-И колко е часа, може ли момиче в тия часове да е на улицата?
-Ама и аз си имам свой живот
-Като има проблем… аз за какво съм? С мен не можеш ли да говориш? Правя, всичко за да сте добре. Забранил ли съм ти нещо. Оженил ли съм те?
- Да ме ожениш ли? Само това оставаше да чуя. Вече не бих се учудила на нищо, татко
-Дамла, грешно ме разбра, дъще… Дамла…
Тя излиза от стаята, затвъшвайки вратата. А той останал сам на леглото „какво стана сега, какво стана…”
Яман за пореден път се алкохолизира вкъщи. Заспива на дивана с дрехите.
Ефе се прибира вкъщи и казва на малкия, че вече е приет в отбора. И Тимур: „оллеееее”. Ефе пита къде е майка, за да й каже, че и на нея. В другата стая вижда покрусения Оуз с дъщерите му. Казва, че спечелил състезанието и са го взели в отбора, с което малко разведрява натегнатата обстановка. „Поздравления” му казва Оуз, Джерен също казва, че се радва. Еда му звъни по телефона от колата на Тарък. И тя го поздравява. „Браво сине, много се радвам. В тенджерата има спанак”… Тарък се подсмихва. Ефе казва „махни го тоя спанак, искам кюфтета, можеш ли да направиш?” и после казва на Оуз, че трябва да празнуват приемането му в отбора.
Еда казва на Тарък в колата, че сина й иска кюфтета и ще спре да вземе от някакъв бюфет по пътя. Той и предлага да я закара до там, но тя отказва. „Вие сте в обратната посока. Не се тревожете за мен, ще се оправя”. Той отговаря, че и той е гладен и с удоволствие ще я придружи и заедно ще вземат кюфтета за сина й
Меляхат среща Нуман в къщата на Тахир по стълбите. Той в началото не успява да я разпознае. Тахир му разказва после в стаята, че жената е дошла от Адана в Истанбул на гости, че едно време е пазарувала от неговия магазин „Курбан ще направя, ако нещо стане”, Нуман: „Срамота, Тахир бей… Аз какво да правя сега с тази, уф , аман”
Тарък и Еда взимат от някакво заведение храна. Докато Тарък си хапва на крак,  пита „Аз чух по телефона малко от разговора ви и малко се притесних, какво е станало със сина ви”? а тя му казва, че се радва, защото са го приели в баскетболния отбор. Той започва разказва за неговото детство и че той е бил в баскетболния отбор на университета. Храната е готова, Еда казва, че тя ще плати.
Оуз се приготвя да излиза. Дамла го пита  „Накъде, татко?”, той казва, че ще излезе малко навън, че има нужда от въздух. Тя му слага якето си, защото било студено. „Добре дъще, благодаря”.
Той излиза и сяда в двора на къщата пред тротоара. В това време се прибират Еда и Тарък с торбите. Оуз дочува как Тарък казва „от много време не бях хапвал навън, благодаря за компанията”. Двамата влизат в двора и виждат Оуз. Поздравяват го. Сбогувайки се, Тарък казва на Еда „Много благодаря за кюфтетата, бяха много вкусни… лека вечер”, тя също благодари.
Еда и Оуз остават сами пред входната врата. Без да я е питал, тя започва да се оправдава „С г-н Тарък се видяхме в офиса, гледахме рекламата и после… той настоя да ме закара, защото нямало превоз”, „Оуз казва „аха… ами добре сте направили. Сама в този студ бива ли сама жена да остава късно вечер. А, кюфтетата ще изстинат. Хайде, да ги приберем вътре”. Оуз се подсмихва, вътрешно ревнувайки, а тя гледа полутъжно… като виновна

3 -  http://vbox7.com/play:08a826a3 Еда и Оуз влизат в къщата. Тя го пита „Как ни откри, как разбра какво правим тази вечер”?, той казва, че от Серпил е разбрал, защото е говорил с нея и че много се радва. Пожелава успех. „Така ли? Добре, дай ми торбите, отивам при Ефе да му занеса каквото поръча...”
Момчетата влизат в кухнята и се нахвърлят на торбите. Тимур пита как е минал филма, а Ефе започва да разказва разпалено за първия си мач с отбора. Еда го моли да занесе табла с храна и чаши на Оуз и момичетата. Ефе занася почерпката от Еда, Оуз благодари и кара момичетата да си хапнат. Джерен казва, че от това месо няма да отслабне, а Дамла казва, че не е гладна. „Яла ли си вече”?  - „Торта ядох”... Оуз отговаря „е, ти си знаеш” и разочарован, започва да яде сам.
В едната стая Еда, Ферит и Ефе са въодушевени, в другата стая Оуз и момичетата са в скапано настроение. Оуз си ляга замислен.
Рано рано сутринта Тимур си играе с котенцето и вижда, че по телевизията дават рекламата с майка му. Тича веднага да я събуди. Но докато тя отиде при телевизора, рекламата вече е свършила. И Ефе пита, но и той не е могъл да я види. „Ти поне видя ли я” пита Еда, малкия казва, че я е изпуснал докато е тичал да я буди.
Дамла е готова да излиза от къщи, Тимур й казва, че току що е минала рекламата, да остане с него  и след малко може да я пуснат пак, хем да я види. Тя казва „трябва да излизам. Много пъти ще я дават, не се притеснявай. Лек ден”...
Еда пита „Тимур, с кого приказваше?”... „С кака Дамла. Каза, че отива на училище и после заедно ще гледаме рекламата”... Еда: „Боже, Боже... по това време... Добре, хайде, оправяй се”
Тахир и Меляхат се целуват сутринта в кухнята. Тя му е приготвила закуска. Любимия му кебап... Той пита откъде е разбрала, че това обича, та е приготвила всичко, което обича... Тя иска да излезат заедно да прекарат деня заедно, но той казва, че има много работа, трябва да ходи и с Ферит някъде по задачи из града. Тя намусена казва „ Е тука ли да си остана тогава...” Тахир обещава , че  ще мине и през кв. Нишанташъ и ще й купи каквото иска. „Добре, тръгвай тогава”...
Чакайки училищния автобус, Тимур казва на майка си, че ще разкаже на всичките си приятели са рекламата, а тя му казва „Сакън, само да си посмял, много ще се ядосвам”. Идва автобуса и тя предупреждава шофьора да наглежда децата. Ефе предупреждава, че може малко да се забави след училище, че има среща с приятели
Еда влиза вкъщи и след като не среща Оуз си казва „Боже, Боже, още ли не е станал?”. После той се появява и пита „По това време, толкова рано, какво става г-жо Еда”? тя му казва, че даже вече Дамла е излезла, синовете също са отишли на училище , и той „брейй.. Боже, Боже. Трябва да събудя Джерен и Мерве”. Събуждат ги с Еда, а Джерен започва да мрънка, че толкова рано трябва да става, а всъщност са се оспали и ако не побързат, ще закъснеят. Вече са изпуснали автобуса

4 –  http://vbox7.com/play:a3a14eaa   Ниязи отива за поръчка в дома на Нуман, но като Меляхат го вижда и започва да крещи „Нападение”, появява се и Тахир по хавлия. Тя му вика „Хвани този крадец”, а Ниязи казва... „ама лельо аз не съм съм крадец, дойдох само...” , тя истерясва „Не съм ти леля”... той се оправдава отново и тя пак „ако още веднъж ми кажеш леля, ще метна нещо по тебе”. Тахир казва „спокойно, това не е чужд човек, това е сина на Нуман, Ниязи” и я поставя на място. Тя излиза от стаята
Момичетата бързат за училище, обличат се в движение, не успяват да закусват, Еда и Оуз им помагат да се приготвят навреме, че ще закъснеят.  Понеже вече са изпуснали автобуса, Оуз ги закарва с колата.
Нуман се подиграва на Ниязи, че не е успял да си изпълни поръчката, а Ниязи казва „ама там имаше една жена”... бащата се учудва ...”жена ли”?...  После уточняват, че става въпрос за Меляхат, която е дошла от Адана.
Оуз кара децата към училище и говори по тел.със Серпил, да каже, че ще закъснее. Уговаря се да остави момичетата няколко преки по-рано, за да избегне задръстването, но Мерве пак се ядосва. А в офиса на Оуз ще има събрание
Яман се събужда махмурлия, от телефонно позвъняване. Рефик му казва, че дошъл адвоката на Тахир и трябва веднага да дойде в офиса. Яман казва, че ще дойде.
Оуз оставя децата... „хайде, ще закъснеете”, целува Джерен, но когато посяга да целуне Мерве, тя се дърпа. Все още е сърдита заради предния ден.
Ръза идва в магазина на Ниязи и вижда новата рекламна табелка: „Ниязи Бакалина, не евтино, а много евтино”, чете го с патос, а Ръза, казва, че ще му стартира рекламна кампания, така че всички да чуят за магазина.
Ръза раздава на улицата брошурки с рекламата за магазина. Стига и до Нуман, може би без да знае, че това е бащата на Ниязи. Нуман се ядосва.  Идва и друг клиент в магазина на Нуман, Ръза му дава рекламната листовка, но Нуман му я дърпа от ръката... „я зарежи”...
Оуз пристига в офиса със закъснение и разказва на Ергин, че се е оспал и не е събудил децата навреме и са закъснели за училище. После му разказва и случката от снощи  как г-жа Еда се е прибрала доста късно с колата на шефа и че той я е докарал. Ергин му казва... „Ти уточни каква е тя... Еда или г-жа Еда”?
В същото време Оя вече е отишла на кафе у Еда и ...клю-клю на същата тема.


5 - http://vbox7.com/play:c8e3fc44  - Еда казва на Оя, че Дамла се държи странно и че е излезла рано, май са се били скарали с Оуз и разказва за вчерашните изпълнения.
Адвоката на Рефик се кара на Тахир, че имат дългове. Яман се появява закъснял и махмурлия.
Меляхат и Тахир излизат от къщата с разправии. Качват се в таксито „За Нишанташъ” викат на шофьора
Серпил съобщава на Оуз какво е заръчал Тарък. Влиза Ергин и пита къде е Ръза. Оуз му отговаря, че е отишъл да прави рекламна кампания на магазина на Ниязи.
Оя и Еда разглеждат стари снимки и картички... децата като малки... потъват в спомени.  Ергин се обажда на Еда. Пита я дали може по-късно да се отбие до рекламната агенция.
Охранителите на Сабутай му дават картонче с номера на банкова сметка. Оказва, се че сумата е 40 милиарда, което се вижда доста на Сабутай, но се съгласява и подписва чека. Двамата идиоти започват да се радват, викат му Дон Корлеоне и т.н. Той им попарва радостта, като казва да спрат с глупостите, че ще останат на улицата. Дава им поръчка да отидат до центъра на някаква компания.
Рефик казва на Яман , че положението е много зле. Тахир щял да иска фактури и щял да ги хване за злоупотреби. Яман продължава да пие и в офиса, казва, че ако ги хване Тахир, лека полека ще си връщат борчовете. После се скарват жестоко. Яман гони Рефик от стаята.
Мерве се справя зле на упражненията в училище.  След часовете учителката я пита „нещо лошо ли се е случило”, „нещо в семейството ли”, „с някой приятел ли се скара”, „вкъщи ли има проблем”... на всичките въпроси Мерве отговаря с „не” и отказва да обясни. „Нещо с кака ти ли е станало, с татко ти”? малката се ядосва и казва „Вече казах , че няма нищо”. Учителката казва, че е принудена да се обади на баща й, въпреки, че не й се иска.
Еда идва в рекламната агенция. Ергин я представя в офиса при Оуз и Серпил. Всички си говорят официозно, на „вие”. Ергин излизайки казва , „ако ви трябвам за нещо, само ме извикайте и идвам”. Оуз пита Еда дали иска чай, но в това време му звъни телефона. Учителката на Мерве се обажда. Серпил и Еда слушат Оуз. „Нещо станало ли е? Ок, добре.. добре”.

6 – http://vbox7.com/play:4d477dbb  - Оуз казва, че ще се наложи да отиде до училището, за да говори с учителката на Мерве. Обличайки се дава заръки на Ергин, Еда и Серпил, като се ядосва на Серпил, защото тя казва, че събранието нямало как да мине без него... и той „Боже, Боже... че друг път все едно не сте се оправяли без мене”... Ергин пита Еда дали и тя няма да ходи до училището, при което тя в началото отказва и се опитва да измисли оправдание, но Оуз казва, че ще пътуват заедно и я навива. В коридора виждат шефа... всички са доволни и благодарни от свършената работа. Оуз казва... че след толкова седмици работа.. се очакваше добър резултат. Извинява се, че трябва да излезе и да ги остави сами, но Серпил щяла да се оправи на събранието и без него. В това време Еда говори шумно по телефона  и привлича погледите на всички (... точно на Тимур ли? Че що за учител е това? О, извинявай, не е удобно да говоря, трябва да затварям) . Оуз: „Излизаме ли, Еда”?... „Излизаме. Приятен ден, г-н Тарък. Лека работа”.
В колата Оуз мисли за станалото снощи и как да се абстрахира от ревността си. Боже, Боже и т.н.. В това време и Еда мисли „как да го отдалеча от мислите си”... предлага му дъвки, той отказва. „Ама в тях няма захар” му казва тя... той нали е на диета.. Но.. така и не приема.
Мухтар се отбива при Ниязи и го хвали за магазина и за рекламата, много добре се справял. Ниязи го пита „да ви питам, когато съм бил малък, тук идвала ли е жена на име Меляхат. Мухтар се интересува защо пита? Ниязи му обяснява историята... Но... така и не получава отговор. И двамата гадаят коя ли е тази Меляхат.
Тахир и Меляхат са на покупки в Нишанташъ и мъкнат чантите по улиците.
Еда е при синовете си в училище, Ефе се хвали с баскетболния отбор и че му предстои мач, та да му пожелае успех ... „иншаллах” му казва тя... (дано)
Тимур пита дали и от него след време ще стане баскетболист? Еда казва „изчакайте ме за малко, сега идвам...”
Оуз влиза при учителката на Мерве и казва, че е баща й. „Заповядайте”...”Къде стои Мерве”?  „Тук”...”Благодаря” и той сяда на нейното място. „Слушам ви”... Учителката се жалва, че момичето не внимава в час, не приема, не слуша... има лош успех. В училище нямала проблеми със съучениците и затова искала да пита дали има проблеми извън училище. Той й благодари, че му се е обадила. „В последно време случило ли се е нещо”? Той казва, че нищо особено не е ставало. Учителката уточнява, че е  изглеждала щастливо момиче, но напоследък е вглъбена, замаяна, не внимава. „Имате право, ще поговоря с нея. Много благодаря”...
Джерен е в коридора и също пита баща си какво става с тази малката. При което Мерве пак започва да кряка, да не й се бърка, да я оставят и т.н.след което се фръцва и си тръгва.
Оуз пита Джерен кога свършват часовете, тя казва, че е последния урок сега. Той казва, че с Еда ще ги изчакат отвън да свършат, след което слиза при Еда и отива с нея на кафе

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 14:18 от BGpapa

# 385
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Отново мерси за положения труд!  Simple Smile

# 386
  • Мнения: 0
BGpapa, огромни благодарности за труда!

# 387
  • София
  • Мнения: 215
BGpapa, огромни благодарности за труда!
Много благодаря, че отделяш от времето си заради нас!!!  bouquet

# 388
  • Мнения: 0
е моля  Sunglasses няма проблем.
утре ще кача още една, засега последна. Че имам заминаване за известно време

# 389
  • Мнения: 77
Обещай,че ще продължиш след това  Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт