Бременност и парна баня

  • 7 415
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравеите момичета . Имам нужда от съвет дали  като съм бременна съм в 8-ма седмица ще е  проблем да се отиде на парна баня.Не съм ходила досега, но колежките ми ще ходят и се чудех дали да се присъединя.
По принцип знам че не се препоръчват горещите бани за бременни, но там е  пара и е към 40 градуса. А аз по принцип обичам топлото. Thinking

# 1
  • Мнения: 2 521
Не те съветвам да ходиш.Доколкото знам такава баня не се препоръчва за бременни.

# 2
  • Мнения: 9 436
Не е за препоръчване!
Аз не бих рискувала Naughty

# 3
  • Мнения: 125
Аз също знам че не е за препоръчване,още повече ако си с ниско кръвно.

# 4
  • Мнения: 129
Ами и аз така си мисля , че маи няма  да е добре. А  и се сетих че може да ми падне кръвното
и да ми стане зле от топлината . Sad

# 5
  • Мнения: 718
Не се препоръчва, но аз ходих ден преди да разбера, че съм бременна. Цял ден киснах там  Crazy Но може би ще е по-добре да си спестиш ходенето, ако аз бях разбрала по-рано, сигурно щях да пропусна.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Не е добре да ходиш. За бременните се препоръчва дори да се къпят с по-хладка вода. Къпането с много гореща вода може да доведе до аборт.
 П.С. Аз получих кървене след една баня.

# 7
  • Мнения: 129
Благодаря за съветите момичета. Много ми се искаше да пробвам но като гледам всичките ви препоръки нещата показват,
 че ще е по- добре го отложа за някои прекрасен ден след месеци. Grinning.

# 8
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Виж, не е сигурно, че непременно ще ти стане нещо. Но риск има и то реален. Нали не си склонна да загубиш бебето заради малко удоволствие?! После ще си наваксаш. Сега си коткай бебчо на топличко, пък и твоето време ще дойде. Само 7 месеца остават (половин година, колко му е?!). Успех, майче!

# 9
  • Мнения: 6 713
Не мисля, че е добра идея. По-добре се пази, може и нищо да не ти стане.  Peace

# 10
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
Никаква парна баня.
"Изследванията показват, че поддържането на висока температура по време на бременност повишава риска от дефекти на невралната тръба при бебето, животозастрашаваща малформация на мозъка и гръбнака. Поддържането на температура от порядъка на 39 градуса или повече през първия триместър може да увеличи риска от спонтанен аборт"

Ама НИКАКВА ПАРНА БАНЯ!!!!!!

# 11
  • Мнения: 940
Никаква парна баня.
"Изследванията показват, че поддържането на висока температура по време на бременност повишава риска от дефекти на невралната тръба при бебето, животозастрашаваща малформация на мозъка и гръбнака. Поддържането на температура от порядъка на 39 градуса или повече през първия триместър може да увеличи риска от спонтанен аборт"

Ама НИКАКВА ПАРНА БАНЯ!!!!!!

ух, ами аз като си взимам горещи душове??? Shocked Shocked ужас, знам че не е добре, но съм свикнала да се къпя с много гореща вода, особено зимата  Banghead Banghead

# 12
  • Мнения: 1 424
Изобщо не е добра идея NaughtyДори и много топлите душове не са препоръчителни, а какво остава за парната баня.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 755
И аз да подкрепя - нито горещ душ, нито гореща вана, камо ли - парна баня.

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
По-добре не ходи.Знам,че топла вана,парна баня и други подобни не са за предпочитане.Аз като влизах да си взиамм душ ми ставаше лошо горещината.

Общи условия

Активация на акаунт