Въпрос за пране на маратонки в пералня?

  • 64 239
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • България
  • Мнения: 758
На 40 градуса!
До сега не съм имала никакви проблеми/оплаквания от съпруга си относно изпирането им!
В интерес на истината,дори не съм се замисляла по въпроса Laughing

# 31
  • Мнения: 51
Пера всякакви маратонки в пералнята,независимо дали са кожени или не.
Пускам ги на по-кратка програма и на 30 градуса.
Понякога ги пускам със стари хавлии,а понякога и само маратонките.
Излизат като нови Peace
И аз така.Пера обувки,сандали ботуши,всичко без токчета,щото ми е гадно да ги нося иначе.Ако са скапят,здраве да е..Така или иначе не бих ги носила ако не мога да ги изпера.В един момент ги хвърлям

# 32
  • Мнения: 417
кожените и велурени  пера на ръка
 напоследък платнени пера  по 2 чифта на 30градуса - програма за цветно, без центруфугиране, счупих на 1 пералня барабан от центрофугиране на маратонки вероятно от това се счупи тогава,барабана струва колкото 1/2 пералня, направо купихме нова...затова внимавам вече

# 33
  • Мнения: 637
Пера само по един чифт и то с някакви тъмни дрехи....така, че реално те се овиват около обувките и няма как да наранят барабана.
Но с тези боклуци, дето са по пазарите.....след 2-3 пранета - самите те са за боклука.

# 34
  • София
  • Мнения: 520
И аз пера маратонки на 30 градуса, и няма проблем. За да не си разбивам пералнята ги слагам в стара калъфка за възглавници, която използвам само за тази цел Peace
По същия начин Peace Кожени, велyрени, всякакви Wink Само за сyшенето на слънце не съм съгласна, просто го оставям на терасата, но да не са под пряка слънчева светлина Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 958
Пера на 300[/size] , максимума е по 2-3 чифта (детски). Нашите рядко пускам в пералнята. Имам си специална програма за спортни обувки, без перилен препарат - учудващо добре се изпират.

# 36
  • Мнения: 2 231
Пера на 300 на най-кратката програма (15 мин) с центрофуга (800 об/мин). Макар, че е хубво да сложиш нещо за уплътнение, че много се блъскат в барабана иначе.

# 37
  • Мнения: 221
Всички маратонки и на нас и на децата пера на 30 градуса,на кратката програма със студена вода и центрофуга,досега не съм имала проблем.Слагам по 4-5 чифта.

# 38
  • Мнения: 8 999
Веднъж се полъгах по общата практика да си изпера маратонки в пералнята. Повече не съм повторила, а и други маратонки оттогава не съм си купувала. Просто се разлепиха, стелките станаха на макарончета - а бяха хубави, скъпи маратонки.
Прави ми впечатление, че когато си купувам обувки от чужбина, винаги има една придружаваща листовка, в която се обяснява с какви бои и вакси да се поддържат обувките и с големи букви винаги пише: НЕ ПЕРЕТЕ В ПЕРАЛНЯ! Все си мисля, че това не е случайно.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз пера, на 30-40 градуса, с центрофуга. 1 или 2 чифта, слагам ги в платнена торба. Суша ги после на сянка. Преди време със старата пералня имах една издънка - като извадих маратонките, всяка беше се разделила на 2 части - горната част и подметката. Ама те бяха китайски.....

Общи условия

Активация на акаунт