МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 96 840
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 524
Аз нещо май много съм изпуснала  newsm78.

Тази тема МАЙ не съм я виждала в такъв вид...

Обаче, мисля, че и двете страни имате право...
 
Цоци, знаеш, че те обичам...  Heart Eyes

Ана, не те познавам, но те харесвам  Hug, а от постовете ти струи сила и малко тъга... Може и да бъркам, ама ще да е от ракийката... Опс, ще излезе, че многото деца ни водят до алкохолизъм  Confused

Мисълта ми е, не нападайде Ана и не приемайте казаното от нея за нападение. Та нали в многообразието е магията на живота.

Нямаме ли база данни от предишните ни купони и празници, че да разпратим по пощите покани, съобщения и както щете го наречете...
Колкото до спонсорите, все ще се намерят, а пари за един наем и клоуни все ще съберем... Та нали и семейни билети ще продадем...

Не се дразнете и не се делете. Все кръв във вените ни тече и всички един въздух дишаме и едно слънце ни грее...

До обед съм винаги на работа, така че нямам възможност да дойда на срещата във вторник.

# 46
  • Мнения: 38
И аз съм от "пропусналите" във форума, но бих дошла с голямо удоволствие на среща с всички Вас дори и без децата, защото: баткото е първа смяна /пък и не му е много интересно с нас/, каката е на зелено училище от утре, а мъничето е на детска.
Ако сте уточнили час и място, моля някои да напише конкретно - за да присъствам.По повод "споровете" между две многодетни мами - мисля, че тук всички сме доброволно присъстващи и няма място за конфликти.
Понеже не открих в темите от къде произлиза присъствието на многодетна мама в BTV, моля да ми поясните.
Всеки път пиша с любов към всички многодетни мами!
Бъдете здрави, Вие и семействата ви!

# 47
  • Мнения: 206
Здравейте мили мами Hug . Прочетох тук този лек сблъсък и нямаше как да не се включа. Мамо Цоци( извини ме, че те наричам така, без да се познаваме лично, но ми е по кратко така и удобно, разбира се ако имаш нещо против-само кажи.) та искам да те поздравя за това което правиш.Знам колко усилия изисква това , нерви и разбира се жертване на лично време.Още повече в твоето състояние (ако съм разбрала правилно, че очакваш 4та си рожбичка stork-girl newsm32  ylinfant ) Възхищавам ти се на желанието и усилията които полагаш. Продължавай все така. Ана здравей  Simple Smile . И теб не познавам, но предполагам не си лош човек.  Само искам да ти кажа, че нещата отстрани изглеждат лесни, но в действителност не е така. Затова ако не можем да помогнем пряко в организацията,можем поне морално да подкрепим Мама цоцоланка. Искам да кажа още нещо. Чудесно е, че се опитваш да помогнеш със съвет,и сигурно намеренията ти са добри. Аз обаче искам да ти кажа нещо.Съвет.Ако искаш го приеми.Казвам го от личен опит. Няма нищо лошо в това, да кажеш на някой, че греши ,ако го мислиш.Важното обаче е как ще го кажеш. Защото една критика може да бъде много градивна,но може и да е с обратен ефект. Всички сме свободни хора и имаме правото да казваме какво мислим или чувстваме, но без да нараняваме другите. Всичко това казвам с цялото си уважение към теб, разбира се! И с твоя хъс който имаш, вярвам че можеш да си много полезна Hug . Мамо Цоци успех в бтв.Убедена съм че ще се справиш перфектно. Reni mats благодаря за напътствието.Любето, честито за Лъчко, радвам се че е свикнал с градинката.Това е важен етап  от живота на малкото дете. Сега и ти и той ще сте спокойни.  А всички ние искаме основно това- децата ни да растат щастливи,спокойни и усмихнати! Затова нека не забравяме,че децата са наше отражение. Те следват нашия пример на живота ни. Затова нека дадем най-доброто от себе си! Мили мами пожелавам на всички ви здраве, щастие и любов! Прегръщам сърдечно всяка една от вас !  И завършвам с това:
Положителните мисли водят до положителни емоции,
положителните емоции водят до положителни изживявания,
положителните изживявания водят до положителни чувства.
Така че нека всички мислим ПОЛОЖИТЕЛНО!  Hug  : hug:  Hug
                                                                                                                    (простете ,ако съм ви досадила с моя дълъг пост).

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 02:00 от МАМА СУЗИ

# 48
  • Мнения: 1 818
Здравейте,мили ми приятелки... Hug Пиша ви от Франция...ето това от мен ...кратко разказче за всичките ни неволи по пътя към Дома ... не е за бременни и хора със слаби сърца...Прегръщам ви !  bouquet Обещавам ви ,че ще се прибера и ще дойда на срещата... Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 1 001
gaby_s, слава на Бога, че сте живи и здрави - това само мога да кажа, докато ми тупка сърчицето учестено. Дано се приберете успешно и скоро! Прегръдки!  Hug Надявам се да се запознаем лично на срещата.

Относно срещи, съвети, предложения и др. подобни - мятайте се в другата тема - явно всеки има какво да каже и предложи. Аз разчитам предимно на това, че не е първата такава среща, която се организира и ако надзърнете в другата тема - има ден, час и място, остава да уточним другите подробности.
Мамо Цоци, аз не бях разбрала, че и други напират да се срещнат с теб утре Mr. Green. Лек път от мене, пази се, ако не се видим - ще си пишем! Laughing

# 50
  • Мнения: 2 433


Ана, не те познавам, но те харесвам  Hug, а от постовете ти струи сила и малко тъга... Може и да бъркам, ама ще да е от ракийката... Опс, ще излезе, че многото деца ни водят до алкохолизъм  Confused

Мисълта ми е, не нападайде Ана и не приемайте казаното от нея за нападение. Та нали в многообразието е магията на живота.


така е -  няма нужда от нападки. Ако се замислите  Ана расъждава от друга позиция в което няма нищо лошо. Напротив - в една различна гледна точка винаги има какво да се научи.

ГАБЕНЦЕ. КРАЙ нямат тези ваши несгоди. Обичаме те миличка, ччакаме те и вярваме че всичко ще се оправи. Лошите неща били до 3.....от тук нататък - всичко ще е наред -  Heart Eyes Hug Praynig

# 51
  • Мнения: 803
Габи, миличка, съжалявам, че сте  преживели този кошмар.Настръхнах цялата, докато гледах снимките, но Бог е бил с вас и ви е запазил живи и здрави, другото няма значение.Коли се купуват, пари се печелят, нали сте заедно и сте добре, това е важно само.
Сигурно много сте се уплашили, но ще се справите, убедена съм в това. hug


така е -  няма нужда от нападки. Ако се замислите  Ана расъждава от друга позиция в което няма нищо лошо. Напротив - в една различна гледна точка винаги има какво да се научи.
Всъщност, момичета, ето това е ключът за бараката,ние сме различни, свързва ни само лудостта или мъдростта, че сме решили да имаме повече от две деца.
Щеше да е прекалено скучно, ако всички имахме еднакво мнение по даден въпрос, щеше да е твърде сладникаво, ако всички си показваме само светлата страна, защото сигурна съм, че имаме и тъмна такава.
Би било прекалено сериозно, ако всички сме отмерени и прекалено блудкаво, ако се опитваме да се харесаме на всички.

Форумът е хубаво нещо, но тук е трудно опознаването, разчитаме само на някакви редове с букви и няма как да покажем или усетим емоция, както при живия контакт.
Правим си изводи, водейки се само от шестото си чувство, което понякога ни подлъгва и като че ли не позволяваме да ни разочарова.

Ето защо харесвам и срещите, въпреки че съм била само на две такива.Допадна ми тази в Благоевград, нищо че нямаше медии, спонсори, клоуни, музика, подаръци.Видяхме се, запознахме се, поприказвахме, децата се забавляваха и толкоз...
Нима не е това целта на срещите?Нима трябва да си правим реклама на децата?Не сме по-различни от хората с по едно дете, защото това си е нашия избор и не можем да очакваме обществото да ни подкрепя за това, да гледа с друго око на нас, да ни аплодира, да ни приема.

Ще кажа само, че харесвам Ана, защото е директна и смела и казва това, което мисли.
Възхищавам се на Цоци и мъдрите й съвети, пристрастена съм към поетичното писане на маминкаваня, обожавам хумора на ДИП, на Танчето, на Юлето.
Едва ли нашия форум би бил толкова пъстър и свеж без тях.
Спечелих си много близки хора от тук и ще направя всичко възможно, за да си ги запазя, защото ги ценя, защото ми дават кураж, защото търпят настроенията ми, защото ме харесват такава каквато съм, защото ме разбират, без да е необходимо да се обяснявам на длъж и на шир.
Е, ще натисна "публикувай", пък каквото ще да става...

# 52
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Габи, настръхнах от снимките и разказа ти...Прегръщам те силно и ви желая "попътен вятър" към България.
Не приемаш ли това като знак от съдбата, че трябва да останете там?

# 53
  • Мнения: 1 410
Цитат
Е, ще натисна "публикувай", пък каквото ще да става...
Добре ,че все още не си редактирала ....иначе всичко си казала и описала точно и ясно. newsm10

Габи,Господ да ви пази!

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Габи, тази страхотия дано да е свършила!!!! Чакаме те на празника!


Имам усещането, че някои от вас не разбират идеята на празника на многодетните семейства  newsm78
Нямам обаянието и таланта на маминкаваня или пешеходката, нито чара на Цоци, за това много "сухо" ще разясня за какво иде реч.
За тези, които не са наясно давам един линк http://www.roditeli.org/club/about.aspx

а тук копирам есенцията на нещата:
"Редовните медийни изяви на членовете на Клуба популяризират нашите идеи да превърнем модела на многодетното семейство в привлекателна перспектива за повече млади хора. За целта работим активно в различни работни групи и обществени съвети, които се занимават с въпросите, свързани с доброто отглеждане на децата. Наши предложения са включени в Националната стратегия за детето. Успех за Клуба е и включването на предимство за многодетните семейства в правилата за прием за детските заведения в София. В момента продължаваме да работим в посока на включване на многодетните семейства в проекта за облекчения при жилищните кредити и за въвеждане на система от ваучери, които да подпомогнат семействата при осигуряване на качествено образование и здравеопазване за децата. Надяваме се, че такива мерки биха помогнали на много родители в решението да се присъединят към нашата общност.

Защото ние сме щастливи от избора, който сме направили. Ако искате да споделите това щастие, присъединете се към нас!
"

Искам да поясня - че ние не сме " многодетнi, която искат да се забавляват и искат някой вместо тях да поеме разноските за всичко?!?!?!.
Ние си ПЛАЩАМЕ!!! Използваме спонсорството, защото:
1. има хора, които присърце са взели популяризирането на многодетното семейство като привлекателна инициатива - не ми се иска да изброявам, за да не пропусна някой, за това ще дам само наколко  примера, за да стане ясно за какво говоря - например само от срещата в Пловдив - една мама плати ЦЯЛАТА сметка на аниматорите, управителят на залата ни я предостави безплатно - платихме само отоплението и т.н...;
2. има фирми, в бюджета на които са залегнали пари за реклама - и се радвам, че откликват да направят празника по-шарен, като това е начин да си рекламират продуктите, слагайки ги в ръцете(устата) да децата и спечелвайки ги за потенциални клиенти, да не говорим, че вече знаем как да им направим и ние скрита реклама, за да се отблагодарим за жеста.

Момичета, разберете, НИЕ НЕ ПРОСИМ!!!!
А и да ви кажа - няма спомен да сме разчитали само на спонсори, за никоя от срещите - само на 1-вата не съм била и не знам - там как са стояли нещата. Но всеки, които реши по някакв начин да ни спонсорииа - супер - ние оценяваме това!

Един много груб пример - знаете ли колко шоколади и вафли ще купи Тъщата на хубавиците, ако не присъства на срещата и вместо за гориво за колата използва тези пари за неща, които обикновено получаваме от спонсорите????
С това искам да кажа, че на всеки му струва да присъства на срещата.
На който не му се идва - както си реши - и на предишните срещи не всички са идвали... но срещите си бяха хубави!!!! Ние каним всички, защото ще ни е приятно да бъдете с нас... но решението си е ваше...

И най-важното е медийната изява - търсим медии, които да отразят събитието, повече отколкото търсим спонсори!!!! Но това не означава, че не търсим спонсори  Mr. Green Всеки, който желае да ни спонсорира купона - е добре дошъл  Mr. Green

Редактирам се, за да кажа че това е моята позиция - и не я натрапвам на никого....

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 15:20 от radetok

# 55
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Именно защото разбирам идеята на празника  на многодетните семейства, мисля, че изказът на Ана беше много остър и агресивен. На мен самата ми стана обидно от обръщението и назидателния тон (няма да го пресъздавам как го възприемам, защото ще го интерпретирам в по-народен стил), а на Мама Цоцоланка направо не знам как й е подействал...
Да се уточня - не се мазня на Мама Цоци, защитавам позицията си на майка, която все още се колебае дали да се дигне и да пропътува 900км, за да се види със себеподобните си...

# 56
  • София
  • Мнения: 1 677
Напълно потвърждавам това, което е написала Радето.
Олимпия, ще ни бъде много приятно да те видим, но за теб ще бъде дооооооооооооооста далече купона. А ако все пак решиш да дойдеш, пиши, за да ви запиша.

Мисля да спрем да коментираме поста на Ана. Казала жената каквото мисли, добре. Ние знаем за какво става дума, нали!? Няма смисъл да обясняваме повече нещата.

# 57
  • Мнения: 2 022
Габи, било е ужасен кошмар, но добре, че сте живи и здрави всички.
Дано Бог бъде вече милостив към вас и престане да ви подлага на изпитания.
Дано се приберете по-скоро по живо, по здраво и страхотиите останат само един лош спомен.
Мога да ти зипратя само една виртуална прегръдка, но е от цялото ми сърце - нали знаеш, мила?!
Чакам те.  Hug

Отивам да прочета другата тема.

# 58
  • Мнения: 11 607
Момичета, спирам от моя страна тази безмислена(за мен) дискусия за празника. Всеки, който искаше да предложи и да каже нещо - можеше още в самото начало да го направи, когато все още умувахме цялата организация.

Лично аз ще направя всичко възможно този празник да го има, пък който иска да бъде на него - моля, да заповяда, който не иска да бъде на него - моля пак да заповяда. Лично аз ще се радвам на всички, които успеят да дойдат. И това го казвам при условие,че аз заради състоянието ми не съм на 100% дали ще присъствам на него. Та...не знам лично дали ще мога или не мога да бъда физически на празника, но ще бъда духовно с всички, които ще бъдете. И знам,че усилията ми няма да са отишли напразно. Както и усилията на всички момичета, които ще подпомогнат този празник да го бъде.

Уважавам мнението на всички - различно или не, но нека критиката, която я има бъде градивна. И всеки, който не харесва нещо - да каже и конкретно какво трябва да се промени, да даде конкретна идея, предложение, алтернатива, да помогне лично със свое усилие така че да се поправи това, което той не харесва. Казвате - това и това не харесвам и не одобрявам, но предлагам - това, това и това от мен ще направя.

Всеки, който иска може да участва в организацията. Пешеходката в другата тема е дала добър план за действие. Всеки може да се включи в него. Който иска да помога - да пише, работа за всеки ще се намери.

Спирам с тази тема, нямам намерение да се ядосвам излишно, лично аз вече съм нетърпелива да се срещна на празника с всички семейства, които ще бъдат. Ако ще те да се броят на пръстите на едната ръка.

Съгласна съм с това, което е написала Радка, само ще допълня - до сега не е имало злоупотреби със спонсорството. Всичко е стигало по предназначение. На зимния празник останаха мисля,че бяха кроасани, които след това Кабо Алма ги даде на Движение Български майки за техни прояви. Както и част от парите от базара отидоха за там, а другата част за Българската Коледа. За Българската Коледа дори ни дадоха по Канал 1,че сме взели участие в кампанията им.  Това го пиша не за друго, а с цел да покажа,че злоупотреби няма и няма и да има. На никой нищо не му отива в собствения джоб. Ако евентуално някой се притеснява от това........

За мен празника на многодетните е не толкова празник, колкото дух на многодетството......Точно този борбен дух на мен ми харесва и затова ще съм част от празника. Това е от мен, повече по темата няма да се включвам, защото няма смисъл  само от приказки.


Габи, извинявай мила.......Една голяма Hug Hug Hug и се моля за вас, живи и здрави да се завърнете в България! Hug Hug Hug Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 353
Ех, колко време не съм влизала тук! Виждам, че върви трескава подготовка за празник. Заедно с това се поопъват и нервите, но това е в реда на нещата. Поздравявам всички които намират време и желание за организиране на поредния празник! Ние ще гледаме да дойдем. Със сигурност ще кажа до ден - два.

Габи, всичко което видях ми изглежда като от някой екшън. Радвам се, че все пак всичко е завършило без здравословни проблеми. Много ми се иска да се запознаем! Ти си невероятен човек! Впрочем, тук е пълно с такива хора! Прегръдки и целувки на всички!!!

Общи условия

Активация на акаунт