Вегетарианство - Тема 2

  • 26 289
  • 229
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 988
Ами аз писах за кайсиеви ядки, които необелени горчат.  Sick Поне на мен много ми горчаха. Като ги обелих много ми допаднаха. Не че не нагарчаха, но беше едно фино и френско такова...  Crazy

# 121
  • Мнения: 1 849
А ако не обеля ядките какво се променя?
Бадемите нагарчат, когато са с люспите. Но зависи от вкуса, ако сложиш мед и обичаш по-горчиво... Кашуто пък е сладичко и би могло да се комбинира с него. 

# 122
  • Мнения: 4 392
200 вата ми е пасаторът, но твърдя, че млякото става с него.  Peace Не плашете хората, че ако не е 600 вата, няма да стане. Е, прецеждам го после, но аз не съм претенциозна.
Правила съм сусамово, бадемово и орехово мляко. Бадемите трябва да са обелени, за другите ядки не е нужно. Правила съм и от белени и от небелени орехи.. Става при всички случаи.
Много често предпочитам пасатора, въпреки по- ниската му мощност, пред робота, и то за какво ли не. Laughing

# 123
  • Мнения: 19 366
И моят пасатор е 200 вата на Крупс и е много стар. Става мляко с него. После го прецеждам в тензух и става перфектно.
Блендерът ми е мощен и с цедка за млека, но въпреки това млякото не става толкова фино, както прецеденото с тензух.
Наскоро пробвах от орехи и е божествено Grinning

# 124
  • Мнения: 3 988
Аз не прецедих, сигурно за това и не получих мляко.  Crazy Мислех си, че пасирам и после пия, но не би...  Mr. Green Пастите, дето ги забърках от неуспешния опит за мляко, свършиха.  Flutter

# 125
  • Мнения: 644
Току що направих майонеза по рецептата от предната страница. Реших да я направя по-лека, с едно към едно мляко и олио. Очаквах да е като сос, а тя стана много гъста и вкусна. Може би защото млякото ми е истинско, сутринта е доено от екологична крава,виждах  ги къде пасат, почти я познавам кравата, може да се каже Laughing А олиото е студено пресовано слънчогледово (шарлан). С лимонена киселина. Другия път ще пробвам с лимонов сок.
И става точно за две мин., въпреки че пасатора ми не от мощните Peace

Проверих, рецептата е на asyalein и е от пета стр. Heart Eyes 
 

Последна редакция: нд, 08 ное 2009, 20:15 от cayenne

# 126
  • Мнения: 189
аз тая тема не я знаех, но ето ме и тук

трябва да ви изчета отначало...

# 127
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Като си преподреждах документите попаднах на една веганска диета, която постнах при веганите Wink
И нали сега са Коледните пости  cook, тя е доста подходяща  и за тази тема  santa2
Лекарката е моя позната - диетолог  и над 15 години е веге  Peace Изглежда великолепно Simple Smile
Като знаете стойностите на млечните продукти и яйцата, които консумират лакто-ово-вегетата, не е трудно да се адаптира , още повече че варира от 800 до 1000 калории/дневно Peace

ВЕГАНСКАТА ДИЕТА НА Д-Р Д. АНГЕЛОВА

І-ви ден – Общо за деня 1000 кал

Закуска: 350-400 кал
Половин час преди закуска се изпиват две чаши вода /топла без нищо/, билков чай или пресен плодов сок.

1.   250-300 г плодове – круши, ябълки, кайсии, праскови, портокали, мандарини, киви – до 200 калории
      100 г ябълки = 64 кал, 100 г портокали = 45 кал., 100 г банани = 92 кал.
или
2.   Варено жито – 50-60 г (175-210 кал) ,овесени ядки, мюсли – може с малко сол, или да се смеси с плодове по желание.
Един час след закуска се изпиват 4- 6 чаши вода, бавно на глътки,   до половин час преди  обяда.

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Салата – зеле (домати, краставици) + 50 г моркови, магданоз, праз, лимонов сок, малко сол ½ супена л олио (при нужда) = 81 кал/ 142 кал с олиото
2.   Хляб 1-2 филийки (50-100 г) пълнозърнест
3.   Картофена яхния – 300 г картофи + лук 25 г + 100 г домати (от буркан или шише) + малко сол, чубрица, гьозум, 1/2 – 1 суп.л. олио – Общо за яхнията 300 кал

Вечеря (при необходимост) -  един плод или салата /без олио/ и хляб – 80 кал

Един час след обяда до 2 часа преди лягане - 2- 4 чаши вода, топъл душ и по-ранно лягане.
Ходене пеша при всяка възможност, упражнения или спорт, особено в почивните дни.


ІІ-ри ден – Общо за деня 1000 кал
Закуска: същата. Двигателен режим – по-активен по възможност

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Салата –домати, краставици и хляб. Общо 310 кал /без олио за салатата/
2.   Фасул яхния – 50-60 г фасул + 25 г лук + 25 г моркови + 50 г домати + чубрица, джоджен, малко сол, ½ с.л. олио. Общо 220 кал.

Вечеря (при необходимост) -  един плод или салата /без олио/  и хляб – 80 кал

ІІІ-ти ден – Общо за деня 1000 кал
Закуска и двигателен режим: същите

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Салата и хляб както първия ден
2.   Домати с пълнозърнест ориз – 60 г ориз + 120 г домати + 25 г лук + 1 суп.л. олио + подправки по желание. Общо за обяда 700 кал.

Вечеря (при необходимост) -  един плод или салата /без олио/ и хляб – 80 кал

ІV-ти ден – Общо за деня 900 кал
Закуска и двигателен режим: същите

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Салата и хляб - същите
2.   Соеви хапки с доматен сос – хапки 20 г + 50 г лук + 150 г домати + ½ суп.л леко препечено брашно размито във вода + 1 суп.л олио + магданоз, дафинов лист. Общо 200 кал.

Вечеря (при необходимост)  -  един плод или салата /без олио/ и хляб – 80 кал

V-ти ден – Общо за деня 900 кал

Закуска и двигателен режим: същите

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Салата и хляб - същите
2.   Картофена супа – 150 г картофи + 50 г моркови + 25 г олио + чубрица, сол, магданоз  Общо 200 кал.

Вечеря (при необходимост) -   1-2 плода

VІ-ти ден – Общо за деня 1000 кал
Закуска и двигателен режим: същите

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Салата и хляб - същите
2.   Грах яхния – 50-70 г грах + 25 г лук + 50 г домати + 25 г моркови + чубрица, сол, гьозум + ½ олио.  (220 кал.)

Вечеря (при необходимост) -   1-2 плода

VІІ-ми ден – Разтоварване с плодове - Общо за деня 600-800 кал

VІІІ-ми ден – Общо за деня 1000 кал
Закуска и двигателен режим: същите

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Картофен гювеч – 200 г картофи + 30 г лук + 100 г домати, чушки,бамя, зелен фасул и др. По 20 г + чубрица, сол, гьозум + ½ суп.л. олио (запича се във фурна)

Вечеря (при необходимост) -   1-2 плода

ІХ-ти ден – Общо за деня 900 кал
Закуска и двигателен режим: същите

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Салата и хляб - същите
2.   Принцеси – 2 филии хляб = 100 г, сместа се приготвя от: сварени 20 г овесени ядки + 15 соева кайма + 12 г лук + 20 г домати, чубрица сол, кимион + 1 суп.л. олио. Филиите се намазват и пекат в умерена фурна

Вечеря (при необходимост) -   1-2 плода

Х-ти ден – Общо за деня 1000 кал
Закуска и двигателен режим: същите

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Салата и хляб - същите
2.   Леща яхния – 60-70 г леща + 25 г лук + 50 г домати + чубрица, сол, чесън + ½ суп.л олио

Вечеря (при необходимост) -   1-2 плода

ХІ-ти ден – Общо за деня 1000 кал
Закуска и двигателен режим: същите

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Салата и хляб - същите
2.   Кюфтета от картофи и орехи – 150 г картофи – сварени и пасирани + 20 счукани орехи 4 бр. + 20 г лук, чубрица, сол + 1 суп.л олио. Оформят се кюфтета и се пекат във фурна

Вечеря (при необходимост)  -   1-2 плода

ХІІ-ти ден – Общо за деня 800 кал
Закуска и двигателен режим: същите

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Салата и хляб - същите
2.   Зеле с домати – 300 г зеле + 25 г лук + 100 г домати, сол, магданоз + ½ суп.л олио

Вечеря (при необходимост) -   1-2 плода

ХІІІ-ти ден – Общо за деня 900 кал
Закуска и двигателен режим: същите

Обяд: До 16 часа (най-късно до 17-17,30 ч)
1.   Салата и хляб - същите
2.   Ориз със спанак (гъби, тиквички) – 300 г зеленчук + 25 г лук + 100 г домати, сол, магданоз + ½ суп.л. олио

Вечеря (при необходимост) -  един 1-2 плода

ХІV-ти ден – Разтоварване с плодове – 1 кг по желание

# 128
  • Мнения: 644
Хубава е диетата, обаче аз без кисело мляко и сирене не се чувствам добре. Което като за моята нулева кръвна група, все пак е добре. Нали по теорията за хранене според кръвните групи, нулевата е най-древната, на праисторическите ловци и за тях месото било задължително Grinning
По този повод, интересно ми е какви кръвни групи сте пишещите тук ?

И да се похваля какви прекрасни кълнове от сминдух си отгледах  Grinning Peace И ухаят невероятно.

# 129
  • Мнения: 3 869
cayenne, откъде купи семената за кълновете от сминдух?
Преди време гледахме групите тук и от всичко имаше, включително редките отрицателни....

# 130
  • Мнения: 5 713
A- сме и двамата с мъжа ми. Simple Smile Лесно преминахме и привикнахме към веганския режим.

# 131
  • Мнения: 644
В отделна тема ли бяха кръвните групи? На мен ми е интересно как са при вегетарианките.
Семената от сминдух, специално за покълване, купих от един магазин за Био храни на ул.Дойран, до Casa Vino.

# 132
  • Мнения: 2 132
Тази теория за кръвните групи не е потвърдена!

# 133
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Тази теория за кръвните групи не е потвърдена!
Доста изследвания има по въпрос. Дали са верни- не знам.
Аз съм В+. И съм от вашият отбор, но на четящите, и малко пишещи  Hug

# 134
  • Мнения: 2 132
Еми щом при доста изследвания нищо не е доказано, сами си направете извода Simple Smile
Аз съм 0+.

Общи условия

Активация на акаунт