Вегетарианство - Тема 2

  • 26 191
  • 229
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 132
Моето е 107/69 в момента.
Много се радвам, че сте махнали За и Против, че в предната тема почти не влизах.

# 16
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Мерси, Кюбит , bouquet

Аз съм с 90/60 и се чувствам чудесно. Кача ли на 100 съм с признаците на високо.
Пия кафе - до 14 часа, шоколадът - ям го спорадично - ту ям, ту не - не мога да определя с какво е свързано Wink

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Май само аз съм с високо кръвно- около 140/90, понякога и по-ниско, но се е случвало да е и доста по-високо.
Хемоглобина ми също понякога е много висок, стига до 170, но друг път е около 130.

# 18
# 19
  • Мнения: 4 392
В тази тема някой с нормално кръвно има ли?  Laughing И колко нормално е ''нормалното'' Thinking
Да си дойдем на думата. Wink
Има и други интерпретации по въпроса.

# 20
  • Мнения: 2 818
Моето също винаги е било ниско.
Шоколад хапвам често, понякога ми става зле от малко, понякога ми няма нищо от много. Най-силно съм усещала влиянието му, докато бях бременна с малкия, хапнех ли повече от 2-3 парченца шоколад и се започваше яко ритане и мърдане. Сега ако съм яла точно преди кърмене и после поскача и търчи, като отвързан Simple Smile
Благодаря за темата и съкратеното заглавие  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 677
Здравейте, има ли спортуващи активно, които са преминали към вегитарианство, и как това се е отразило на резултатите им?
От два месеца не ям месо, риба (морски) и яйца от месец. Последните две седмици се усещам слаба физически.
Напъвам се, за да постигна неща, за които преди не са ми били нужни усилия.
Минал ли е някой през това? Как го е преодолял?
С ниски стойности на желязото съм, но това е било и по времето, когато съм яла и месо.
Информация има много, четем, но ми се ще ако по-бързо да намеря разрешение на проблема.

Някои линкове, които биха били интересни и на други с такъв проблем (анемия):

http://www.thewayup.com/newsletters/081504.htm

http://www.vegansociety.com/food/nutrition/b12/


# 22
  • Мнения: 5 713
В тази тема някой с нормално кръвно има ли?  Laughing И колко нормално е ''нормалното'' Thinking
Simple Smile
Така е като не ядем месо. Ще сме с ненормално кръвно. Шегувам се. Уж нормалното е 120/80. Но аз смятам, че за всеки е индивидуално. Аз се чувствам добре с 90/60.

Ася, чесънът знам, че смъква кръвното. Мен така ме отрязва, много ми се доспива, не мога да си вдигна клепачите.

298, аз не спортувам кой знае колко активно. Ходя от скоро на аквафитнес с Ясен, от лятото. В началото 1 път седмично, сега по 2 пъти. Ходя и много пеша. Отпаднала и слаба се чувствам само, ако не съм спала добре през нощта или въобще.

Последна редакция: пт, 09 окт 2009, 22:23 от Вери

# 23
  • Мнения: 2 176
Следя ви с интерес, така че и аз се записвам.  Heart Eyes

И моето кръвно през повечето време е ниско, но не го усещам. Имах един пероид около 6м, в които беше малко по-високо (140/95) и ми ставаше много зле. Така и не се откри причината - просто в един момент спря да ми прилошава, а аз спрях да го меря. Шоколад обичам, но не прекалявам с него. Всщност той е почти единственото сладко, което консумирам. И изобщо, май се сещам само за шоколад, ако ми се дояде "нещо сладичко", което е наистина рядко.

Чела съм, че между яденето на сладко (особено мед) и чесън трябва да има минимум 3 часа, не било добре да се консумират последоватлно или заедно.

# 24
  • Мнения: 405
Докато бях бременна моето кръвно си беше "нормално" 120/80. (тогава все още консумирах месо)
Какво е сега си нямам и напредстава. По принцип до сега си се 4увствах добре. Миналата седмица оба4е ми се слу4и да ми се замъгли пред о4ите като стана след като съм била седнала на пода. Все още не съм открила при4ината. За кръвното въобще не съм се сещала да помисля.
А къде може 4овек да си измери кръвното без да ходи на лекар?

# 25
  • Мнения: 19 296
Мисля, че в аптеките мерят кръвно безплатно.

Моето е 120 на 75 Grinning Но пулсът ми е много висок-88-95.

# 26
  • Мнения: 6 713
Здравейте и от мен! Hug

Кюбит, чудесна идея за нова тема без "за" и "против". Peace Мерсаж!  bouquet

Шоколадец - нямам отказване. О б и ч а м  г о! Heart Eyes

Кръвно - 110/80. Като бях бременна беше 90/60.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 4 392
Хемоглобин, кръвно, нормално....А нормалните стойности не са ли оформени спрямо средностатистическия човек, който е месоядец?
 newsm78

# 28
  • Мнения: 5 713
Точно! Затова и не се вълнувам много от стройностите. Важното е аз да се чувствам добре.

# 29
  • Мнения: 4 392
Я да раздвижа малко темата аз.. Laughing

Вегетарианство и либидо Grinning

Какви са вашите впечатления и личен опит. Има ли връзка с вегетарианството намаленото либидо и ако да, защо или причините са други?

Общи условия

Активация на акаунт