раждане след прекарана операция

  • 775
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Мили майки,предстои ми да раждам.Сега сме  в петия месец,чета и се информирам за нещата имам и вътрешни усещания  как ще започна това предизвикателство,но и се страхувам много -правиха ми тази година операция като ми изрязаха единия яйчник и трабата с него и част от другия,детето което нося си е дар , в главата ми се вартяха постоянно думите на доктора че  след време ще изрежат и другия яичник и съвсем оставам без шансове за деца,но ето 4е е факт.Но сега какво-ще раждам цезарово сечение вероятно, и това ще ми е 3-тата пълна упойка много се притеснявам дали след това ще мога да кърмя и дали ще боли много .Дали ще мога да си прегърна ангелчето без да ме боли как ще се стечат нешата,моля дайте ми опита си.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дали ще е секцио ще каже лекар.

Ако е секцио,пълната упойка не е задължителна.Може и със спинална.Аз бях със спинална+епидурална.Като през епидуралния катетър ме обезболяваха 2 дни след операцията и нищо не ме е боляло.Ще може да кърмиш.

Говори за всичко това с лекар-така ще се почувстваш най-спокойна и ще ти станат ясни нещата.

лека бременност   bouquet

# 2
  • Мнения: 508
Здравей! Недей да се притесняваш! Всичко ще се нареди така както трябва. На мен ми бяха правили операция от миома, след това забременях. Всички казваха, че трябва да родя секцио. Но когато получих контракции 2 дни преди определената дата за секцио, лекарите решиха да ме оставят да родя нормално. Дори да ти направят секцио, това няма да ти пречи да кърмиш. Ще ти трябва отначало помощ от близките докато се възстановиш напълно, но не се притеснявай, всичко ще е наред и ще се грижиш Дай Боже за бебчето си. Успех и не се притеснявай толкова много. Бог ще нареди нещата Hug

# 3
Здравей! Моят съвет е да не се притесняваш каквото е писано това ще стане дали ще е секцио или нормално раждане никои не може да ти каже със сигурност когато започне раждането тогава ще стане ясно как ще родиш дали секцио или нормално.Ще можеш да кърмиш стига да имаш кърма.Аз също претърпях операция преди да забременея  но тя не оказа влияние по време на раждането.Родих секцио защото малкото човече искаше да излиза със рамото а не със главата затова се наложи секцио повярвай ми че когато го видиш ще забравиш за болката и ще му се радваш ще си кажеш че си е струвало да изтърпиш всичко заради бебето.Не се измъчвай повече.Пожелавам ти лека бременност и леко раждане дано всичко да мине добре и двамата да сте живи и здрави.  

# 4
  • Мнения: 8
БЛАГОДАРЯ!
Случва се така, че ми минават през мислите дори и лоши неща,направо се побърквам понякога.Не никой не иска да го боли, но болката е част от човешкия живот,  няма на кой да поплача на рамо и за това ви понатоварвам.Незнамм дали ще ми помага някой друг освен таткото, а той сладура чете, но го е страх повече и от мен.Трябва да разчитам на него за всичко, силите ще му взема,много се раздава.Сега сме в ремонт в къщи и се налага да правим първите си избори относно третия между нас.Иначе доктора си питам за тези неща,но той само ме консултира за сега не ми дава наклони на там насам.Аз съм чувала че ако не си платиш разбира се,ще те приемат по-рано в болницата ако е секцио, колко по-рано кой ти знае??

аз съм тук и слушам! preggo preggo

# 5
  • Мнения: 835
Изобщо не се притеснявай!!Радвай се на бременноста си.......
Има хора на които за 1 мес им се случват по няколко операции.Това не е проблем.Както са ти казали при секциото упойката е епидурална или спинална, не е пълна.А дали ще е секцио много зависи от възрастта ти, общото състояние, големината на бебо, шир. на родилния път.и т.н.по принцип секциото ако е планово се планува 1 седмица пред термина.Но не го мисли, ...........зареди се с позитивизъм, ходи по детските магазини, толкова неща трябват за бебо, по-добре е мислите да са в тази посока и всичко ще е наред.
Най-хубавото е, че след проблемите които си имала вече ще си имаш едно слънчице на което да са радваш!!!!

# 6
  • Мнения: 8
 smile3525
Като че ли малко по-малко се отпускам, денс за пурви пут погледнах в сайтовете за бебешки дрехи, колко са мънички и шарени newsm44 да ги изкупя ми идва всичките!! Иначе не се превожа както в началото-та нали за това сме създадени да си извървим пътя до край.А колко още предстой......

Общи условия

Активация на акаунт