Кукър!!! Вече всеки знае какво е това!

  • 130 506
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
# 691
  • София
  • Мнения: 351
Благодаря  bouquet

# 692
  • Мнения: 144
Здравейте   bouquet
Нямам от вашите уреди, макар все да се каня и затова не се намесвам Simple Smile
Все се надявам да се появят и у нас и отлагам, че ми се вижда сложно и рисковано като нямам опит в тези доставки - да си го доставя от вън.
Още ли не се доставят в BG?
Бихте ли ми казали (не си го спомням да сте го коментирали ) за този уред за бавно готвене - крокпот.  Извинете, ако вече сте го коментирали, отдавна ви чета, но може да съм го пропуснала точно това.
Гледам появи се един линк в Нета за крокпот в България, но дали ще върши същата работа?
Каква е разликата между  (този крокпот)   и “slow cooker”-те в тази тема?

# 693
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Разликата е огромна."Слоу кукърите" в тази тема има много функции. Т. е мултиварки са, а не само "Слоу кукъри". Но пък този уред, който си показала е керамичен, супер.

# 694
  • Мнения: 5 539
Sega,
В тази тема кукърите не са slow. Част от моделите, които се обсъждат в тази тема, нямат функция бавно готвене. Други имат, но аз лично не бих практикувала бавно готвене в тефлонов съд, каквото и да говорят за безопасността на тефлона. А повечето мултикукъри са с тефлонов съд, поправете ме ако бъркам.
Иначе казано мултикукърът е машинка с много функции - задушаване, печене, варене и т.н., все неща, които можеш да сготвиш в обикновена тенджера или тиган и стандартна печка. Докато слоукукърът има само 1 функция - бавно готвене, но пък съдът му е керамичен, което, както каза Джемма, е чудесно.

И благодаря за линка  bouquet

# 695
  • Мнения: 2 214
Лилита е права до някъде, но само до някъде, моя кукър има опция за слоу и тенджерата за слоу не е с тефлоново покритие, това беше една от причините за да я избера.
А това че в този кукър са готвят неща които може да сготвиш на всякакъв друг съд вече сме го обсъждали и стигнахме до извода че можем и без този уред, както всъщност и без много други които правят готвенето по лесно и по приятно и не само готвенето.

# 696
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Много искам и аз да си купя мулти кукър, но се колебая какъв точно.Харесала съм два в този http://www.superchef.es/productos/maquinas-de-cocinar/.Хем искам да има слоу кукър, хем искам и херметическа. Но доколкото разбирам,ако има функция слоу кукър, поритието на съда трябва да е керамично, а на тези немога да разбера какво е,т.к. е на испански. В такъв случай не е ли по-добре да си взема кукър с херметическа и отделно слоу кукър -за 15-20 евро ги има в амазона?

# 697
  • Мнения: 2 214
Саша линка който даваш ми отваря няколко уреда и не мога да видя какъв точно избор си направила, но варианта със слоу отделно напълно  подкрепям, да ти кажа в момента с бебе много по често ми се налага да използвам налягане от колкото слоу.
От това което си показала като мултикукър ми харесва това

Ако все пак решиш да избереш със налягане уред, вземи като моята Оля, страхотен е, няма да съжаляваш.

Последна редакция: пн, 26 дек 2011, 08:10 от г-жа Стихийно бедствие

# 698
  • Мнения: 28
Влизам да ви се оплача,че моят кукър вече се разпадна.Много съм разочарована,явно имаше проблем и на няколко пъти все нещо му ставаше и накрая съвсем не работи.
Имам Морфи Ричардс и сега не мога да си намеря място и ще търся нов модел и марка.
Мисля,че проблема е в самата клапа-не винати добре се отваря и от там като не излиза парата става страшно.
Първо се започна да не се отваря добре капака от първия път и се налагаше по няколко пъти да натискам
При следващо готвене изби в капака-отлепи се на места и после не можа вече да се прибере.
После се пропука и дисплея,но продължи да работи.Добре,че си бях вкъщи и го отворих иначе може би щеше да гръмне.
Вчера се опитах да сваря сърмичките вътре и вече се отлепи цялото стъкло на дисплея и спря да работи.
Лошото е,че гаранцията няма да важи,а и няма кой да го носи в сервиз в Англия.
Ето оплаках се и сега ще разгледам темата за да видя от кои модели сте доволни.

# 699
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аха, значи и ти. И аз по-нагоре писах за проблеми от същия род. Но при мен е по-добре. Има само пукнато отвътре и капакът трудно се отваря и затваря. Но работи. А това с клапата- не знам какво имаш предвид как така се отваря и затваря? При мен си е неподвижна, но много вода излиза от нея, не пара а вода направо, навсякъде става вода около кукъра като готвя. Изобщо не мога да ползвам програма паста и паста експрес- всичко наоколо става в макаронена вода
 .

# 700
  • Мнения: 2 214
Викате да отбележим Морфито като не най добър избор Sad

# 701
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Явно със сигурност не издържа повече от 2-3 години. Аз не знам на galеnna кога е купен уреда, може и по-малко да е изкарал.

# 702
  • Мнения: 0
Мерси, Стихийно бедствие,
Разгледах ги "Олите" и ще поръчвам тази от 139 евро http://www.ollagm.com/, т.к.има халогенен капак и доколкото разбрах и бавно готвене, но покритието на съда не пише, дали е керамично.И все пак това е моя уред, така че като го получа, сигурно ще имам много въпроси, ако няма превод на английски.Интересно, че Олята е 1100 вата, а другите, които разглеждах бяха по-малко. Може би заради херметическата.Първо си харесах тази от 129 евро/като твоята мисля/- Olla GM 6, но ще поръчам тази от 139, заради бавното готвене.

# 703
  • Мнения: 28
Кукъра го взех април месец и за мен е неуспешна покупка.Майка ми има същия кукър от миналата година и не се е оплакала до момента.
Сега разглеждам други модели и почвам съвсем да се чудя какво да взема за да е по-качествено.
Джемма за клапата имам в предвид горе на капачето нали се върти и не винаги се отваря докрай и от там ми тръгна проблема на мен.
Вода не ми е изтичала,но отзад наистина се събира и е много неприятно.
Непрекъснато е мокро и ме притеснява.Четох оплаквания,че се напуква и на други дисплея и самия корпус и от парата се отлепя капака и дисплея.
Може ли да погледнете за съвет тази дали си струва,че съвсем се обърках.
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005EY1Q32/ref=ox_sc_act_titl … ;m=A3C7APCAQTTRXB
Не ми стана ясно с колко тенджери е и какво им е покритието?
Не се стърпях и го поръчах макар да си знам,че много функции и то различни не са за предпочитане.
Но имаше само един брой и не можах да устоя.
Ако не ми хареса пак ще търся,този ще ми го доставят доста бързо и се надявам да е ок.
Малко прибързано и импулсивно го харесах и да видим дали ще е успешна покупка.

Последна редакция: вт, 27 дек 2011, 11:47 от galеnna

# 704
  • Мнения: 2 214
Галена мила ама то вече след дъжд качулка, кво ще те съветваме, Честито:)
Само ще стискаме палци да е нещо дето да си заслужава Praynig

Общи условия

Активация на акаунт