Отговори
# 405
  • Мнения: 5 609
От 'къв зор ще ваксинирам дете с естествен имунитет, който аз съм му предала  newsm78
Имунитетът,предаден от майката се изчерпва.Логиката на ваксините е да държи напрегнат имунитета при евентуална среща с антигена.Въпросът е съотношението полза/вреда. Редно е да има възможност да избираме и всеки да си преценява риска. Peace

# 406
  • Мнения: 4 753
Някой знае ли, планувани ли са промени в частта с ваксините в новият Закон за здравето??

# 407
  • Мнения: 3 869
Някой знае ли, планувани ли са промени в частта с ваксините в новият Закон за здравето??

Стелт, каква информация имаш за променя в ЗЗ? Планирана е да се прави заради финансовите неразбории или друго...?

# 408
  • Мнения: 4 753
Стелт, каква информация имаш за променя в ЗЗ? Планирана е да се прави заради финансовите неразбории или друго...?

Имало нужда от реформи в здравеопазването и казаха, че трябвало да започнат от напълно нов Закон за здравето, защото старият бил вече позакърпен, до колкото е възможно. За сега нещата май са само във фаза "идея".

# 409
  • София
  • Мнения: 3 524
интересно, но (аз поне) не намерих инфо дори за наличието на подобна идея. Thinking
проект на ЗЗ не е вкарван нито в НС нито в програмата за нормативната дейност на МС, едното към днешна дата, другото- докрая на настоящата година). така че явно е нужно повече въображение  Wink
няма ли резултат от петицията вече? Peace

# 410
  • Мнения: 4 753
интересно, но (аз поне) не намерих инфо дори за наличието на подобна идея. Thinking
проект на ЗЗ не е вкарван нито в НС нито в програмата за нормативната дейност на МС, едното към днешна дата, другото- докрая на настоящата година).

Не съм казвала, че има проект. Сутринта обсъждаха по новините належащите реформи в здравеопазването, коментираха защо е добре да се направят точно по време на криза. Казаха също, че старият Закон за здравето бил позакърпен и ще трябва да направят чисто нов, т.е. с това трябвало да се започне реформата. Не ги слушах много, докато не стигнаха до закона, тъй че не мога съвсем точно да препредам разговора.

# 411
  • Мнения: 4 753
Намерих интервюто и го изслушах този път... За съжаление, става въпрос за Закона за здравното осигуряване, а не за ЗЗ...  ooooh!  Егати, къде съм слушала...  Crazy

# 412
  • Мнения: 9 973
ще стане ли пентаксима по ЗК догодина,че на бебето ми е задължителен и да знам дали да го купувам от някъде или ще е безплатен

# 413
  • Мнения: 9 814
ще стане ли пентаксима по ЗК догодина,че на бебето ми е задължителен и да знам дали да го купувам от някъде или ще е безплатен

Ще си го купуваш Деси.
Пентаксимът става задължителен и съответно безплатен за набор 2010. За 2009-ти и 2008-ми набор ваксината остава препоръчителна, т.е. като искаш да я слагаш, си я купуваш.

# 414
  • Мнения: 185
Дано успее  Peace

# 415
  • Мнения: 9 973
ще стане ли пентаксима по ЗК догодина,че на бебето ми е задължителен и да знам дали да го купувам от някъде или ще е безплатен

Ще си го купуваш Деси.
Пентаксимът става задължителен и съответно безплатен за набор 2010. За 2009-ти и 2008-ми набор ваксината остава препоръчителна, т.е. като искаш да я слагаш, си я купуваш.
Crossing Arms е ква вина имам,че не мога сега да го ваксинирам със задължителните  Outta Joint
Е,ще купувам,здраве да е Hug

# 416
  • Мнения: 2 176
Намерих интервюто и го изслушах този път... За съжаление, става въпрос за Закона за здравното осигуряване, а не за ЗЗ...  ooooh!  Егати, къде съм слушала...  Crazy

И какво ново по здравното осигуряване у нас?
Някакво обвързване на имунизациите със здравната помощ и осигуровките?

В другата тема Грейс беше пуснала линк към предстоящите промени в здравната реформа на САЩ, които предвиждат отказ на здравна (вкл. спешна) помощ за неимунизирани.
Една от причините да не харесвам Обама, още от кандидатпрезидентската му кампания, беше заложената в платформата му реформа в здравеопазването, включваща репресивни методи и рестрикции по повод отказа от ваксини.

Crossing Arms е ква вина имам,че не мога сега да го ваксинирам със задължителните  Outta Joint
Е,ще купувам,здраве да е Hug
Деси, защо не можеш да го ваксинираш със задължителните, а с Пентаксим можеш..?  newsm78

# 417
  • Мнения: 3 869
И какво ново по здравното осигуряване у нас?
Някакво обвързване на имунизациите със здравната помощ и осигуровките?

Тя, здравната помощ и сега си е много обвързана с осигуровките... Отделно правото на "безплатна помощ" е обвързано и с регулярно правени профилактични прегледи и изследвания. Едва ли са стигнали до идеята за имунизациите; здравният министър ми се вижда доста умерен по отношение на грипни психози и превъзнасяне по ваксини.

# 418
  • Мнения: 4 753
Намерих интервюто и го изслушах този път... За съжаление, става въпрос за Закона за здравното осигуряване, а не за ЗЗ...  ooooh!  Егати, къде съм слушала...  Crazy

И какво ново по здравното осигуряване у нас?
Някакво обвързване на имунизациите със здравната помощ и осигуровките?

Никаква допълнителна информация не знам, то и тази толко я знаех...   Tired  Така или иначе законът трябва да се приеме до края на годината или началото на другата, тъй че ще видим съвсем скоро...

Общи условия

Активация на акаунт