Захранване с лъжичка

  • 1 004
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря на всички ви за съветите.
Някои от тях съм ги опитвала вече, но май че най-доброто е да и дам лъжичката на нея и да я оставя да опита сама, защото има желание. Май този опит трябва да го направя в банята. Само че си мисля, че първото нещо, което ще направи е да бутне купичката от масичката на земята. Тя в момента е на етап всичко да се изхвърля на земята.
Иначе Ети не е злояда, защото си хапва с удоволствие бисквити, солети,коричка хляб, вчера даже и дадох малко пиле на скара и щеше да ми изяде пръстите /с пръсти отваря устата, но като види лъжичка де дърпа/. Преди няколко дена яде и домашна баница с праз и спанак. От кухнята яде основно супите и десертите, но само ако са пасирани и засега от биберон. И аз като някои майки се страхувам да не остане гладна, затова съм готова да и набутам нещо ако ще и с биберон. Може би ще пробвам да я оставя гладна един път и ще ви кажа дали е прояла с лъжичката после.
До скоро нямахме зъби, а в момента и поникват долните два. Все си мисля, че като и изникнат още поне два отгоре ще е по-добре с манджите, но ще видим.


Поздрави на всички!

# 16
  • София
  • Мнения: 752
И аз имам същия проблем с Ева. Тя е на 5 месеца и просто мрази лъжиците. До преди около месец и давах Вигантола а преди това и Дактарина с лъжичка и тя даже я облизваше и то метална лъжичка за кафе. После се опитах да и дам пюре от картоф и морков , след това само картоф и от тогава не иска и да погледне лъжица - нито пластмасова нито метална - никаква. Опитах се да и подам празна лъжичка и нея не я иска бута я с език и плаче.... Мисля си че се получи защото не иска да яде нищо с картофи. И покрай гадните за нея пюрета намрази и лъжиците ...не знам как ще я приучвам отново... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт