Подаръците "отбий номер"

  • 16 892
  • 205
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 424
Да,да получавали сме ,разбира се,но на никого не се  сърдя.И през ум не ми е минало...
   Харесвам отговори,като този..... Hug

   Не е лошо от време на време да се сещаме ДА НЕ ОСЪЖДАМЕ и ДА ПРОЩАВАМЕ!
   Веднъж съм го писала в друга подобна тема,че не всеки има вкус,усет и средства да ти угоди с подаръка.Трябва да приемем този факт и да не сме толкова критични към хората около нас.В край на краищата така подаваме и лош пример за децата. Confused

# 61
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Трябва да приемем този факт и да не сме толкова критични към хората около нас.В край на краищата така подаваме и лош пример за децата. Confused
И аз харесвам такива отговори  Wink какъв лош пример , какви деца, на мен не ми харесва този подарък,
детето, то какво разбира... ама откъде толкова акъл, че да се мисли
в перспектива, важно е сега на момента да баде отчетено, че подаръка не струва...
Оле-ле...  ooooh! пък и как не ги е срам, нали са имотни, можеха "Нещо по-такаа да изберат".

# 62
  • Мнения: 7 424
Цитат
какъв лош пример , какви деца, на мен не ми харесва този подарък
    ДА ОСЪЖДАШ това е лош пример. Peace
    Децата разбират страшно много!Ако не разбират,те усещат!Даже и да не усещат ,просто копират! Mr. Green
    Както в момента изхвърляш (говоря теоретично) подаръка на еди кой си,така след време детето ти ще изхвърли и твоя подарък!И няма да ти прости,че не си угодил на вкуса му със остарелите си разбирания или че нямаш финансови възможности за " нещо по-такааа...."
    Разбираш ли?Както ти се отнасяш с хората,така и детето ти ще се отнася със тях,а сред тях ще си и ти. Peace

     Обич,обич...повече обич трябва да сеем в този свят! Heart Eyes
   

# 63
  • Мнения: 6 444
Аз пък не мога да се сетя какви са тези подаръци "отбий номер"  newsm78
Досега всичко, което ни е подарявано е било с желание, за мен това е достатъчно.
Това, че подарените дрешки не ми харесват, нямаме еднакъв вкус, какво толкова, ще си ги носи в къщи, като рисув примерно.
Еди коя си подарена играчка и тя не ми харесвала.Пак същата работа. Ще я прибера и толкова.
Не мога да г охарактеризирам тезо подаръци.
Това, че някой не е обърнал достатъчно внимание за избор на подарък. Не можем да очакваме от други хора да правят всичко по силите си за нашите деца.

# 64
  • Мнения: 22 523
Никой, никого не осъжда....не смятам, че има нещо подобно...
Но си има хора, които като се хванат за една дума и се започва едно и също до откат, ако ще и в десет поста да го напишат....

Дадоха се много примери за такъв тип подаръци....естествено всеки го разбира това по различен начин.
А ако нещо не ми харесва и е дреха, просто не го носи, а го прибирам и толкова.

# 65
  • Мнения: 4 668
Никога не ми се е случвало да подарят на детето ми нещо за отбиване на номера ...
Напротив , винаги е получавал много хубави и скъпи подаръци .
Предполагам , че е защото на рожденните му дни идват само наши много близки и уважани приятели !

# 66
  • Мнения: 427
За коледа моите деца избраха за братовчедите си страхотни играчки.За цени не говорим,но качеството си личи.Когато стринка им поднесе подаръците така от найлоновата торба дето са ги сложили в левчето,и двамата бяха разочаровани.Големия се прикри и пое подаръка с усмивка ,но малкия(3г.)се разсърди и нямаше как да замажа гафа.За най малкия нямаше подарък защото той нищо не разбирал.Даже мъжа и тоест. чичото реагира с думите,,Какви боклуци си купила на децата?
Не съм дребнава ,но малко ми се развали настроението ,добре че дядо Коледа се отчете подобаващо и замаза положението.
Иначе обожавам да избирам подаръци и например за коледа ми отнема поне 2седм. да избера подходящи за всеки близък.
Послеслов:Въпреки излагацията от миналата година сега ми е влезнала мухата кукленска къща да купувам за момиченцето и.Просто обожавам празниците а подаръка допринася за техния дух.Нека е малък, но на место и избран с любов.

# 67
  • Мнения: 6 444
Напротив , винаги е получавал много хубави и скъпи подаръци .
А за да са хубави трябва да са скъпи ли?  newsm78

# 68
  • София
  • Мнения: 7 211
Някак не мога да си представя тригодишно дете, силно разочаровано от подарък  Thinking
Днешните деца са дотолкова зарити от играчки, че категорично го няма онзи блясък, който изпълваше нашите детски очи навремето.
Дали пък изобилието не прави и нас, родителите, все по-изискващи и вторачващи се в цени и в изразходвани средства?
И колко далеч сме избягали от първоначалната символика на подаръка?
Много.
За жалост.
Консуматорско общество.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 901
Ама разбира се - получава детето ви за рождения ден пластвасово боклуче от "Зрънчо", не за друго, ами сте виждали такова да вадят от пакетчето и други деца в парка, и вие плесвате с ръце от умиление и казвате "Не осъждам никого, щастлива съм от този избор, всеки си има различен вкус" и настоявате детето да играе с това боклуче, защото е възпитателно.

Не говоря за скъпи и евтини подаръци, за някои неща наистина са очевАдно, че и жестът им е липсвал в избора.

# 70
  • sofia
  • Мнения: 8 957
Консуматорско общество.
Подкрепям. Големия винаги го подпитвам какво иска (за РД, за Коледа) и с така желаната писта (в продължение на няколко месеца се сещаше и искаше), която получи за миналата коледа, е играл точно три пъти, като последния път брат му изяви желание.
Сега, ако ме питат казвам бои, книжки, пъзели, ей такива работи за подарък.....други играчки - не!
Големия и на пари се радва, защото спестява в една касичка.
Племеницата на едни бои за лице така се радва....е сестра ми със зор успяваше да я придума да не се разхожда по улиците намацана, но детето много се зарадва на подаръка

# 71
  • Мнения: 3 164
Получавали сме, то кой не е Wink
Нямам нищо против вкуса на другите, но когато са подарявали дрехи, обикновено доста ни се разминават-предпочитам на децата да се подаряват играчки или книжки Peace

# 72
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Получавала е дъщеря ми разни подаръци отбийномер, но в интерес на истината рядко.

Обаче винаги съм била крайно изненадана, когато от не дотам близки хора е получавала фантастични подаръци, подбирани съобразно индивидуалните особености на детето и с много вкус и желание. Особено пък когато са носени и от чужбина специално за нея, когато някой специално се е разходил, разгледал и избрал нещо с мисълта за нея, тези вещи стават много скъпи за мен. Оценявам жестовете.

# 73
  • София
  • Мнения: 7 211
Валентина, с риск да стана досадна, понеже много пъти съм го писала в различни теми:
Високомерно или не - подбирам си контактите с хората.
Тези, които са ми наистина близки, няма как да подарят зрънчо с пластмасово болуче.
На останалите, които евентуално случайно са попаднали на дадения празник, не бих се разсърдила.
Но пък никога не ми се е случвало някой да подари такъв подарък.
Явно живеем в някакви различни светове.  Thinking

# 74
  • София
  • Мнения: 1 735
Винаги съм се радвала на подаръците,,които е получавала дъщеря ми.За мен е важен жеста.Даже неща,които аз никога не бих купила или не ми харесват лично на мен,предполагам,че са избрани с любов и желание за детето ми, и и ги обличам или и ги давам да си играе.Жалко беше,че тя от една такава кукла каза,че я е страх и вече много много не и я предлагам.Куклата наистина не е никак хубава,но харесвам жената,която и я подари и смятам,че просто такъв и е вкуса.Като цени пък съвсем не оценявам подаръците,важно е да са стилни,а не скъпи.
Наистина не се вторачвам в подаръците,които получава детето. Peace

Общи условия

Активация на акаунт