Въпрос за осигуровки и майчинство

  • 101 286
  • 782
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 624
Огромни благодарности момичета  bouquet LID78 аз всъщност фиктивно ще започна работа, като ще си плащам осигуровките сама. Ще плащам около 400 лв. /не помня конкретната сума/ общо от служител и работодател, за да се води, че взимам чисто 1000 лв. заплата. Имам доста години трудов стаж, така че това за 12 месеца не ме притеснява. Идеята ми за болничния е, ако  намеря лекар, който да ми го изпише, да спра примерно последните 2 месеца да плащам осигуровките и да давам само по 12.48.
Дано не се намери лекар ,който да ти издаде фалшив болничен. ooooh!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 618
уж знам отговора на въпроса си, но явно не съм сигурна след като ви питам  Rolling Eyes
Та въпроса е следния, осигуряват ме на 600 лв, но получавам брутно възнаграждение по договор от 470 лв, нали ако изляза в болничен/ майчинство няма да мога да се възползвам от тази по-висока осигурителна сума, заради ниското БТВ?

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
уж знам отговора на въпроса си, но явно не съм сигурна след като ви питам  Rolling Eyes
Та въпроса е следния, осигуряват ме на 600 лв, но получавам брутно възнаграждение по договор от 470 лв, нали ако изляза в болничен/ майчинство няма да мога да се възползвам от тази по-висока осигурителна сума, заради ниското БТВ?

ще взимаш реалната ти нетна заплата

# 33
  • Мнения: 3
Здравейте,бременна съм в 4 месец ,но съм в болнични от началото на 3-я месец,както се очертават нещата ще съм в болнични до края (не по мое желание) терминът ми е 4 май.Работя на безсрочен трудов договор повече от 12 месеца като брутото ми е 1 027 лв и вземам нето 800 лв.Какъв ще е размера на болничните ми , и колко ще е майчинството ми след тези толкова болнични.Благодаря ви предварително за отговорите.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
miminovac ,болничините и обезщетението ще ти са 800 лв на месец.Болничните преди 45 дневния няма да ти се отразят негативно върху обезщетението

# 35
  • Мнения: 3
благодаря много elfita за отговора Simple Smile

# 36
  • Мнения: 73
Здравейте, имам въпрос за възстановяване на здравно осигуряване. Живея в чужбина от 14 години и в България съм неосигурена. Сега искам да родя детето си в България и съответно трябва да придобия здравноосигурителни права. Прочетох, че ще ми трябват някакви документи за представяне при раждането. Знае ли някой как най-бързо мога да придобия здравнооисгурителни права и какви документи да си набавя за раждането?

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
раждането е безплатно и за неосигурените

ако искаш може да си платиш здравните осигуровки 6 м назад.Лекаря,следял бременността издава направление за хоспитализация и с него отиваш в болницата

# 38
  • Мнения: 73
Elfita Благодаря за бързия отговор. Аз искам да раждам в Токуда, и ме посъветваха да възстановя права. Искам да си платя за екип. Нямам нищо против и да си платя осигуровките за цялата изминала година ако трябва. Всъщност, аз съм си плащала осигуровки непрекъснато в друга Европейска страна - това дали ще се признае? Ако не се признае, бих възстановила права по установения начин.
Знаете ли откъде се издава здравната книжка и задължително ли е да имам такава?

Благодаря предварително.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Carmen ,трябва да говориш с НОИ за осигуровките в чужбина.Здравна книжка ще ти издаде личния лекар.Но първо трябва да си възстановиш правата и тогава да избереш личен лекар.Моьята здравна книжка никога не са я искали

# 40
  • Мнения: 73
Благодаря  Peace

# 41
  • Мнения: 2 531
Огромни благодарности момичета  bouquet LID78 аз всъщност фиктивно ще започна работа, като ще си плащам осигуровките сама. Ще плащам около 400 лв. /не помня конкретната сума/ общо от служител и работодател, за да се води, че взимам чисто 1000 лв. заплата. Имам доста години трудов стаж, така че това за 12 месеца не ме притеснява. Идеята ми за болничния е, ако  намеря лекар, който да ми го изпише, да спра примерно последните 2 месеца да плащам осигуровките и да давам само по 12.48.
Дано не се намери лекар ,който да ти издаде фалшив болничен. ooooh!

Какво значи фалшиф??!!! Почти няма гинеколог който да откаже болничен не бременна!!!! Отиваш и казваш че имаш болки контракции и пр. и няма проблеми!!! Аз лично за бременни го оправдавап НАПЪЛНО, да не казвам пък колко фалшиви се издават на други хорааа  Whistling

# 42
  • Мнения: 1 995
имам въпрос, но не знам дали е за тази тема-колко месеца назад се взима, за да се определи размера на майчинството и ако премерно майката е осигурявана на две длъжности на едно и също работно място-коя заплата се гледа-и двете, или само едната newsm78

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
имам въпрос, но не знам дали е за тази тема-колко месеца назад се взима, за да се определи размера на майчинството и ако премерно майката е осигурявана на две длъжности на едно и също работно място-коя заплата се гледа-и двете, или само едната newsm78

12 м назад се взимат

ще се вземат предвид и двата осигурителни дохода

# 44
  • Мнения: 6 624
Огромни благодарности момичета  bouquet LID78 аз всъщност фиктивно ще започна работа, като ще си плащам осигуровките сама. Ще плащам около 400 лв. /не помня конкретната сума/ общо от служител и работодател, за да се води, че взимам чисто 1000 лв. заплата. Имам доста години трудов стаж, така че това за 12 месеца не ме притеснява. Идеята ми за болничния е, ако  намеря лекар, който да ми го изпише, да спра примерно последните 2 месеца да плащам осигуровките и да давам само по 12.48.
Дано не се намери лекар ,който да ти издаде фалшив болничен. ooooh!

Какво значи фалшиф??!!! Почти няма гинеколог който да откаже болничен не бременна!!!! Отиваш и казваш че имаш болки контракции и пр. и няма проблеми!!! Аз лично за бременни го оправдавап НАПЪЛНО, да не казвам пък колко фалшиви се издават на други хорааа  Whistling
Фалшив си означава точно  фалшив да отидеш и да излъжеш ,че имаш болки  за да вземеш някой лев.Не оправадам никой за това още повече пък бременна жена да" вика дявола" така.

Общи условия

Активация на акаунт