Щитовидна жлеза ,изследвания - колко често?

  • 95 073
  • 247
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 401
А при кой ендокринолог отиде и доволна ли си? Аз също не мога да чакам 2 месеца.

# 241
  • Мнения: 52
Здравейте,
От доста отдавна не е писано в тази тема, но аз имам следния въпрос.
Има ли алтернативен начин за понижаване на ТСХ.
С два миседа съм, нивото на ТСХ ми е в референтните граници 2,36, преди 3 месеца по време на бременността беше 2,19. Днес го дискутирахме с лекаря, но той се опита да ме убеди, че хормона си е  в норма и няма смисъл да го понижаваме. Не искам на своя глава да си назнача лекарства, ако знаете за билки или др. ще се радвам да чуя мнения.

# 242
  • София
  • Мнения: 10 698
_hugh_ бременна ли си? Не е сериозно да търсиш как да смъкнеш ТСХ с билки в нета,особено ако си бременна. Ако не си бременна и ТСХ в момента ти е 2.36 си ок за забременяване  и наистина няма нужда от понижаване, а вече след +тест е друга работата...

# 243
  • Мнения: 52
magnet_for_happiness - не, не съм бременна. Но по време на предишната ми бременност приключила в 10 г.с.  беше 2,19 и лекарят не предприе никаква мярка. А аз случайно снощи попаднах на такава статия, в която пише при опити за бебче > 2,5, а по време на бремнност >1 и веднага си направих изводи, че може да е причината за миседа.  newsm78

# 244
  • София
  • Мнения: 10 698
magnet_for_happiness - не, не съм бременна. Но по време на предишната ми бременност приключила в 10 г.с.  беше 2,19 и лекарят не предприе никаква мярка. А аз случайно снощи попаднах на такава статия, в която пише при опити за бебче > 2,5, а по време на бремнност >1 и веднага си направих изводи, че може да е причината за миседа.  newsm78

Едва ли това е причината, твърде ниско е тсх 2.19 за да предизвика аборт...
Ако много се притесняваш,намери свестен ендокринолог. Но наистина ТСХ ти е добре. И да-наистина по време на бременност е добре ТСХ да е под 2, но това не значи че ако е над 2 и то малко,ще доведе до проблем.,

# 245
  • Мнения: 52
Благодаря ти magnet_for_happiness   Big Ups

# 246
  • Мнения: 3 215
Нищо градивно мога да добавя, но исках да честитя на magnet_for_happiness  Hug Отдавна ти бях забелязала лентичката и се радвам, че се е материализирала! Бъдете много щастливи!  bouquet
_hugh_, късмет и на теб! Praynig

# 247
  • София
  • Мнения: 10 698
Нищо градивно мога да добавя, но исках да честитя на magnet_for_happiness  Hug Отдавна ти бях забелязала лентичката и се радвам, че се е материализирала! Бъдете много щастливи!  bouquet

 Grinning благодарности  Grinning много сме щастливи  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт