"картофи по селски" как?

  • 34 920
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 176
Цъ! Не е това. Не сте ли яли "картофи по селски" в заведенията?

# 16
Ами Мамица, остава да споделя и това, което научих от местните (щото и те са спецове на гарнитурата картофи заради традиционният Роаст Бийф)
Та картофите ако са млади само хубаво се измиват, ако са "стари" просто си се белят.
Нарязваш си ги в желаната форма (филийки - по-дебелички, сещаш се предполагам за каква форма говоря).
Предварително в тава наливаш около 1 пръст олио и предварително го слагаш да се загрее във фурната. След като се загрее се изсипват картофите (внимателно, защото почва да цвърчи), посоляваш с каквото си там желаеш (сол, едро смлян черен пипер....), разбъркваш и връщаш във фурната. Пече се на около 200 градуса, но периодично разбъркваш.
Е те това го научих тук и ми харесват. Стават точно както ги описваш - хрупкави отвън и мекички вътре.

# 17
  • Мнения: 121
Аз съм ги пробвала така:
Сварявам картофи, след което ги нарязвам на резенчета.
Правя една смес от брашно, червен пипер и черен пипер, овалвам резенчета сварен картоф и ги пържа в загрята мазнина.
Обаче се пържат бързо, защото първите се получават добре, ама за следващите в олиото има червен пипер, който бързо загаря и започва да горчи.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Хондичка, а кой мие после фурната?  newsm78

 Laughing

# 19
....

Хондичка, а кой мие после фурната?  newsm78

 Laughing
Не цвъка - споко  Wink Laughing. В началото като се изсипят е "опасната" част, но тя бързо отминава и после няма проблеми.

# 20
  • Мнения: 6 155
И аз бях пускала тема за тия картофки
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16765.0

Значи правих първият вариант на Слънце и се получиха. Кофтито е, че като изтинат вече не са хрупкави. Пържих ги в тиган.

# 21
  • Мнения: 780
Ей, Mamica, да споделиш непременно като намериш рецептата!! След толкова много дадени рецепти идея нямам за какво точно става въпрос, щом нито една не отговаря на това, което търсиш. Първото нещо, което ще си поръчам като ида на българска кръчма, ще бъде картофи по селски!

# 22
  • Мнения: 51
Картофи по селски



ПОРЦИИ: 6

ПРОДУКТИ:
6 големи картофа, 100 г гъби, 4 филийки бекон, 40 г масло, 100 г сметана (гъсто кисело мляко), 3 скилидки чесън, 3-4 стръка зелен лук, черен пипер, сол


 
ПРИГОТВЯНЕ:
Завийте добре измитите картофи в алуминиево фолио, изпечете ги на фурна 220 градуса. След това отрежете капаче по дължина, издълбайте ги. Нарежете на ситно гъбите, бекона и чесъна, задушете ги в маслото до порозовяване и ги прибавете към издълбаната част от картофите, сметаната и нарязания на ситно зелен лук, разбъркайте с малко смлян черен пипер и сол. Напълнете картофите. Препечете ги за няколко минути под грил и ги поднесете веднага.
 

Последна редакция: нд, 25 сеп 2005, 21:58 от goreva

# 23
  • Мнения: 4 176
Мерси за рецептата, но това изобщо не са тези за които питам.

# 24
  • Мнения: 1 391
мисля че стават така само в заведенията, защото ги пекат в пещи - които са много силно загряти.....

виждала съм в "Метро" например такива картофи замразени, но ако си ги правя вкъщи, съм убедена че няма да станат баш такива....

не зная де....само предполагам

# 25
  • Мнения: 6 243
мисля че стават така само в заведенията, защото ги пекат в пещи - които са много силно загряти.....

виждала съм в "Метро" например такива картофи замразени, но ако си ги правя вкъщи, съм убедена че няма да станат баш такива....

не зная де....само предполагам
Картофите по селски в заведенията ги правят от готови полуфабрикатени картофи, които се пържат. Само дето фритюрниците по заведенията са професионални, не като домашните, но все е пържено. Не ги пекат по пещи. Grinning

# 26
  • Мнения: 780
Понеже много ме заинтригуваха пустите картофи по селски, се разрових и успях да се свържа с професионална готвачка, която от години работи по столове и ресторанти. Та нейната рецепта е:

Картофите се сваряват измити и необелени в леко подсолена вода. Когато се охладят се обелват и разрязват на 4. Запържват се в тиган с "Пикантина" или подобна подправка. Когато порозовеят се прибавя счукан чесън и ситно нарязан копър.  Разбърква се внимателно и веднага се сваля от котлона.

# 27
  • Мнения: 3 379
Картофи по селски аз правя само като отидем на село, т.е. измивам пресни картофи и ги хвърлям в жаравата на камината Simple Smile ПО-селко от това здраве му кажи Simple Smile

А в кръга на сериозното - такива, каквито са по заведенията, няма да ги докараш, просто защото са полуфабрикати (както са ти писали и по-горе).

Ако все пак успееш, пиши.

# 28
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Mamica, връщам темата защото намерих една рецепта, която на вкус и вид много прилича на това, което търсиш.
Ето я и нея.
Картофите се изтъркват с четка, не се белят. Нарязват се на пръчици и се слагат в огнеопорна тава. Поливат се със сос приготвен от олио, кетчуп, 1 скилидка смлян чесън и 1ч.л. чили. Пекат се на 200 С в продължение на час и половина.

# 29
  • Мнения: 1 153
Ама картофите по селски не се пекат а пържат,май няма да се намери рецептата Cry

Общи условия

Активация на акаунт