Отговори
# 660
  • Мнения: 5 410
Пъхаш във фурната 2-3 големи патладжани, надупчени с вилица плюс 7-8 чушки. Опичаш, белиш и нарязваш или намачкваш. Докато те се пекат мелиш 4-5 домата на доматено пюре. Смесваш патладжаните, чушките и доматите, добавяш счукан чесън, сол и магданоз плюс олио и оставяш в хладилника да отлежи.

Благодаря много!  Hug Запичането на патладжаните и чушките е на сухо, без мазнина, нали?  Blush

# 661
  • София
  • Мнения: 12 614
А тази рецепта със супата топчета, как ви се струва, просто искам да го сготвя този спанак, а не ми се иска да го хвърлям.Явно със свинското няма как да стане, за него ще мисля друга рецепта. Mr. Green

Ами сготви си го с ориз. Аз много го обичам.

# 662
  • Мнения: 3 675
Проблемът е, че преди вечер ядохме спанак с ориз и не искам пак да ям същото.Може би супата с топчета ми се струва идеален вариант.

# 663
  • Мнения: 3 499
Имам един пакет с пшенични трици и от доста време стои в шкафа. Мислих да ги употребя в някакъв сладкиш или по- точно кекс, предложете рецепти.

# 664
  • Мнения: 122
здравейте. имам един въпрос ... и дано да съм в правилната тема  Embarassed
моя мъж много обича шоколадов мус  Crazy
аз го правя с яйца, масло и шоколад и той си "облизва пръстите " Whistling
Преди няколко дни мернах в едно тв предване да правят мус. И там освен яйца, масло и шоколад, сложиха и захар и крема сирене. Водещия обясни, че с крема сиренето ставал по пухкав муса. но не разбрах за каква крема сирене става въпрос. А искам да пробвам и тази рецепта да видя дали наистина е толкова хубав. Моля Ви да ме насочите Praynig Предварително Ви благодаря   bouquet

# 665
  • Мнения: 696
labrex, мерси много!   bouquet  Изглежда вкусна!
а какво е "чисто масло"  Embarassed ?

Краве масло. Правила съм я няколко пъти, един път за рожден ден, после на приятелки, много добре се приема и рецептата раздавам. Не е претенциозна и сложна, но според мен е много вкусна.

Намерих стари снимки:

 

Супер изглежда! Няма да търся друга рецепта  Hug

# 666
  • област Софийска
  • Мнения: 1 720
Имам един пакет с пшенични трици и от доста време стои в шкафа. Мислих да ги употребя в някакъв сладкиш или по- точно кекс, предложете рецепти.
Кекс с пшенични трици

1 яйце
1/4 ч.чаша масло/маргарин, разтопен
1/3 ч.чаша прясно мляко
1 ч.чаша брашно
1/3 ч.чаша захар/ на който не му е сладко може да сложи по свой вкус/
2 ч.лъжици бакпулвер
1/4 ч.лъжица сол
1 ч. лъжица ванилия
1 ч.чаша пшенични трици


за топинга:
2 ч. лъжици масло/маргарин, размекнати
2 ч.лъжици кафява захар
1/2 ч.чаша пшенични трици

Загрейте фурната на 180гр.
В една купа смесвме яйцето, маслото, млякото и ванилията,  разбиваме с миксер. В отделна купа смесваме брашното, бакпулвера, солта. Смесваме сухата смес с яйчената. Прибавяме пшеничните трици, разбъркваме.
Изливаме сместа в 20 см. намаслена форма. Смесваме топинга и поръсваме отгоре.
Печем в загрята фурна на 180 за 18-22 мин. или до готовност като тестваме с клечка.

Рецептата е на Петрина от Гответесмен.

# 667
  • Мнения: 3 499
Имам един пакет с пшенични трици и от доста време стои в шкафа. Мислих да ги употребя в някакъв сладкиш или по- точно кекс, предложете рецепти.
Кекс с пшенични трици

1 яйце
1/4 ч.чаша масло/маргарин, разтопен
1/3 ч.чаша прясно мляко
1 ч.чаша брашно
1/3 ч.чаша захар/ на който не му е сладко може да сложи по свой вкус/
2 ч.лъжици бакпулвер
1/4 ч.лъжица сол
1 ч. лъжица ванилия
1 ч.чаша пшенични трици


за топинга:
2 ч. лъжици масло/маргарин, размекнати
2 ч.лъжици кафява захар
1/2 ч.чаша пшенични трици

Загрейте фурната на 180гр.
В една купа смесвме яйцето, маслото, млякото и ванилията,  разбиваме с миксер. В отделна купа смесваме брашното, бакпулвера, солта. Смесваме сухата смес с яйчената. Прибавяме пшеничните трици, разбъркваме.
Изливаме сместа в 20 см. намаслена форма. Смесваме топинга и поръсваме отгоре.
Печем в загрята фурна на 180 за 18-22 мин. или до готовност като тестваме с клечка.

Рецептата е на Петрина от Гответесмен.
Mерси!   bouquet  bouquet  bouquet

# 668
  • Мнения: 7 316
здравейте. имам един въпрос ... и дано да съм в правилната тема  Embarassed
моя мъж много обича шоколадов мус  Crazy
аз го правя с яйца, масло и шоколад и той си "облизва пръстите " Whistling
Преди няколко дни мернах в едно тв предване да правят мус. И там освен яйца, масло и шоколад, сложиха и захар и крема сирене. Водещия обясни, че с крема сиренето ставал по пухкав муса. но не разбрах за каква крема сирене става въпрос. А искам да пробвам и тази рецепта да видя дали наистина е толкова хубав. Моля Ви да ме насочите Praynig Предварително Ви благодаря   bouquet

Шоколадов мус е едно от малкото неща, които обичам да правя.
Само заради това и заради това, че стана невероятен ти пиша рецептата:

3 яйца
Краве масло-60 гр.
Захар -60 гр.
Натурален шоколад-125 гр
Крема сирене-100 гр.- не съм сигурна дали не беше по-малко като грамаж.

Белтъците се разбиват със  захарта и се охлаждат.
Кравето масло и шоколада се разтопяват на водна баня.
Жълтъците се разбиват с крема сиренето.Добавяме шоколада и маслото вече разтопени.
Накрая добавяме белтъците към останалата смес като бъркаме на ръка с дървена лъжица.

Моето крема сирене е:
Млечен пастет -КРЕМА на фирма Милтекс.

Отивам да правя поредната доза. Wink

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 17:19 от ana_

# 669
  • София
  • Мнения: 16 369
... Водещия обясни, че с крема сиренето ставал по пухкав муса. но не разбрах за каква крема сирене става въпрос. А искам да пробвам и тази рецепта да видя дали наистина е толкова хубав. Моля Ви да ме насочите Praynig Предварително Ви благодаря   bouquet

Не съм правила мус, но съм разбивала крема сирене с пудра захар с друга цел. Използвам от вносните сирена в правоъгълните кутийки като това или това. Показаните са само за онагледяване - добре е да са натурални или със сметана/не нискомаслени като показаните/, независимо коя марка. Те са съвсем леко солени и като се подсладят стават добре.

# 670
  • Мнения: 122
ana_
мерси   bouquet  точно това беше рецептата която гледах  Hug

tania67 и аз си помислих че става въпрос за такова крема сирене, но реших да питам ... че ако го прецакам мъжо ще мърмори  Laughing

Много ви благодаря и на двете. В неделя ще се пробвам да направя тази рецепта и да видим как ще се получи  Peace
  bouquet

# 671
  • Мнения: 1 777
Проблемът е, че преди вечер ядохме спанак с ориз и не искам пак да ям същото.Може би супата с топчета ми се струва идеален вариант.
Замръзи спанака и другата седмица направи супичката. Simple Smile

# 672
  • Мнения: 2 309
Здравейте,

вчера за пръв път готвих с кафяв ориз. Стана много вкусно, но щях да полудея, докато уври. Има ли някакъв трик за предварителна подготовка на този ориз?

ana_, много съм щастлива, че попаднах на рецептата ти за шоколадовия мус. Щерката ме побърква тия дни за шоколадово кремче  Crazy

# 673
  • Мнения: 2 309
просто искам да го сготвя този спанак, а не ми се иска да го хвърлям.Явно със свинското няма как да стане, за него ще мисля друга рецепта. Mr. Green

Едно суфле, може би? Или на пюре с яйце и сирене?

# 674
  • Мнения: 939
Малко глупав въпрос, но...Отнася се до тестото за бърканата пица.
Тестото колко е гъсто? Като за кекс или като полуготово тесто....защото ми се видя гъсто и малко разредих, за да ми се разлее хубаво. Имам около 20 минути да поправя грешката си ако съм го направила рядко. Помагайте.

Общи условия

Активация на акаунт