Вечеря за 1г.и 2 месеца???

  • 2 175
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 414
А каква е разликата между манджа и супа за бебе.. освен, че едното е с повече вода.. и се сгъстява с повече хляб или сухар  Laughing
Супата раздува стомаха и засища, но не съдържа достатъчно  хранителни вещества. На практика в супата има много по- малко количество от зеленчуците, които са необходими за една манджа. Ако детето изяде едно зеленчуково ястие с парче хляб или кисело мляко с нещо въглехидратно, или салата със сирене и филийка ще получи много повече.
Идеята на супата е да подпомогне стомаха да произведе повече стомашни сокове и те да разградят по- добре основното ястие и по тази причина се дава на обяд като първо ястие.

Моето дете за следобедна закуска яде само плод, защото в противен случай не вечеря и се буди много рано, но съм чела, че е по- добре вечерята да е два- три часа преди лягане, та ако детето закусва по- сериозно в 18.00 часа и се ляга в 21 ще е достатъчно да изпие едно млекце.
Наистина, зависи от детето. Познавам няколко деца, които не могат да спят, ако не вечерят месо, което против правилата за хранене.

# 16
  • Мнения: 101
моята дъщеря е на тази възраст и още от 2 месеца хапва към 19.30-20ч манджичка, а към 21ч си пие млякото с което се приспива

# 17
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Моя малчо пък вечер обича да си хапва каша,най го засища.

# 18
  • Мнения: 9 973
супа,каша,мляко

# 19
  • Мнения: 46 567
Обща храна за вечеря и мляко преди сън. Но режимът й беше малко по-особен - вечеряше към 19.30-20 ч., а лягаше в 24 ч.

# 20
  • Мнения: 342
Извинявам се, че питам в чужда тема, но след като има такава реших да не пускам друга.
Въпроса ми към мамите, които дават супа или манджа около 19.30 - 20.00 часа - колко часа преди това е предното хранене?
Малката (на 1 година и 3 месеца) след обяд закусва в 17.00 ч, а по някога в 18.00 ч, зависи от това кога е станала от сън, след  което след 3.5 - 4 часа около 20.30 до 21.00 часа яде АМ (260 мл). Но от известно време си иска от нашата вечеря. Снощи след млякото например изяде един малък банан, около филия пълнозърнест хляб (знам, че трябва да се ограничава, но тя много го обича), а предната вечер риба, салата и въобще всичко, което и ние ядем. Не знам обаче ако преди АМ й дам друга манджа, дали пак от любопитство няма да седне при нас на масата  newsm78. Да поясня, че джипито е против даването на супата за вечеря, както и това на даване на кисело мляко до 3 годишна възраст.
Другият ми въпрос е колко трябва да изяжда дете на тази въззраст. Знам, че ще кажете - колкото то поиска, но за мен това не е правилно, защото има вероятност от прехранване и разширяване на стомахчето.
Малко объркано, дано сте ме разбрали.
Ще се радвам на всички, които отговорят!

# 21
  • Мнения: 383
Всъщност, както обикновено, малката си реши какво ще вечеря, и пак успя да ме изпревари Wink
Имам предвид, че още не съм питала докторката ни, понеже имаме час другата седмица и бях оставила за тогава.До сега давах за вечеря, както съм писала, мляко / АМ или кисело / с каша, овесени ядки или подобно.От 3-4 дни обаче, девойката хапва 2 лъжици и до там - върти се, сочи ми нещо, иска играчки и отказва да яде.И вчера най-накрая загрях какво ми сочи - шкафа, където е хляба ShockedДадох аз половин филийка, извадих и разни подходящи за нея неща от хладилника и равносметката е: половин домат, 3 маслини / обезсолени /, парче ементал и / понеже не съм сигурна дали ементал е подходящ за нея / бяло обезсолено сирене - доста голямо парче.И през цялото време сама си слагаше в устата и мляскаше от кеф.
Кашата отиде в коша за боклук Wink
Стана доста дълго, но за себе си вече знам какво иска детето ми.Явно кашите са й писнали и иска храна като за "големи".Аз ще предлагам и каши, но май вече минаваме на постно ядене и кисело мляко / ако мине /.
Благодаря на всички за съветите и споделения опит Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 383
данина, вечеряме към 20:30ч. около 150 - 200 гр., АМ от месеци не пие за вечеря Sad, преди това следобедната закуска е в 16:30ч., а към 18 - 19ч. давам плод!Закусва в 8:30 АМ Hug

# 23
  • Мнения: 498
Мислех и аз да пускам същата темичка, добре че намерих тази!

Много от питанията и мен ме мъчиха, в момента режима ни е следния:
8:00 - закуска 200 гр.
12:00 - обяд 200 гр.
16:00-17:00 (в зависимост кога е станал от сън) - следобедна закуска (предимно плод + кисело млекце, бисквита, каша, крем-нишесте и т.н., наблягам на ПЛОДА+малка добавка към него от изброените нещица) 150 гр.
19:30 - вечеря (супа или манджа, т.е. по-гъста супа или по-рядка манджа))), зеленчукова и добавям всяка вечер различно, било домат в суров вариант, било 2-3 маслинки - обезсолени, било кашкавалче - настъргано, или 1 лъжичка АМ, или топено сиренце) - 150 гр.
21:00 - 200 мл АМ

Винаги съм се водила по детето. Казват, че след годинка 1,2 месеца обема на стомахчето е към 300 мл., но съм пробвала и на този етап ако му дам повече от 200 гр. му е тежко и като пие и сок и връща от храната.
Отделно течности (фрешове и сокове, вода все още не иска и да помирише  Crossing Arms), и като изключим 200-тате мл АМ, пие между 300 и 400 мл.

# 24
  • Мнения: 4 393
Аз давам супичка, но честно да си кажа, тя не хапва много вечер. Лошото е, че от три месеца тотално отказа АМ. Мъчих я около месец и половина и не иска, и не иска...хапва кисело мляко с лъжичка, дори и него не иска да го пие. Вече явно се усеща като много голямо, защото пие и вода само от чаша...добре, че вече не се улива, всичко отива в устата, и много рядко по блузката.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт