Моля за коментар на резултати на хормонални изследвания!

  • 45 013
  • 372
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 36 119
fSH-16,52
LH-2,99
ESTR-47,37
PRL-26,52
Момичета моля ви погледнете -правени са в началото на 6 ден при 21 дневен цикал и един яйчник Може ли завишението наFSH да се далжи да това че сам с 21 днневен цикал и е правено на на 5 дни и половина Вазможно ли е с такива стойности и с 1 яйчник да забременея


Дай рефер. граници.
ЛХ, ФСХ и Е2 се пускат на 3 ден от МЦ
ЛХ е нисък - може да показва проблем с О.

# 361
  • Мнения: 14
Нямам изписани реф стойности на изследванията

# 362
  • Мнения: 239
здравейте, за пръв път пускам хормонални изследвания и представа си нямам какво означават тези резултати. може ли коментар и на моите, моля?

изледванията са правени на 3-ти ден от мц.
Е2 78 pg/mL при референтни 24-114
PRL 9.23 ng/mL при  3.3 - 26.70
hFSH 4.68 IU/L при  3.85 - 8.78
hLH 1.92 IU/L при  2.12 - 10.89

виждам, че лутеинизиращият хормон е под минимума, да изследвам ли нещо друго? нямаше свободни часове при лекарката ми и ще се опитам да се вредя между часовете й другия вторник чак - я стане, я не..

благодаря предварително    bouquet

# 363
  • София
  • Мнения: 36 119
здравейте, за пръв път пускам хормонални изследвания и представа си нямам какво означават тези резултати. може ли коментар и на моите, моля?

изледванията са правени на 3-ти ден от мц.
Е2 78 pg/mL при референтни 24-114
PRL 9.23 ng/mL при  3.3 - 26.70
hFSH 4.68 IU/L при  3.85 - 8.78
hLH 1.92 IU/L при  2.12 - 10.89

виждам, че лутеинизиращият хормон е под минимума, да изследвам ли нещо друго? нямаше свободни часове при лекарката ми и ще се опитам да се вредя между часовете й другия вторник чак - я стане, я не..

благодаря предварително    bouquet

ЛХ е ниско - може да няма О. този МЦ / добре е да те видят и на УЗ/

# 364
  • Мнения: 239
здравейте, за пръв път пускам хормонални изследвания и представа си нямам какво означават тези резултати. може ли коментар и на моите, моля?

изледванията са правени на 3-ти ден от мц.
Е2 78 pg/mL при референтни 24-114
PRL 9.23 ng/mL при  3.3 - 26.70
hFSH 4.68 IU/L при  3.85 - 8.78
hLH 1.92 IU/L при  2.12 - 10.89

виждам, че лутеинизиращият хормон е под минимума, да изследвам ли нещо друго? нямаше свободни часове при лекарката ми и ще се опитам да се вредя между часовете й другия вторник чак - я стане, я не..

благодаря предварително    bouquet

ЛХ е ниско - може да няма О. този МЦ / добре е да те видят и на УЗ/


здрасти и мерси за коментара denis_d  Flutter
на УЗ ме гледаха и всичко си беше ок, с изключение на някакъв полип. казаха, че може да е инцидентно и другата седмица пак ще ме гледат да видят дали още е там. иначе преди 3-4 месеца бях ходила на УЗ и бях точно в овулация, така че си имам.. не знам от какво друго може да е тази ниска стойност. при ендокринолог какво би трябвало да пусна, ако може нещо въобще?

# 365
  • София
  • Мнения: 36 119

здрасти и мерси за коментара denis_d  Flutter
на УЗ ме гледаха и всичко си беше ок, с изключение на някакъв полип. казаха, че може да е инцидентно и другата седмица пак ще ме гледат да видят дали още е там. иначе преди 3-4 месеца бях ходила на УЗ и бях точно в овулация, така че си имам.. не знам от какво друго може да е тази ниска стойност. при ендокринолог какво би трябвало да пусна, ако може нещо въобще?

ЛХ, ФСХ и Е2 показват как ще се развие МЦ / дали ще има доминантен фоликул или ПК, дали ще има О. или не и т.н./ - те важат само за МЦ в който са направени, освен ако няма сериозен проблем напр.ИЯР, кисти и т.н.
В случая ЛХ показва, че може да няма О. този МЦ - и е добре сега  да те видят на УЗ / 7-8 ден от МЦ/

# 366
  • Мнения: 239

здрасти и мерси за коментара denis_d  Flutter
на УЗ ме гледаха и всичко си беше ок, с изключение на някакъв полип. казаха, че може да е инцидентно и другата седмица пак ще ме гледат да видят дали още е там. иначе преди 3-4 месеца бях ходила на УЗ и бях точно в овулация, така че си имам.. не знам от какво друго може да е тази ниска стойност. при ендокринолог какво би трябвало да пусна, ако може нещо въобще?

ЛХ, ФСХ и Е2 показват как ще се развие МЦ / дали ще има доминантен фоликул или ПК, дали ще има О. или не и т.н./ - те важат само за МЦ в който са направени, освен ако няма сериозен проблем напр.ИЯР, кисти и т.н.
В случая ЛХ показва, че може да няма О. този МЦ - и е добре сега  да те видят на УЗ / 7-8 ден от МЦ/

добре, ще се редя там докато ме видят, мерси за коментара   bouquet
ако някое друго момиче има същия проблем, моля да пише. рових доста из форума и не можах да намеря и се чудя как е протекло лечението при друга, ако е имала такъв. благодаря!

# 367
  • Мнения: 30
Моля за коментар на изследванията...FT4 14.33 (реф.с-ст 9.15-23.86); TSH 6.66 (реф.с-ст 0.35-5.00); Anti TPO 71.2 (реф.с-ст <12.00). Проблемът е, че от две години правим опити и не мога да забременея. Направихме 3 инсеминации , като на последната забременях, но само за една седмица.. Тогава TSH беше 3.5. Това беше преди 2 месеца, изчаках да мине малко време и сега това са ми новите изследвания. Всичко друго уж е наред и би трябвало да няма проблеми, обаче нещата не стават. Та сега ми изписаха Еутирокс 25мг за високото ТСХ, а за високото anti TPO - нищо, то не било толкова високо. След много четене не можах да разбера високо ТСХ може да доведе до аборт, но не пречи за забременяването? А това anti TPO наистина ли не пречи? Вече искам да намеря някаква причина защо не става Sad Благодаря предварително !

# 368
  • София
  • Мнения: 10 704
binski имаш Хашимото. ТСХ ти е доста високо дори без да целиш в момента бебе.
Високото ТСХ е възможно да доведе до: трудно забременяване,може и до аборт, а при забременяване може да увреди плода умствено. Преди бебе трябва да е под 2,а по време на бременност се гледа да е под 1.

# 369
  • Мнения: 30
Благодаря ти за бързия отговор:) А Anti TPO и Anti TG едно и също ли са с ТАТ и МАТ ? Нещо съвсем се обърках..

# 370
  • София
  • Мнения: 36 119
Anti TPO (MAT)
Anti Tg (TAT)

# 371
  • Мнения: 162
Момичета, и аз ще моля за коментар по моите изследвания.
Моите са правени заради проблемите ми с кожата на лицето и съм изследвала 4 хормона, както ми е казано от дерматолога. Проблемът беше, че цикълът ми идва около 17-19ти на месеца, а пък аз пътувам на 19ти и нямаше как да изчакам, за това ги направих сега и се чудя дали това не повлия по някакъв начин.
Резултатите ми са следните:

                                                          Референтна област
LH               15.74           U/l              1 - 11,40     
FSH                3.65           U/l              1,70 - 7,70     
Testosterone        1.21           nmol/l     0,22 - 2,90     
DHEA-s            7.89           µmol/l     1,77 - 9,99     

По това, което аз виждам и което дерматолога ми каза LH хормонът ми е завишен и съотношението между него и долният трябвало да бъде 2 към 1 или 3 към 1, а моето е почти 5 към 1. От там ме прати при гинеколог да си направя ултразвук да нямам киста на яйчниците или някакъв проблем там - току що се връщам от там и всичко е наред.
Сега пак съм в задънена улица, защото не знам какво да правя, какви изследвания още да си пусна, за да видя от къде ми идва този проблем с лицето, защото продължавам да си мисля, че е вътрешно.

Вие така като гледате резултатите какво мислите и бихте ме посъветвали?  newsm78  bouquet

# 372
  • София
  • Мнения: 36 119
Момичета, и аз ще моля за коментар по моите изследвания.
Моите са правени заради проблемите ми с кожата на лицето и съм изследвала 4 хормона, както ми е казано от дерматолога. Проблемът беше, че цикълът ми идва около 17-19ти на месеца, а пък аз пътувам на 19ти и нямаше как да изчакам, за това ги направих сега и се чудя дали това не повлия по някакъв начин.
Резултатите ми са следните:

                                                          Референтна област
LH               15.74           U/l              1 - 11,40     
FSH                3.65           U/l              1,70 - 7,70     
Testosterone        1.21           nmol/l     0,22 - 2,90     
DHEA-s            7.89           µmol/l     1,77 - 9,99     

По това, което аз виждам и което дерматолога ми каза LH хормонът ми е завишен и съотношението между него и долният трябвало да бъде 2 към 1 или 3 към 1, а моето е почти 5 към 1. От там ме прати при гинеколог да си направя ултразвук да нямам киста на яйчниците или някакъв проблем там - току що се връщам от там и всичко е наред.
Сега пак съм в задънена улица, защото не знам какво да правя, какви изследвания още да си пусна, за да видя от къде ми идва този проблем с лицето, защото продължавам да си мисля, че е вътрешно.

Вие така като гледате резултатите какво мислите и бихте ме посъветвали?  newsm78  bouquet

Отговорих ти на др. място Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт