Помпичка за нос Baby-Vac

  • 93 913
  • 258
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 150
Да си кажа и аз за задната хрема. Въобще не се бях сетила, но мъжът ми започна да го прилага - като тегли сополите с бейби вак докато тегли от едната ноздра в същото време пръска обилно физиологичен разтвор в другата. Въздушната струя издърпва разтвора, но тъй като той минава отзад, заедно с него издърпва и задните сополи. Като го направи няколко пъти за всяка ноздра, носът се изчиства и не се задържа нищо вътре.
Преди да го пробваме това пръсках ФР само преди да включа прахосмукачката, но определно не излизаха толкова секрети.

# 226
  • Мнения: 19
О, това е добра идея. Ще пробваме като се прибере мъжът ми от работа. Иначе при нас задната хрема се разтече, ама не напред, а надолу и за 3-4 дни се превърна в страшна кашлица с хрипове в гърдите. Сега пак пием АБ. Поръчах и инхалатор, трябва днес да дойде. Ще се гръмна вече.

# 227
  • София
  • Мнения: 2 150
Иначе при нас задната хрема се разтече, ама не напред, а надолу и за 3-4 дни се превърна в страшна кашлица с хрипове в гърдите.
При моя синковец протича точно така в 90% от случаите, ужасно е неприятно. Рядко се стига до антибиотик, но за сметка на това му правим инхалации с вентолин като започнат да му свирят гърдите. Дано се оправи бързо. Hug

# 228
  • Мнения: 19
Взех Вентолин и физиологичен разтвор, само чакам да ми доставят инхалатора и започвам. Дано има ефект.

# 229
  • Мнения: 8 557
Взех Вентолин и физиологичен разтвор, само чакам да ми доставят инхалатора и започвам. Дано има ефект.
И ние все вентолин ползваме, понякога и пулмикорд

# 230
  • София
  • Мнения: 44 285
Взех Вентолин и физиологичен разтвор, само чакам да ми доставят инхалатора и започвам. Дано има ефект.

Вентолина надявам се от лекар е изписан?

Иначе сега като вече си имате инхалатор, хубаво е винаги при задни хремички да си правите инхалации с чист физ. р-р , за да не слиза към гърдите.

# 231
  • Мнения: 19
Взех Вентолин и физиологичен разтвор, само чакам да ми доставят инхалатора и започвам. Дано има ефект.

Вентолина надявам се от лекар е изписан?

Иначе сега като вече си имате инхалатор, хубаво е винаги при задни хремички да си правите инхалации с чист физ. р-р , за да не слиза към гърдите.

Да, разбира се, сутринта бяхме при педито.

# 232
  • Мнения: 8 557
Взех Вентолин и физиологичен разтвор, само чакам да ми доставят инхалатора и започвам. Дано има ефект.

Вентолина надявам се от лекар е изписан?

Иначе сега като вече си имате инхалатор, хубаво е винаги при задни хремички да си правите инхалации с чист физ. р-р , за да не слиза към гърдите.
Кажи каква  е дозировката за физ.разтвор.Ние също много ползваме инхалатор.

# 233
  • София
  • Мнения: 44 285
3 до 5мл. 2-3-4 пъти дневно, според нуждите и търпимостта към инхалатора.(нали за чистия питаш)

poli_d - бързо оздравяване, дано не се задълбочават нещата.

# 234
  • Мнения: 8 557
3 до 5мл. 2-3-4 пъти дневно, според нуждите и търпимостта към инхалатора.(нали за чистия питаш)

poli_d - бързо оздравяване, дано не се задълбочават нещата.
Ми не знам кой е чист, аз си го купувам от аптеката,от тези големите банки.

# 235
  • София
  • Мнения: 44 285
да, да...чисти имма предвид, когато не се доавя лекарство към него, а си е само той.
Аз по принцип по 5мл му слагам, но ако няма толкова търпение детето и е по-леко състоянието и 3мл стават.

# 236
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
И аз слагам по около 3-4мл. чист физ. разтвор, когато правя инхалация.

Сега се наложи пулмикорт да правя.От новия грип тръгнаха нещата на към ларингитно реване предишните дни и лекарка ме посъветва да го почвам.
Този път да го давам чист за дишане, цяла ампула - 2мл. Да поясня, става дума за 4г. и половина.

А, за бейби вак съм много доволна. Въпреки, че нашия сме го научили да се духа още преди да си купим помпичката. Но, ми помага в трудни ситуации Peace

# 237
  • Мнения: 8 557
Благодаря момичета,последния път успяхме да преборим кашлиицата само с пулмикорд и физ.р-р,но още като го усетих отидохме при доки, след седмица инхалации с тези двете ,нещатта се оправиха без антибиотик

# 238
  • София
  • Мнения: 2 150
Пулмикортът винаги помага, но не е хубаво да се ползва често, защото си е кортикостероид все пак.
Иначе като е било тежко положението лекарката ни го е изписвала на два пъти и вдига хлапето на крака за нула време.

# 239
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
До сега го давах смесен пулмикорт/физ.разтвор и пулмикорт по 1мл. всяко/, сега за първи път чист.А, гледам да не е често. Тази година ми се е налагало да правя 3 пъти с него инхалации, смятам че не е много.Преди никога не съм правила, тази година ни е за първи път. И сега стана 3тия Tired
Хубавото е, че не му е слязло нищо на долу, че тогава щяхме да сме за вентолин...

Общи условия

Активация на акаунт