На колко започнахте да се гримирате?

  • 4 223
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 539
Аз пък още от много малка съм се цапотила, ама вкъщи и то когато мама няма да ме види. После около 14-15 годишна да съм била имах голям мерак да се гримирам, но не го правех редовно, След 16 до към 19 всеки ден се гримирах (леко де), а от тогава ми писна и сега се гримирам много рядко, само ако има повод или ако ми избият чвиите  Crazy. Ходя си натурална и не ми пука. Мерака да се правиш на голям минава с времето... 
ПП.  Сега верно има страшни карнавали. Ама като казвам страшни та страшни  #Crazy

# 16
  • Мнения: 1 558
До бала си слагах само спирала, а на него си сложих червило и то в телесен цвят. Иначе по-сериозно взех да се гримирам към края на първи курс в университета, но и до ден днешен се чувствам добре както с грим, така и без него и често излизам без грим или само със спирала и гланц за устни. Иначе обожавам да си правя вечерен грим, но рядко ми се налага да го ползвам.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
Започнах сериозно с грима на 27 год.,но само защото професията ми го изискваше.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
8-ми подготвителен. Била съм на 13 - започнах със спирала и бледо червило. В 10-ти клас вече започнах да се гримирам както си трябва значи съм била на 16

# 19
  • Мнения: 2 047
     Като малка - между 5 и 10 да съм била майка ми ми позволяваше да нацапотя с нейните гримове веднъж годишно да ми мине мерака. Ама яко плескане ще да е падало, защото после ме е къпала  Laughing

  Иначе сериозно се гримирам от 20 - годишна, точно беше модата на тежкия грим - с очни линии, тъмни червила, ужас ми е като се сетя на какво сме се правили.

   Имам познати от 15-годишните, дето хич не пестят боичките, скоро едно такова ми се жалваше, че й правили операция на клепача и не трябвало да се гримира един месец, та не смеела да излезе навън  newsm78 срам я било.

  Ами да се мацат децата, мисля, че ще им мине след време  -  аз само гланц и спирала слагам в днешно време.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
В 9-ти клас - значи на 16 трябва да съм била.

# 21
  • Мнения: 1 616
В 9-ти клас - значи на 16 трябва да съм била.
И аз в 9 клас - тогава си купих първото червило! Беше едно бледорозово и смърдеше по незнайни причини на нафталин... Sick Sick Sick Ужас, сега никога не бих си сложила подобно нещо! В 10-11 клас вече бях "открила" пудрата, спиралата, често слагах и очна линия - бях се усъвършенствала в поставянето й! Понеже имам слабост към червени червила, на училище ги избягвах - не го намирах за особено прилично! Вече като студентка към грима си взех да прибавям фон дьо тен, коректор, сенки, руж... Сега рядко се гримирам, но когато го правя, го правя както си му е редът! До преди 2 години бях класна на клас, в който преобладаваха момичетата. Помня, че още в 5 клас идваха гримирани на училище - някои по-дискретно (бледи сенки, спирала, цветен гланц), други не толкова... Wink Wink Но истинското чудо беше по училищните тържества - нали е празник, се мацотеха обилно с брокат къде ли не - очи, скули, устни, дори по косата и дрехите!  Joy Ама карай - да са ми живи и здрави!  Grinning Grinning Grinning

# 22
  • Мнения: 3 777
Някъде към 16 години, като станах студенка положението беше сериозно 1 час сутрин грим, вечер ако се излиза пак.

С моята съквартирантка (която пише във форума Whistling) имахме доста гримове и губехме доста време с това.

Сега ми е нещо като хоби да гримирам хора за удоволствие тяхно и мое.

Има огромна разлика между едно негримирано и едно добре направено лица, може да се скрият куп несъвършенства, да се играе с цветовете и още куп неща.
Забавно е и ми харесва.

# 23
  • Мнения: 3 356
Много рано-4-5клас(10-11 г.),още не беше много позволено.
Играех в танцов състав,и единствения начин,да не изглеждаш като мъртавец на сцената при толкова осветлине беше гримът(и то доста силен) Sunglasses

# 24
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Хммм май към 15, ако не се лъжа.

И аз на толкова, ама никога не съм се гримирала да изглеждам като лелка

# 25
  • София
  • Мнения: 5 828
Май чак за бала  newsm78
Преди това имах само гланц за устни - имаше едни ягодки, черешки  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 9 475
Ами ученичка съм била. Някъде след 8-ми клас, май. Laughing
Спомням си, сега, че беше много модно очна линия да се слага, а също така и цветните спирали за очи бяха хит. Laughing
Имах една зелена и една синя спирала.
Но най-много си слагах очна линия. Много ми отиваше и се бях специализирала в нанасянето и. А и моите съученички-приятелки много ме агитираха за това. Дори имах техника за изравняване на линията с напоена в тоалетно мляко клечка за уши -чисто мой патент. За да се получи уникално плавна линия.
Всичко това -само като излизахме за дискотека, разбира се.
Никога не съм ходила гримирана на училище.
Или поне сега не си спомям такова нещо.

А и още нещо- сега най се дразня от очни линии и цветни спирали за очи Close.
Иначе сега обожавам да се гримирам, и имам купища гримове, но тези двете горните, които споменах -са проява на лош вкус за мен и не мога да си представя да сложа такова нещо по лицето си повече. Rolling Eyes Embarassed

# 27
  • Мнения: 1 645
Ами помня ли вече newsm78 - може би някъде към 17  -  18 година.
Но само червило ,молив за устни и чат - пат спирала - друго никога не съм си слагала.Веднъж и то наскоро пробвах фон дьо тен,но нещо май не го урдисах та сега хваща паяжина.
Така съм и до сега.Не съм фен на гримирването

# 28
  • Мнения: 480
Някъде към девети клас. Беше забранено обаче. Ползвах молив за очи и гланц (и аз от черешките и ягодките - то други нямаше  Simple Smile). Живеехме на 6 ет. с въжен асансьор, който се движи толкова бавно, че от шестия до долу бях готова с грима...  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 3 537
В 9-ти клас,на 16 год.Спомням си,че се начервих и сложих черен молив на очите,като излезнах навън ме беше много срам,имах чувството,че всички хора ме зяпат.Прибрах се и си изтрих грима,после няколко дена не се мацотех,...но мина бързо "срама ми" и пак започнах по малко.

Общи условия

Активация на акаунт