Планиране на бебе в Германия

  • 1 890
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 768
Здравейте и от мен.

Искам да попитам колко време преди детето да тръгне на ясла трябва да се подаде молба zа място?И на каква въЗраст вzимат децата на ясла?Бихте ли ми каzали колко орентирова4но варират цените на яслите в Германия?

Мерси предварително.
Весито

# 16
  • Мнения: 4 244
Здравейте и от мен.

Искам да попитам колко време преди детето да тръгне на ясла трябва да се подаде молба zа място?И на каква въЗраст вzимат децата на ясла?Бихте ли ми каzали колко орентирова4но варират цените на яслите в Германия?

Мерси предварително.
Весито
Зависи в кой град си, но общо взето молбите се подават още докато си бременна.
Цените са обикновено от 300 евро нагоре.
Бебетата се вземат още от 3 седмична възраст

# 17
  • Мнения: 1 768
Здравейте и от мен.

Искам да попитам колко време преди детето да тръгне на ясла трябва да се подаде молба zа място?И на каква въЗраст вzимат децата на ясла?Бихте ли ми каzали колко орентирова4но варират цените на яслите в Германия?

Мерси предварително.
Весито

 newsm78 300 eвро?ама това е една огромна сума??a za Teilzeit??
Къде мога да намеря адресите на детски ясли и градини в Берлин?И къде се подава молба zа място?В Bürgeramt?
Зависи в кой град си, но общо взето молбите се подават още докато си бременна.
Цените са обикновено от 300 евро нагоре.
Бебетата се вземат още от 3 седмична възраст

# 18
  • Мнения: 4 244


 newsm78 300 eвро?ама това е една огромна сума??a za Teilzeit??
Къде мога да намеря адресите на детски ясли и градини в Берлин?И къде се подава молба zа място?В Bürgeramt?

Не е за тайлцайт. За цял ден. Вземат ги сутрин още в 6 можеш да го оставиш до 18 ч
Виж в жълтите страници. Молба мисля че се подава направо в самата Krippe

# 19
  • Мнения: 351
Да добавя за акта за раждане - ако пред името има титла и родителското тяло иска тя да е вписана в акта за раждане, то оригинала на Zeugnissa, които дава титлата, трябва да се покаже в службата.

# 20
  • Мнения: 1 768
Да попитам сега следното,Колко преди термина zа раждане трябва да се намери Хебаме и да се подаде молба в клиниката zа Ентбиндунг?
А кога се ходи по принцип да се раzправя6 с Бехордето?След като се роди бебето или повреме на бремеността?Имам в предвид zа студентската виЗа...Както слу4ая при Мариелла... newsm78

# 21
  • Мнения: 4 244
Значи за да си търсиш акушерка трябва да си минала 25 седмица оттам нататък може по всяко време, но само ако е Белегхебаме, иначе за какво ти е
Не ти трябва да ходиш до клиниката да подаваш молба. Гинеколога ти ти дава направление последната седмица за раждане и с него отиваш в клиниката която ти искаш или която ти е по наблизо
За кои служби се интересуваш - в Унито ли? Или за регистрация на бебето?
Уточни да знаем какво да ти пишем За студентската виза ще ти кажат другите мами, аз не съм учила тук

# 22
  • Мнения: 1 768
Искам съ6о да попитам,има ли други тука,които са мами-студенки?И как вървят не6тата със следването и детето?

# 23
  • Мнения: 4 244
Има - няколко са
Сещам се за Пепеляшка, КИТИ, но мисля че има още няколко

# 24
  • Мнения: 1 768
Значи за да си търсиш акушерка трябва да си минала 25 седмица оттам нататък може по всяко време, но само ако е Белегхебаме, иначе за какво ти е
Не ти трябва да ходиш до клиниката да подаваш молба. Гинеколога ти ти дава направление последната седмица за раждане и с него отиваш в клиниката която ти искаш или която ти е по наблизо
За кои служби се интересуваш - в Унито ли? Или за регистрация на бебето?
Уточни да знаем какво да ти пишем За студентската виза ще ти кажат другите мами, аз не съм учила тук

Имам в предвид и Унито и моята студеннтска виЗа.Кога трябва да отида при бехордето?След като родя или повреме на бремеността?И zа урлаубссеместара са6о се интересувам.Колко време предварително трябва да го пусна.И когато съм в урлаубсеместар,трйабжа ли да пла6ам секи семестар или 4ак,като zапо4на отново да следвам?

# 25
  • Мнения: 1 768
Значи за да си търсиш акушерка трябва да си минала 25 седмица оттам нататък може по всяко време, но само ако е Белегхебаме, иначе за какво ти е
Не ти трябва да ходиш до клиниката да подаваш молба. Гинеколога ти ти дава направление последната седмица за раждане и с него отиваш в клиниката която ти искаш или която ти е по наблизо
За кои служби се интересуваш - в Унито ли? Или за регистрация на бебето?
Уточни да знаем какво да ти пишем За студентската виза ще ти кажат другите мами, аз не съм учила тук

А какво е Белегхебаме?И пла6а ли се zа нея? Thinking

# 26
  • Мнения: 4 244
За Белегхебаме не съм плащала. Разходите се поемат от здравната каса, но при теб нямам идея как ще е, щото аз съм тук с Нидерласунгсерлаубнис и ми е малко по различен статута. Значи Белегхебаме е акушерка която си избираш ти самата и която ще те съпровожда през цялото раждане и трябва да провериш предварително кои клиники работят с такива и да се позаинтересоваш. Колкото по рано си намериш такава по добре, стига да нямаш проблем с плащането на здравната ти застраховка.
За другите ти питанки ще се включат студентките, просто там не мога да ти помогна

# 27
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Vessito, няма ли към вашия университет Frauenbeauftragte? Тях обикновено може да ги питаш и те имат информация zа студентите с деца.

# 28
  • Мнения: 1 178
Успех с бебеправенето  newsm10 Първо си избери добър гинеколог, ако все осте няма6 такъв разбира се. В клиниката в която раждах може да се избира sectio по желание. Предполагам, 4е в 4акалнята на гинеколага ти сте има списания за бременни, в тях има информация за клиниките, какво предлагат, с какви зали или вани разполагат и т.н. Аз все осте незная немски но с удоволствие преглеждах списанията докато 4аках. Разбира се те не могат да заместят форума, но могат да те ориентират в търсенето на клиника. Е успех, в на4инанието, а за раждането пак сте си говорим.

# 29
  • Мнения: 2 292
Да добавя за акта за раждане - ако пред името има титла и родителското тяло иска тя да е вписана в акта за раждане, то оригинала на Zeugnissa, които дава титлата, трябва да се покаже в службата.

а zначи моята колежка zа това е говорила, но се чудя каква е таzи титла zа магистър ... аz магистрите не zнам да си слагат нещо пред името ъ виж zа доктор и други раzбирам

Общи условия

Активация на акаунт