Варицела - карантина

  • 36 495
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
ако не са ти се появили симптоми - не си заразна.
ако пък си я карала като дете...съвсем.

за повторена варицела не съм чувала, херпес-зостер да...


Извинявай, но два дни след контакта с болен за какви симптоми говорим?
При мен първите симптоми се появиха с избиването на обрива, до тогава само подозирах, че съм заразена, но нищо не ми е имало.
Повторена варицела има, макар че, случаите са рядкост.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 240
Цитат
Периодът, в който може да се предаде заразата е 2 дни преди появата на обрива и продължава до пълното излющване на мехурчетата.

от тук http://www.biberonbg.com/info/varicela.htm и не само... нейното дете е болно от два дни, варицелата има инкубационен период 10-21 дни... т.е. дори да се е заразила 2 дни преди да се появи обрива, в моменат да кажем 4 ден от заразяването...надали и да е заразена ще може да го предаде на друг близките няколко дни поне.

Цитат
Инкубационен период

Инкубационният период за варицелата е между 10 и 21 дни след контакт; повечето случаи се появяват между 14-я и 17-я ден. Например, ако едно дете се разболее от варицела, прихваната от училище, братята и сестрите ми вероятно ще проявят признаците след 2 седмици.


а за повторена варицела никога не съм чувала... ако се активизира вируса так да се каже, човек преболедува херпес зостер...това вече може и повече от 1 път.

Последна редакция: вт, 20 окт 2009, 16:14 от Angel_Dust

# 17
  • Мнения: 9 814
Не що не мога да разбера изречението "ако не са ти се появили симптоми - не си заразна."

# 18
  • Мнения: 1 167
На една позната и двете деца го караха. Първо едното се тръшна и точно след 14 дни и второто.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 379
Е не съм я карала. Чакам да се разболея, явно. На всичкото отгоре и сега ме мори някакъв грип, боли ме всичко , имам температура. Утре съм на лекар. Моля се да съм се заразила заедно с дъщеря им, при нея да са избили пъпките на 14-ия ден, при мен да е по-късно, до 21-вия  ooooh! Поне с едно гайле да свърши всичко.

# 20
  • Мнения: 2 521
Как разбра,че не си я карала?

# 21
  • София
  • Мнения: 10 379
От майка ми.
Впрочем, вече ми избилиза и на мен обрив плюс подути лимфни възли зад ушите и отзад на врата, плюс температура вчера вечерта.

# 22
  • Мнения: 2 521
Дано да си я изкараш лесно Hug
Аз я карах на 22г и беше много гадно.Дъщеря ми беше бебе на 3м и заразих и нея Tired

# 23
  • София
  • Мнения: 10 379
Мерси, Галина!
Засега съм горе-долу добре - ще видим занапред. Какво имаш предвид, че си я карала тежко? Сърбеж? Отпадналост?
Мъжът ми искрено се забавлява на мой гръб от вчера вечерта.  Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 2 521
Ох,сърбежа е направо ужасен.Такова нещо не ми се е случвало друг път през целия ми живот.Хем съм голям човек и знам,че не трябва да се чешат,но не може да се устои.
Другото е,че тия пъпки бяха навсякъде.Дори и по езика,и само вода можех да пия.Температурата също не ме подмина.Гадно е,че има пъпки и по главата дори,и така ти се иска да си свреш главата направо в хладилника Laughing
Моя и той ми се смееше,че на дърти години карам детските болести,пък аз се надявах да не я е карал,та да се зарази и той да види какво е,но уви-не стана Laughing.Карал я е когато му е било времето.

# 25
  • Мнения: 2 376
Повторна варицела има. Дори при падане на имунитета може да се прояви под формата на Зостер.

# 26
  • Мнения: 1 167
Сърбежа се облекчава, като се мажеш с ментолов спирт.

# 27
  • Мнения: 827
Повторна варицела има. Дори при падане на имунитета може да се прояви под формата на Зостер.
Е, как ще е повторна варицела, като е Херпес Зостер??? Вирусът е един и същ, но проявленията са различни - затова и болестите са с различни наименования. При първоначалното заразяване заболяването се нарича Варицела, а при последващо - Херпес Зостер.

бъръльо-бъръльо, дано да мине леко! За сърбежа също знам, че има разни антибактериални прахчета, с които може да го облекчиш малко.
Обикновено при възрастните температурата е по-продължителна и по-висока, което предизвиква обща отпадналост. Добрата новина е, че минава все пак Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 10 379
Благодаря, момичета!
Добре съм, с изключение на леката температура и обрива, който леко сърби.
Дребната пък няма вече никаква температура, не я сърби, но има пъпки на много гадни места - на ануса и на лигавицата на малките срамни устни. Горкичката, не я сърбят, но явно ги усеща все пак, на чувствителни места са. Иначе честно казано е много сладка  - нахилена и на червени точки! Като я видя сутрин да се излюпва измежду чаршафите такава ми идва да я изям. Желая на всички дребчовци да карат варицелата толкова леко.

# 29
  • Мнения: 1 677
За облекчаване на сърбежа много ми помагаха душове с хладка вода.

Общи условия

Активация на акаунт