Когато малкото ангелче стане дърто магаре

  • 5 028
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 413
и си спомних колко малко знаеше едно време майка ми за мен, къде и защо съм ходила...

Аз затова никога не съм имала амбиции да съм й приятелка, аз съм и майка-тя ми е дъщеря, не искам да знам абсолютно всичко, защото м/у родител-дете не може и не е нормално да можеш да разбереш всичко.

Ей тук е според мен разковничето. Ако сега не си промениш мнението и не пожелаеш да й бъдеш приятел, ще загубиш връзка с нея. Майка ми не ми е била приятелка, била е строга и е треперела над мен и понеже ме е възпитала добре съм я слушала, но не съм споделяла с нея и до днес ми тежи. Започни да споделяш и тя ще ти разказва, не всичко, но поне донякъде ще си в течение. Думите ти към нея звучат малко неуважително-не я гледай отгоре. Като не й харесваш червената коса,защо аватара ти е с червенокоска...споделяй и ще научиш повече за нея и тя ще е по-щастлива като чувства твоето топло отношение и няма да ти привлича вниманието със стряскащи разходки.
Ще кажеш-твойта дъщеря е малка, аз ще ти отговоря, ще се радвам като стане колкото твоята да ми напомниш ти на свой ред, че трябва да съм приятел на детето си. Peace

# 46
  • Мнения: 5 877
Ти не помниш ли каква си била на нейните години?
Разбира се, че е много трудно за родителите - не знам нашите как са ме търпели - но все пак някои неща помагат. Не бързай с неодобрението. Не го хаби за глупави теми като има ли, няма ли пиърсинг, има ли, няма ли петльов гребен. Тези неща са на повърхността и макар да се набиват на очи, сами по себе си могат нищо особено да не значат.
Струва ми се важно тя да знае, че може да говори за всичко с теб, без ти да се вбесиш безкрайно. Иначе наистина може да направи някоя голяма глупост, защото няма да смее да ти сподели някой истински проблем от страх пред твоята реакция. Под истински проблем разбирам такъв, който заплашва здравето и сигурността й. Наркотици, бременност, приятели с криминални наклонности - това е, от което трябва да се притесняваш, не с какви дрешки ходи. Не казвам, че във вашия случай има опасност.
Много пъти съм си мислела как ще се оправям с детето си, като стане в пубертета и поиска да се дистанцира от мен, да ми се противопостави, да ме предизвика и пр. Единственият важен съвет, за който се сещам, е "Когато експериментираш, винаги си оставяй път назад". За тийнейджърите е важно да изпробват границите на своя свят. Това в известен смисъл е ценно познание кои са, кое им харесва, от кое ще се откажат след време и така нататък. Освен това трябва да имат своя среда, да са популярни сред своите връстници.
Това, което често им се губи от погледа, е че няма да са винаги тийнейджъри. Че може да поискат да правят и други неща с живота си и колкото и да се забавляват, добре е да пазят ресурсите си и за по-нататък. Например едно момиче е хубаво да знае, че някой ден може да поиска да стане майка, така че е добре да пази здравето си в това отношение.

Между другото аз също бих се ядосала, ако някой тръгне да ме праща като пакет нанякъде. Реакцията й да демонстрира, че може да пътува свободно, не е изненадваща. Хубаво е, че все пак е писала, че е добре. Явно държи на вас и не иска да прекъсва връзката. Впрочем може би се разбира добре с баба си, след като е писала на нея!?

Опитай се да разбереш какво вълнува момичето ти. Само така и тя ще поиска да те разбере.

Общи условия

Активация на акаунт