Какво мислите за Др. Росица Колева от Токуда?

  • 26 852
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
И аз ходя на женска консултация при д-р Колева още от шеста седмица.Доволна съм от нея.Понякога е малко припряна  но като цяло е внимателна,много отговорна и навременно реагира на всяко оплакване.Аз съм останала с впечатление,че е привърженик на нормалното раждане.Понеже още се колебая за моето тя настоява че при нормална бременност без предпоставки за секцио няма по хубаво от естественото раждане.

# 16
  • Мнения: 122
Здравейте, на 28-ми април родих при нея, нормално!!! Страхотнен професионалист!!! Поне за мен... следих си цялата бременност при нея и не съм срещала по съвременен, непрекъснато образоващ се човек...на всяко оплакване - адекватна реакция. Просто са ми малко думите да изразя колко съм и благодарна, че беше на разположение през всичките 9 месеца и накрая помогна да се появи на този свят моята дъщеричка!!!

# 17
  • Мнения: 0
Д-р Колева не е добър специалист. Ако няма никакъв проблем, всичко е наред, но ако има каквото и да е усложнение, тя търси възможност как няма да поеме ангажимент за пациентката повече. Имам една приятелка с патологична бременност и тя е била изосзтавена без съответната грижа по време на бременността от Д-р Колева - нешто, което неможеш да си представиш че лекар би могъл да направи...

# 18
  • Мнения: 74
Carol това ,което си написала ми е трудно да го повярвам.Д-р.Колева се занимава предимно с проблемна бременност.Аз и двете си бременности бях при нея и то с проблеми е не ме е  изоставила .И двата пъти родих при нея и нямам никакви забележки.Благодарение на нея имам две хубави слънца и съм и много благодарна за всичко винаги е постъпвала и реагирала адекватно.  bouquet

# 19
  • Мнения: 9 483
Писах навремето в темата за Токуда, именно за въпросната докторка..сега виждам тема за нея..
Та с 2 думи-аз съм от разочарованите.
Фактите:
-бременна (2-ра бременност), отивам при нея със всички ФМ, БХС-та и пр. в 8-и мес, с идеята да раждам в Токуда и тя да е оператора (при мен бе второ секцио по мед. причини).
Първо "аз на доктори от ПРОВИНЦИЯТА не вярвам"-това по отношение на носените от мен изследвания...но да ме предупреди преди това-не.
След това, при преглед за няма и 5мин, на определено скапан видеозон в Токуда, "констатира" проблем в мозъка на бебето (което нали се сещате как НИ се отрази Crazy) и ни изпрати скоростно във "Фемина".............-който център, се оказа бившата ѝ месторабота.....
Там ест., ми казаха "ами проблем няма, тя , докторката, сигурно под ъгъл е гледала с УЗ"...цифрите и нервите няма да ги коментирам, колко ни костваха.
Не родих в Токуда именно заради това отношение и некомпетентност от страна на въпросната д-р Колева; да, чувах и чувам и положителни мнения-за мен обаче не е съвсем така, явно доста се е комерсиализирала и позабравила някои ценности и клетви .

# 20
  • Мнения: 4
Момичета, не се доверявайте на д-р Колева. Тя не може да носи отгорност, не смее да взема решения във важни моменти.  . . .Не ми се иска да пиша повече, просто ака е възможно изберете друг специалист.

# 21
  • Мнения: 148
Обяснете защо човек да не се доверява на който и да е.
Само така написано, не хваща "декиш"  Peace

Аз си следих 1вата бременност при нея, сега пак цяла бременност ме следи тя. Първото раждане тя го води- пусна ми много окситоцин, бях с изтекли води, през цялото време беше с мен, но усещах, че иска да форсира нещата, а бяхме говорили за едно "естествено раждане", а се получи трудно и много болезнено раждане. Затова втори път при нея няма да родя. Но това не означава, че не е добър специалист, просто не сме на едно мнение за окситоцина  Peace Тя не иска да чака да раждам по цяла нощ, а аз точно това искам- без медикаменти, когато си дойде моментът.
Иначе от следенето на бременностите съм страшно доволна, предвижда бъдещи проблеми, не ми назначава излишни изследвания, но пък има ли съмнение за нещо си изпипва много добре работата.
На въпроса какво мисля за д-р Колева- отговарям веднага- много добър специалист, макар и много млада.

# 22
  • Мнения: 4
mmaqi, пожелавам ти леко и успешно раждане. Просто не може да ми излезе от главата мисълта, че ако в онази нощ не беше дежурна д-р Колева, моето бебе сега щеше да е живо. Може и да не съм права.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 120
От написаното до тук правя следния извод:
Ако д-р Колева ви хареса, любезна е, старае се и се проявява като страхотен специалист.
Ако по някаква причина не й допаднете, тогава е груба и гледа да се отърве.
Дано греша.

# 24
  • Мнения: 33
От написаното до тук правя следния извод:
Ако д-р Колева ви хареса, любезна е, старае се и се проявява като страхотен специалист.
Ако по някаква причина не й допаднете, тогава е груба и гледа да се отърве.
Дано греша.

Точно така си е!!!
Избрах болница Токуда за моето естествено  раждане. За съжаление . Лазарова не е свободна и ме пратиха от регистратура на консултация при Колева. Чаках близо 1 час и 30 мин за да ме приеме. Аз съм много усмихнат човек и се разбирам с всички хора, стига да са добронамерени.
1во се подразни от това , че съм в добро настроение, попита ме защо съм там и кой я е препоръчал Shocked.
След като и казах че искам нормално раждане възможно най- естествено без стимулации и упойки, крайно се възмути и започна да се хили ехидно подмятайки на акушерката до нея следното...Ще видим дали ще си толкова усмихната и смела когато раждаш.

Казах и , че ще бъда и да не се притеснява и също, че затова са болниците и докторите , да направят каквото трябва ако се наложи.
На тази жена не и хареса факта , че искам естествено раждане. После ме прегледа(нали си платих 40лв) като прегледа за разкритие си беше крайно груб и излишен според мен #Cussing out. Имам 3 седмици до термин. После ме сплаши, че имам много води и да се изследвам за гестационен диабет #Crazy....вообще не се харесахме.
Попитах как да се разберем все пак, нали я избирам за екип?Ако се случи да раждам през ноща? Отговори грубо...Аз по принцип нощем спя!..... Shocked Прати ме на тонове, и след това дойде с половин уста и измънка, че тоновете са ок и се врътна и изчезна. На секундата разбрах, че това не е моята докторка и че 2000 лв няма да дам за такова отношение.

Избрах друг доктор и Болница и Слава Богу!

# 25
  • Мнения: 76
Аз раждах при д-р Колева преди година и половина и съм много доволна. Шегуваше се през цялото раждане с мен, аз също бях в добро настроение. Всичко мина гладко и бързо и аз имам много хубави спомени.  Сложи ми окситоцин, но родих бързо.

# 26
  • Мнения: 58
Да се включва и аз с преки наблюдения - единствено на женска консултация мисля да ходя при нея. Причината - просто няма нерви да ми отговаря на въпросите /все пак за първа бременност имам доста/, усеща се. Като специалист сигурно е добра, за сега съм със съвсем нормална бременност (дай Боже да е така докрай) и сигурно заради това не ми се отделя толкова време и внимание.
В крайна сметка няма как да съм наясно с всичко и ако не следящия бременността лекар, то  кой да ми отговори?
Обмислям платените прегледи да ги оставя за д-р Илиев, за когото прочетох много добри коментари, но когато го посетя, ще ви пиша.

# 27
  • Мнения: 86
И според мен д-р Колева не отговаря на въпроси с охота. Определно има накъде да подобри комуникацията си с пациентите. Може би и да праща на повечко изследвания, но за мен това не е непременно негативно. Важно е да се отхвърлят и минималните съмнения за усложнения.

# 28
  • Мнения: 1
За жените, които искат да родят естествено не бих препоръчала г-жа Колева(не мисля че титлата "доктор" и подхожда).
Миналата година имах лошия късмет да попадна на нея и още не мога да оправя щетите след "професионалната" и намеса.
След като се държа напълно неадекватно по време на раждането, панира се тотално и извика всичките си колеги на помощ, ми спретна касапница след която ме ши 2 часа. След контролен преглед месец след раждането ме успокои, че всичко ми е наред и съм се възстановила добре. НО...след преглед при моя гинеколог се оказа че жената просто ме е осакатила. Толкова некадърно ме е зашила, че стърчат меса, на места има набрана тъкан, влагалището ми е стеснено наполовина. Наложи се операция по "възстановяване на анатомията" ми.
На никоя жена не пожелавам да ражда естествено при въпросната г-жа Колева!

# 29
  • Мнения: 1
Нямам добри думи за тази "докторка" моля се само да не ме е повредила, заформи ми такава касапница, никога няма да забравя, никога няма да стъпя в тази болница, заради тази жена! Страх ме  е какъв ще е резултата след нейната намеса, съжалявам, че не отказах тя да ме докосва!

Общи условия

Активация на акаунт