Смее ли се бебето ви?

  • 17 058
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 011
Може въобще да не гука.
Смеенето с глас идва по-късно,не на 2 месеца.
Заглеждане по играчки за 10мин. на тази възраст е нормално.
Не сравнявай детето си с форумските.Те винаги са най-най.

# 31
  • Мнения: 406
Хей, didi_168, не се втелявай, че така можеш да се побъркаш! Рано му е още на бебче за съзнателни олимпийски постижения  Simple Smile

# 32
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
За първи път започна да се смее с глас на 4 месеца навършени че и половина,всяко детенце е за него си,аз очаквах че на годинка ще говори като батко си ама не-човека си е с характер чак сега започна да казва мама,баба и хич вече не се впечатлявам кое как и на колко месеца трябва да стане,всичко е много индивидуално

# 33
  • Мнения: 1 734
Започна да се смее съзнателно около 3-ти месец

# 34
  • София
  • Мнения: 5 079
Спокойно, има бебета, които се държат по на положение. Mr. Green Ще се засмее, рано е за притеснения. Peace

# 35
  • Мнения: 4 335
Денис започна да се смее кьм 2-я месец.
Не виждам нищо притеснително,чак пьк за лекар Stop

# 36
  • Мнения: 283
първото ми бебе не се смееше до 4-тия месец. Второто, въпреки че казват, че било невъзможно, още от първия месец си се смееше както си седи в леглото, все едно някой й разказва вицове в ушенцето... въпрос на темперамент е според мен.

# 37
  • Мнения: 3 927
Моето се усмихва още от първия си ден,
всеки ден се усмихва по много, с една такава голяма широка усмивка, чак му се чудя на какво се усмихва.
Дори си помислих, че нещо не е наред......

Още не се е смял на глас.
Издава звуци Г, Х, У и от време на време АУ.

Споко, едни гукат рано, други по-късно. Някои пълзят, други направо тичат...всяко е уникално Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 219
Започна да се смее съзнателно около 3-ти месец

и ние така Peace

# 39
  • Мнения: 87
Извинявай,ама ми стана смешно как бебе на 2 месеца се смее съзнателно...
Пришпорваш малко нещата,и за гукане е рано,а може да се усмихне дори и без причина,но това е вследствие на неузряла нервна система,а не,защото е разбрало за какво се смее...
Ами смеят се. Като правя определени мимики и звуци се смее - без глас, но се смее. Като иска да го вдигна от леглото също се усмихва и гука. Вярвам, че има много деца, които правят това и такива, които пък правят други неща по-лесно

# 40
  • Мнения: 1 796
Не мога да рабера защо има мами,които казват че на 2 месеца е рано за гукане?Според мен никак не е рано-напълно нормално си е.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 635
Днес ми се засмя на глас за втори път.., а в неделя ще стане на три месеца. Усмихва ми се когато и аз й се усмихвам, ако е доволна от втори. Иначе за гукането, когато бяхме на консултация втори навършен месец докторката ми каза да очаквам всеки момент да се разгука. Така и стана.

# 42
  • Мнения: 9 460
Цитат
Започна да се смее съзнателно около 3-ти месец
И също тогава да гука Peace

# 43
  • Home is where the heart is...
  • Мнения: 60
Цитат
Започна да се смее съзнателно около 3-ти месец
И също тогава да гука Peace

И с моята принцеса е така. От скоро се лигави доста и когато започне да издава звуци - прави и балончета.  Mr. Green Голям цирк е.

Само за протокола - чела съм какво и от кога правят другите бебета, но никога не съм се притеснявала защо моето още не прави същите неща. За в бъдеще смятам също да продължавам така.  Hug

 Peace

# 44
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Симона се засмя с глас на 3 месеца, а Филип - чак на 5. Иначе и двамата съзнателно се усмихнаха около 45-ия ден.

Общи условия

Активация на акаунт