Таблицата зная аз,вече съм във ТРЕТИ клас /27/

  • 39 722
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 224
О-о-о! Имаме си нова тема!!!!
Физическо играят в салона от самото начало на учебната година. Пак там се провеждат и заниманията по лека атлетика.

# 16
  • София
  • Мнения: 224
Котка,
аз така от домашното разбрах, че хан Крум с подписването на Санстефанският мирен договор е оснавал Българската държава през 681 г. Embarassed Е, побеснях #2gunfire
А, все повтарям, че домашното се пише след като се прочете урока, но кой ли ми те слуша... newsm78

# 17
  • Мнения: 1 608
Котка,
аз така от домашното разбрах, че хан Крум с подписването на Санстефанският мирен договор е оснавал Българската държава през 681 г. Embarassed Е, побеснях #2gunfire
А, все повтарям, че домашното се пише след като се прочете урока, но кой ли ми те слуша... newsm78
Joy
Нашите прескочиха историята. Сега са вълна география и после ще се върнат на историческия раздел.

# 18
  • Мнения: 367
Коте,знаех си аз,че сме от "една порода"  Hug на героя ще стискаме палци и да се държи мъжки!
Големи бисери предстои да чуем.

# 19
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
За физическото - явно последната тендения е, салоните да се ремонтират в разгара на учебната година  - така е в училищата и на щерката и на сина. Димана е супер нещастна, защото таман се записа на баскетбол и времето се развали, съотв. тренировките умряха.

А по ЧО и Саши е на географска тематика. Явно всяко учебникарско издателство си кара по собствена програма. Много се надявах, новата министърка да направи нещо по въпроса с безумните учебници, ама май ще й се наложи да кметува.
И аз днес прочетох, че сетивни органи били "главата, трупът и краката" .... какво ли още ме чака  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 6 210
МамаИви, благодаря и аз за новата тема  Hug.
Коте, Айяла, Димма, повеселих се лафовете на децата! Ще допълня бисерите с още един от моя син - София, нашата столица, е основана от дреБното тракийско племе серди  Mr. Green.
Коте, дано всичко при Ванката мине леко и безпроблемно  Peace. Много е хубаво, че има желание да се яви на състезанията! Завиждам благородно на всички ви, чиито дечица имат усет и желание към математиката. На Марти определено не му е страст  Confused.

# 21
  • тук
  • Мнения: 510
аз исках да помоля за помощ, въпреки че тук май имаме повече математици
и те използват свободното време за задачи Simple Smile напоследък не можем да намерим интересна книга
какво четат децата ви? купувам, купувам и все била тъпа или не я разбирала
пак препрочита Български народни приказки не знам за кой път вече
искала книга като Матилда - някой да се сеща ???

# 22
  • Мнения: 7 159
Охо, виждам, че трещите на тема: бисерите от ЧО.

Ще цитирам госпожата на Цвети:
"Деца, учебникът ви е написан безобразно.Малко са уроците, които са написани добре и този, който взимаме в момента е един от тях.

Нашият салон също  е след ремонт. Grinning
Последната седмица играха физическо вътре.
Понеделник заминават на Зелено училище. Следя прогнозата и за съжаление времето се разваля  Sad, ама карай!

Котка, успешна операция и бързо възстановяване.

portman:
Антон и точица- Кестнер
Хвърчащата класна стая-Кестнер
Лили чудото-Книстер
Тайната градина- Ф.Бърнет
Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада- Е. Рауд
Хари Потър.....

П.П. Сега видях, че търсиш нещо подобно на Матилда.
Не знам горния списък дали ще помогне.

Има една интересна книжка пак от Роалд Дал- Вещиците
Не знам дали е подходяща за възрастта.

Последна редакция: вт, 20 окт 2009, 23:47 от ana_

# 23
  • Мнения: 1 608
portman, през училищно време Иван няма много време за книги. Чете списания, напоследък National Geographic Kids. В занималнята чете Том Сойер сега, но не мисля, че му е по сърце. Истински обаче се забавлява лятото с поредицата за Хари Потър. Даже котето ни /вече е сигурно, че е женско/ се казва г-ца Норис, а в мъжкия вариант беше Хари Котър. Crazy
А Български народни приказки са ни любими и на нас. Всеки път когато се чуди какво да чете си вади тази книжка.

# 24
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
моля майките на момичета да дадат идея за подарък на 10 годишно момиче/детето е много задоволено/!
парното в нашето училище са го пуснали още миналата седмица!

# 25
  • Мнения: 21 455
   Дами, вчера си легнах рано и нямах време да ви чета. Това обаче направи сутринта ми страшно забавна.  Laughing Отдавна не бях се смяла от сърце.
   Дали да не започнем да събираме тези " бисери" и да ги изпратим на министъра на образованието? Дано тогава там, горе, им стане ясно какви усилия полагат  все още малките ни( според мен) деца за " смилането"  на написани по подобен начин учебници. И да не се чудят после защо на матурата по география се оказва, че Джомолунгма се намира в Родопите.  Joy
  =^._.^= , защо си против да се яви на състезанията? Твърде близо са до това, което му е предстои ли? Може пък математиката да му помогне да се разсее и да не мисли за предстоящото събитие. На нашият 'убавец не му остава много време за математика напоследък ( класната им отсъства, а съдейки по вида и количеството на домашните им заместничката явно ги бърка с осми клас), но иска да отиде на Черноризеца. Като иска - да ходи. Най-малкото ще се убеди, че без сериозна подготовка резултати трудно се постигат. Mr. Green
   Хубав ден, момичета!
   nelly6900, ново гадже? ( Grinning шегувам се).

# 26
  • Русе
  • Мнения: 686
Относно идеята за подарък за момиче. Скоро купихме от Метро един комплект с различни мидички, синци и най-различни аксесоари, от които може да се направят бижута. Разбрах, че се е харесало, тъй като могат, както казва синът ми "да се изобретят много неща". Това все пак зависи от детето дали обича творческите занимания. Simple Smile

# 27
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 185
За подарък на момиче - хич ме няма Rolling Eyes

И в училището на Радо салонът е в ремонт до края на октомври. Играят шах в стаята, когато е лошо времето, поне момчетата. Момичетата не знам какво правят.

У нас само се караме с тия книги - не ще да чете диването. Хем вижда, че не му достигат думички за преразказите и описанията.
Снощи скъсах един лист от тетрадката по Развитие на речта. Описание на животно. Човекът писал за кучето на баба си. Освен, че нямаше нищо описателно, в четирите изречения се повтаряше колко бързо бягало кучето Rolling Eyes

А онзи ден ми заяви, че трябва да купя нотна тетрадка, но с написани ноти вътре и той да дописвал и да се упражнявал. Интересното е, че и още едно момиченце от класа му ми каза същото. Накрая звъннах на класната. Естествено става дума за обикновена нотна тетрадка Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
Добро утро!

=^._.^=  успешна операция, бързо възстановяване и по-малко притеснения за теб!

Моят мъж изпитва Кремена в неделя по ЧО и като я пита какви култури се отлеждат в различните райони и нашата навсякъде слагаше пшеница - за по-сигурно явно Laughing

Креми и тя в учебно време чето по-малко - не им стига времето и са изморени. Снощи се е прибрала в 9 часа - само се изми, приготви раницата и веднага легна - направо нокаут. В занималнята чете Том Сойер - не е много сигурна дали й харесва.

За подарък на момиче 10 годишно - http://www.book.store.bg/c/p-p/m-195/id-26827/goliamata-kniga-za … -na-izkustvo.html
 


# 29
  • София
  • Мнения: 6 210
....Моят мъж изпитва Кремена в неделя по ЧО и като я пита какви култури се отлеждат в различните райони и нашата навсякъде слагаше пшеница - за по-сигурно явно.... Laughing

Изпитвам го за Задбалканските котловини и почва да изброява: роза, лавандула, мента и..... бамбук  Shocked. Три пъти го изпитвам, три пъти бамбука фигурира в описанието. А другата седмица ще правят контролно по ЧО  ooooh!.

И Марти чете Том Сойер по-скоро, защото г-жата е казала, отколкото по негово желание. Събота и неделя пък много чете приказки с дядо си. Все си мислех, че ще почнат да му писват вече, но явно съм грешала.

Общи условия

Активация на акаунт