МЕЛОДИЯТА НА СЪРЦЕТО - 43: насладихме й се и ще я запомним

  • 22 601
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
 Според мен любовните му пориви бяха толкова явни,защото нямаше как иначе.Представи си да се пазеше само за "интимните"моменти с Ламия.Та тя го отбягваше,какъв избор имаше той?Не си спомням точно кое може да е толкова смущаващо в поведението му.Ако говориш за реването-плачеше,когато е сам или с баща си.

# 31
  • Мнения: 2
Ами аз мисля че харесваме Джемил точно заради поведението му  , е да реването му ми дойде в повечко, но всяка жена си мечтае за един Джемил до себе си , независимо от годините си, а моите не са малко

# 32
  • Мнения: 1 064
Според мен любовните му пориви бяха толкова явни,защото нямаше как иначе.

Точно така, "изваяха" такъв Джемил и заради нуждите на сценария. Но все пак това е той. Той е целият на показ - чувства, мисли, страдания. И все пак има нещо и от тяхното общество. И друг път сме го коментирали колко са открити понякога по въпроси, които в Бг се коментират само на 4 очи. Някой има да казва нещо на друг, обаче цялото семейство, даже не и семейство - всички живеещи в къщата плюс прислугата застават мирно и зяпват в устата. Ламия обяви на Джемил, че го напуска, пред баща му. Даже изрично му каза да остане на разговора. Драмите на Джавидан и Кенан се разиграваха пред който падне в къщата. Ако някой бъде помолен да излезе, той непременно застава пред вратата. Но! - не подслушва. Просто си стои там открито и когато го видят, никой не се сконфузва, никой не е възмутен.
А за поведението на Джемил, нямам нещо конкретно предвид. Просто някои негови изказвания съм възприемала като непремерени, дори излишни. Абе, той не е човек, който знае кога да премълчи. Кенан върна цигулката, а Джемил след това отиде при Ламия да й говори - видя ли колко е долен и прочее... Имам предвид не точно обясненията му в любов, а казването на всичко, което мисли и чувства, веднага, без да гледа трябва ли, не трябва ли...

# 33
  • Мнения: 2
А относно хиленето на Джемил  в близък/но не помня колко близък беше/ план  в 73 или 74 серия  когато бяха в  Цюрих , Джемил седеше в инвалидния стол, а Пашата и Шихика искаха да ходят на разходка и той се правеше  че не ги пуска и накрая се разсмя .

# 34
  • В най-романтичното място,което можете да си представите.
  • Мнения: 2
Забелязахте ли,Ламия колкото пъти се жени развежда,винаги си сменяше подписа според фамилията.

# 35
  • Мнения: 1 064
Аз на всяка манджа мерудия, но... след малко ви напускам.  Cry
Та, планът в тази сцена е среден - горе-долу до кръста или поне под гърдите. Но вярно, че е много захилен там Джемил. Не е в 74 - тя май започва с изправянето му на крака и завръщането в Турция. По-рано е. Но е преди да прочете в Интернет за предложението на Кенан, защото след това той има само кошмари, отказва да се лекува и изпада в криза. Няма вече смях. Така че най-вероятно да е в 72 серия.

# 36
  • Мнения: 4
Кенан върна цигулката, а Джемил след това отиде при Ламия да й говори - видя ли колко е долен и прочее... Имам предвид не точно обясненията му в любов, а казването на всичко, което мисли и чувства, веднага, без да гледа трябва ли, не трябва ли...

Да, той наистина нямаше избор. И неговата не беше лесна, като се има предвид, че през цялото време трябваше да обича за двама, за да може да се бори с обстоятелствата и най-вече упорството и ината на Ламия.
Аз мисля, че в този случай Джемил нямаше право да премълчава нищо, защото трябваше да й отвори очите. Ако се беше държал деликатно и премълчаваше щеше да отнеме още 75 серии докато бъдем свидетели на проглеждането и отрезвяването на Ламия. И тук си идваме пак на думата за 76 и 77 серия може би.  Mr. Green Там според мен Джемил щеше да е съвсем различен и не защото вече е с нея, а защото просто вече се беше "сдобрил" със самия себе си и с живота си.

# 37
  • Мнения: 1 064
Бубе  Hug добре дошла!
Жалко, че точно когато аз изчезвам.
Но ще ти отговоря - как да й отваря очите, с думи ли? На Ламия очите с думи не се отварят. В едната серия Сузан й говори колко искрено я обича Джемил, как ги сравнява двамата с Кенан и не може да не признае дълбочината на чувствата му. Как изпитва дълбоко уважение към него. А в следващата серия нашата Ламийка пише в дневника си как разбрала, че Джемил я е използвал като оръжие, за да отмъсни на Кенан. Как се била вързала тя, глупачката и прочее простотии... Даже напротив - колкото й говориш на Ламия, толкова тя се заинатява на обратното. Когато Джемил чу, че Ламия купила цигулката на Кенан, и нищо не й каза, Ламия се върна в стаята при Сузан. Сузан предположи, че Джемил е полудял, а Ламия отговори: Нищо не каза, и дума дори. Ако беше се развикал, нямаше така да се разстроя.
Е, момичета, лека нощ от мен. До скоро. Със съжаление ви напускам.

# 38
  • Мнения: 0
  Мисля,че Джемил беше цял на показ пред нас,не пред другите герои.Ако беше така,нямаше да е нужно Нимет да осъзнава истината по този начин,Кенан чак накрая разбра,че той наистина я обича...Коментирането на лични въпроси пред останалите е нещо,на което няма да спра да се учудвам(но Джемил никога не го е правил).Това за голямото,сплотено семейство,в което всеки трябва да е в течение на случващото се ми идва свръх отгоре.
 За примера,който си дала с цигулката-е,няма по-естествено нещо от това.Сигурна съм,че подобно натякване дразни, но представи си го в реалния живот-бориш се,бориш се , искаш да покажеш ,че другия не струва,съперникът ти се издънва и седиш и чакаш мълчаливо?Да чака Ламия да се усети сама?Не минава ден без да чуя някъде,някой да казва на някого (или на мен ,или аз на друг) "ето на..;казах ли ти;видя ли.."Реакциите му в такива моменти са нормални.

  Лека нощ B l a n c a!

Последна редакция: вт, 20 окт 2009, 21:19 от azzazzell

# 39
  • В най-романтичното място,което можете да си представите.
  • Мнения: 2
Лека нощ, B l a n k a Hug Hug Hug

# 40
  • Мнения: 4
БланкаHug Жалко, че излизаш! До утре, мила!

Гледам се е заформила една от нашите готини дискусийки - то дипломна работа да беше нямаше да човъркаме толкова нещата.  Mr. Green

И това го има, че с приказки не се постига кой знае колко, но все нещо й влиза в тиквата на Ламия. А и Джемил няма избор, той трябва да си го каже, дори само да отпусне напрежението от ситуацията или от самия себе си.
А за случая с цигулката - там той просто онемя, защото не очакваше такъв нож в гърба от нея - от принципната и честна Ламия. А според мен тя самата се разстрои толкова, защото точно тогава и осъзна колко подло е постъпила. Преди това, ако е била заслепена от "благородството" в своята постъпка и ако се е залъгвала, че го прави от любов, то тогава тя проумя колко неадекватно е било поведението й.

# 41
  • Мнения: 0
БланкаHug Жалко, че излизаш! До утре, мила!.
А за случая с цигулката - там той просто онемя, защото не очакваше такъв нож в гърба от нея - от принципната и честна Ламия. А според мен тя самата се разстрои толкова, защото точно тогава и осъзна колко подло е постъпила. Преди това, ако е била заслепена от "благородството" в своята постъпка и ако се е залъгвала, че го прави от любов, то тогава тя проумя колко неадекватно е било поведението й.
   newsm10 Много точно казано  bouquet

  Лека нощ!

Последна редакция: вт, 20 окт 2009, 22:21 от azzazzell

# 42
  • СТАНДАРТНО.
  • Мнения: 30
 Мили дами, много ми е приятно с вас, но снощи беше една безсънна нощ за мен, затова ви пожелавам приятна вечер.  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 43
  • Мнения: 4
Лека и от мен. Отивам да приготвям малкия за сън.  Hug

# 44
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Всички ли си лягате? Weary
Много пъти си мисля,дали не им се получиха нещата,защото говореха.Дори и да се караха си казваха честно всичко(е не винаги).В смисъл,че един скандал е много по-полезен от недомлъвки и криворазбрана гордост.Факт е обаче,че по-висока сметка плати Джем(може би рицарски елемент),което автоматично го извиси до ранг-божество в нашите очи Mr. Green Mr. Green
Азазела,аз съм срещала едно негово подобие,ама доста бледо,обаче на теб ти пожелавам да срещнеш КЛОНИНГА му! Hug

Общи условия

Активация на акаунт