Акушер-гинеколози- Варна 3

  • 186 114
  • 797
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 519
при постъпването ми в окръжна Папазов беше на смяна и естетвено тои ме гледа за разкритие #2gunfire #2gunfire #2gunfire беше ужасно груб  Twisted Evil а за кървенето след прегледа не ми се коментира Twisted Evil Като цяло и мен не ми допадна, бях с уговорка при Скочев и съм много доволна Peace

# 766
  • Мнения: 573
Аз съм раждала при Папазов.Можеш  да ми пишеш на лични ако имаш въпроси Peace

# 767
  • Мнения: 92
Здравейте и аз се колебая за секцио межу доктор Танев и доктор Георгиев?Какво ще ме посъветвате , искам да родя на 4 етаж този път няма да имаме пари за Вип етажа.Колко по рано трябва да отида на преглед да се запозная като реша? Предното секцио ми го прави дежурната смяна доктор Ганчев по принцип съм доволна ама е порязъл Емо при секциото и шева ми е накриво .Помагайте!

# 768
  • Мнения: 2 261
От опит мога да кажа,4е д-р Георгиев прави перфектни шевове,има страхотно отношение и си разбира от работата определено. Peace

# 769
  • Мнения: 13 668

 Във Варна има 2 имена- Давидков и доц. Балев. но единия е прекалено комерсиален, а другия е рентгенолог, а според мен е важно изследващия да е акушер-гинеколог, така, че май пак опираме до варианта- София Peace

Заради Давидков племенника ни така и не се роди, загубиха го в началото на 9-ти месец . На последните прослушвания на тоновете на сърцето на детето по броя на ударите е имало показател че плода страда но Давидков решил да изчака. след седмица вече нямаше какво да се чака - сърдечната дейност беше спряла. За какво са му тогава хубавата клиника и техника като допуска подобни случки.

Подкрепям че добрите фетални морфолози са в софия но на няколко пъти го чета в предходните постове и го повтарям че ФМ не винаги вижда всички физически проблеми примерно на деца с генетични отклонения. Затова и науката се развива и сега предлага ново решение - Ранен БХС ,съчетан с ФМ. Доколкото си спомням там точността е 90 % докато при късния е само 70%.Но така или иначе дали искаме да сме информиране или не си е въпрос наличен избор.

# 770
  • Мнения: 3 743

Подкрепям че добрите фетални морфолози са в софия но на няколко пъти го чета в предходните постове и го повтарям че ФМ не винаги вижда всички физически проблеми примерно на деца с генетични отклонения. Затова и науката се развива и сега предлага ново решение - Ранен БХС ,съчетан с ФМ. Доколкото си спомням там точността е 90 % докато при късния е само 70%.Но така или иначе дали искаме да сме информиране или не си е въпрос наличен избор.

И пак няма гаранция Peace На нас от генетична консултация тук ни казаха, че дори амниоцентезата не дава 100% гаранция за ранно откриване на абсолютно всички генетични изменения, защото има едни 3%, които не могат да се установят и с това изследване Peace

# 771
  • Мнения: 13 668

Подкрепям че добрите фетални морфолози са в софия но на няколко пъти го чета в предходните постове и го повтарям че ФМ не винаги вижда всички физически проблеми примерно на деца с генетични отклонения. Затова и науката се развива и сега предлага ново решение - Ранен БХС ,съчетан с ФМ. Доколкото си спомням там точността е 90 % докато при късния е само 70%.Но така или иначе дали искаме да сме информиране или не си е въпрос наличен избор.

И пак няма гаранция Peace На нас от генетична консултация тук ни казаха, че дори амниоцентезата не дава 100% гаранция за ранно откриване на абсолютно всички генетични изменения, защото има едни 3%, които не могат да се установят и с това изследване Peace

Така е но това не е нещо ново - за амниоцентезата си е известно и тя е че дава генетични отклонения по три хромозоми и спина бифида, обаче по добре да си информиран за тринки от най-разпространени отколкото за никакви. За другите генетични отклонения които могат да се окажат налични обаче биха били виновни вашите собствени гени, докато генетичните отклонения свързани със синдромите на Даун Патуа и Едуартс откривани от амнио и вероятност само за Даун от БХС могат да се случат на всеки  .

# 772
  • Мнения: 3 743
И аз не знам вече какво е по-добре вече Tired

# 773
  • Мнения: 7 118
И аз не знам вече какво е по-добре вече Tired

Май е най - добре, когато човек не е толкова информиран. Като се замисля едно време баба ми е родила 2 пъти на нивата, копала е до последно. А ние сега като усетим неразположение веднага хукваме по лекари и треперим. Знам, че живеем в различно време, 21 век и т.н., но наистина лекарите ни карат да правим какви ли не глупави изследвания понякога, само, за да спечелят от нас. Това си е мое мнение  Peace

# 774
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
zuzi_79 , споделям твоето мнение. Само бих добавила - трябва да се мисли позитивно и без нагласа, че нещо ще се обърка.

# 775
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Май е най - добре, когато човек не е толкова информиран. Като се замисля едно време баба ми е родила 2 пъти на нивата, копала е до последно. А ние сега като усетим неразположение веднага хукваме по лекари и треперим. Знам, че живеем в различно време, 21 век и т.н., но наистина лекарите ни карат да правим какви ли не глупави изследвания понякога, само, за да спечелят от нас. Това си е мое мнение  Peace

Вече нищо не е като едно време за жалост. Нито храната храна нито нищо. Каква статистика черна има само, колко увредени деца се раждат...нямам думи  Sad Наистина по-добре човек да не е запознат с всички изследвания и прочие - аз лично съм запозната - сега, предната бременност не бях и мина много спокойно, но родих увредено дете и си казах, че следващия път ще направя всичко което зависи от мен. Дори и най-безсмислените изследвания /така и направих/.Наистина има изследвания, които не се правят на всяка цена, но да вземем например изследването за генитален херпес. От ген. херпес ако родиш нормално - детето се уврежда - е може ли АГ-тата да не казват на бъдещите майки да си правят това изследване? Не се поема от ЗК, но според мен всяка майка би си го направила, за да е спокойна. Мен лично ме е яд, освен че ни карат да правим излишни изследвания, от това, че не ни карат да правим важни изследвания /дори и не споменават за тях/.

# 776
  • Мнения: 219
Здравейте, с моя съпруг правим опити да имаме деца от 2 години, но за съжаление не успяваме, аз имах малко здравослови проблеми, но всичко вече е ОК, искаме да си направим пълни изследвания и двамата, но искаме да се изследваме във Варна, бихте ли ни препоръчали клиники или специалисти към които да се обърнем..не сме от града...и ще Ви бъдем благодарни за по-подробна информация...ще се радваме и да ми пишите за лекари, които са Ви помогнали да забременеете...

# 777
  • Мнения: 92
Галика без да губите време направо при док Александров в АГ Варна на седмия етаж , пък тази година Ден на репродуктивното здраве е във Варна и може да си запишеш час за всички най големи специалисти в тази област. На 25 юни ще е ето ти линк с подробности http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45663.0
Аз си губих времето 4 години по разни доктори и благодарение на док Александров имаме нашия син  .Успех!

# 778
  • София
  • Мнения: 30 085
момичета,
не е ли време за нова тема, да не ни заключат  newsm78

# 779
  • Мнения: 1 167
За Великова от Санита някакви отзиви?

Общи условия

Активация на акаунт