Олекотена завивка и бебе?

  • 18 643
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
В родилния дом ги завиваха с олекотени завивки. Ако беше толкова опасно и непрепоръчително, едва ли щяха да го правят.
Иначе за бебе е най-добре спално чувалче. Доста бързо ще започне да обикаля цялото легло и да се отвива, ако е със завивка.

# 16
  • Мнения: 1 512
За да спя спокойно и аз и да не се притеснявам,че е отвита или пък ще се задуши още от бебе я слагам в спален чувал - летен и зимен.Иначе съм пробвала с олекотено юрганче,но след няма и 1 час я намирах отвита.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
От раждането Тери спи зимата с олекотена завивка.

# 18
  • Мнения: 48
И двете ми деца се завиват с олекотени завивки.

# 19
  • Мнения: 3 241
По-добре в спален чувал, завивките и одеялата не са препоръчителни за новородени  Peace

# 20
  • Мнения: 3 929
Аз също не знам каква е разликата между двете, при условие че и с двете има вероятност да се задушат.
Аз отгледах детето си с олекотени завивки и само веднъж се зави през глава, защото си размърда ръчичките и избута завивката. По принцип аз не се притеснявам от такива неща, защото детето беше винаги с мен, а когато спеше, аз бях или при него в стаята, или го наблюдавах на камерата.

# 21
  • Мнения: 2 521
И моите са завивани с олекотени завивки.Дъщеря ми спеше и с чувалче,но малкия не го понася изобщо.
То ако седнем да се взираме толкова,завивките трябва да бъдат и от чист памук,без изкуствени примеси Wink
Не се впрягай прекалено,че няма да ти остане време да се порадваш на детето си.Защото те са много''ами'',''ако''.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Моят син още от много малък си го завивам с олекотена завивка.
Но в тази връзка със задушаването-не съм му слагала възглавница до годинката.

# 23
  • Мнения: 43
 От раждането започнах да завивам бебето с олекотена завивка и не съм имала проблеми.След това с чувал защото постоянно се отвиваше а не от страх че ще се задуши защото според мен няма такъв вариант.

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Завивала съм дъщеря си с олекотена завивка от новородена.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 139
И аз също само с такава завивам и съм доволна.Не мисля,че е възможно задушаване.

# 26
  • Мнения: 1 298
Интересна тема.
Тук в Холандия, олекотени бебешки завивки наистина не съм виждала.
А и във всички материали за бебета, те съветват да купиш чаршафче и одеало за завиване.
Също най-вече чувал за спане. Тук са много популярни.

След като ни изписаха от болницата, веднага дойде жена за да ни показва как да се грижим за бебето.
Това си е стандартна практика тук. Та тя оправи леглото на бебето.
Сложи чаршафчето, отгоре одеало, подгъна ги под леглото, много изпънати.
Бебето отдолу, като краката почти докосват долната рамка.

Качеството на одеялата е строго контролирано. Материите са такива,че да може да се диша през тях.
Те са някак леки, ако погледнеш през тях, определено виждаш светлина.

# 27
  • Мнения: 1 236
А според вас при 22 градуса в стаята,бебто обле4ено с боди с дълго ръкав4е,блузка и ританки,с кое е по-добре да завивам,с олекотено ли или с по-дебело пухесто одеялце? newsm78Аз ли4но при тази температура спя с олекотено и отгоре с одеялце Crazy,ама съм много зиморни4ава и мисля бебо да не го правя като мен.Та си мисля с олекотено само ще му е добре,а евентуално ве4ер като свалим градусите на около 18-19 може би тогава само с по-дебелото одеялце? newsm78

# 28
  • Мнения: 193
Правилно си решила.Завивай го с олекотено.

# 29
  • Мнения: 1 677
И за двете ми деца от първия им ден вкъщи ползвам олекотени завивки.

Общи условия

Активация на акаунт