Помощ АКТ за раждане

  • 13 318
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Мили мамчета имам нужда от помощ.Правихме разместване вкъщи и загубихме акта за раждане.Може ли да извадя нов и от къде?И има ли експресна поръчка?

# 1
  • Мнения: 320
E не може да не може  всякакви документи могат да се загубят.Където е ваден там отиваш за дубликат Peace

# 2
  • Мнения: 793
Спешно ли ви трябва? Защото може и да се появи от някъде. Аз на беба всичките документи ги държа в една папка и я бях забутала между списанията ooooh!

# 3
  • Мнения: 293
В общината където детето е регистрирано, подаваш една молба, плащаш си талксата (която мисля не беше голяма) и предполагам че до 15-20 минути ще са готови с документа.

# 4
  • Мнения: 360
Може,аз си бях изгубила моя преди години и си вадих дубликат,и след няма и 1 месец си го намерих Rolling Eyesотиваш там от където си взела този и става много бързо,на мен веднага ми го издадоха.За съжаление не помня колко струваше,но не беше скъпо,5 или 10 лева newsm78

# 5
  • Мнения: 1 677
В общината по местоживеене, мисля, че и молба даже не се подава. Новият акт за раждане става за минути.

# 6
  • Мнения: 198
Няма санкции или глоби за загубата на този документ.Отиваш в общината и ще ти извадят дубликат.

# 7
  • Мнения: 246
преди година си извадих нов акт за раждане. Ходих в общината в кабинетите на есграунд.Подавасе молба, а заплащането е според бързината на поръчката.

# 8
  • Мнения: 72
Аз живея в община Нови Искър но взех акта от община Сердика на "Леге 6" кажете къде да отида а съм раждала в Шейново но тя е на територията на Оборище

# 9
здравейте,момичета.След около 5-6 дена ми предтои раждане,дай боже всичко да мине добре.Та въпросът ми е трябва ли предварително да се вади някакъв документ за издаване на акта за раждане.Ние нямаме брак и няма да раждам в моя град.Ако има запознати моля да пишат.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 149
здравейте,момичета.След около 5-6 дена ми предтои раждане,дай боже всичко да мине добре.Та въпросът ми е трябва ли предварително да се вади някакъв документ за издаване на акта за раждане.Ние нямаме брак и няма да раждам в моя град.Ако има запознати моля да пишат.
Щом нямате брак ще ви искат декларация от бащата за припознаване на детето. Трябва да е заверена от нотариус.

Аз живея в община Нови Искър но взех акта от община Сердика на "Леге 6" кажете къде да отида а съм раждала в Шейново но тя е на територията на Оборище
В общината, която ти е по адреса по лична карта. Peace

# 11
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 782
Аз живея в община Нови Искър но взех акта от община Сердика на "Леге 6" кажете къде да отида а съм раждала в Шейново но тя е на територията на Оборище

На "Леге" №6 не е община Сердика,а община Средец(Сердика е около гарата).Разкажете ми по- подробно,че нещо не мога да се ориентирам.(ако искате на ЛС)Не е вярно,че удостоверението за раждане(дубликат) се вади по лична карта.

# 12
  • Мнения: 572
Списък на административни услуги по гражданска регистрация
Описание на административната услуга: Издаване на удостоверение за раждане - дубликат;

Нормативно необходими комплектоващи документи (копия) за стартиране на услугата: Заявление по образец, документ за самоличност, документ за платена такса;
Време за извършване на обикновена услуга: до 7 дни;

Цена за извършване на обикновена услуга: 4.00 лв.;

Последна редакция: чт, 22 окт 2009, 13:23 от СРАМЕЖЛИВКА

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
nacifa ,ще извадите дубликат,но няма да получиш помоща за раждане.Дано вече да си я взела,защото с дубликат на акта не я дават

Дубликат ще ти извадят от общината,от която си взела акта за раждане

# 14
  • Мнения: 72
nacifa ,ще извадите дубликат,но няма да получиш помоща за раждане.Дано вече да си я взела,защото с дубликат на акта не я дават

Дубликат ще ти извадят от общината,от която си взела акта за раждане


как така няма да ми дадат еднократната помощ.Що за простотия е това

Общи условия

Активация на акаунт