Ремонт на цифров фотоапарат

  • 6 817
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 910
Ще ме посъветвате ли къде в София да дам фотоапарат си на ремонт? Кодак е, детето му прибра обектива насилствено и сега не иска да излезе. Ох, незнам дали правилно се изразявам, но съм много ядосана. Ако някой е имал подобен проблем може ли да ме ориентира за цената на подобен ремонт. Дали изобщо си заслужава?

# 1
  • Мнения: 4 300
Няма да съм много полезна, но това лято моето дете вхръли един обектив през терасата. Във Варна го оправи един човек, 60 лв. Сега си снима добре.
ПРедполагам, че в по голямо фото ще имат координати на човек за ремонт ( ние нашия във Варна така го намерихме).
Другият начин е да звъниш на вносителя и да питаш за сервиз.

# 2
  • Мнения: 28
Здравей,
Преди време изпуснах моя фотоапарат от доста високо.
Намерих доста добър сервиз в Младост.Точния адрес не мога да ти кажа. Казва се Zentex - 0888972776.
Взимаха доста евтино в сравнение с другите сервизи (на мен ремонта ми излезна към 30 лв.).
Успех Wink

# 3
  • Мнения: 1 800
Миналата година, по същия на4ин сина ми насила прибра обектива и се оказа, 4е оптиката му е  прецакана. След 25 лева само за да го погледнат, ми казаха, 4е ще стурва около 100 лв. Апарата беше на 3-4 години, от най-обикновените, не си заслужаваше и направо си купих нов.
Дано при теб не е същото.

# 4
  • Мнения: 721
И с моя чисто нов Кодак се случи авария с обектива - без да е ударен обективът отказва да се прибере. Носих го на сервиз, но отказват да работят Кодак (аз го купих от чужбина)

Сега си стои в къщи и му се ядосвам. Ще пробвам на сервиза, които е посочен, дано работят Кодак

# 5
  • Мнения: 560
Моя - Панасоник лумикс - го поправиха някъде на  Кораб Планина зад хотел Хемус, и бях много доволна, ма пусто не мога да се сетя името на фирмата.Може да е било и сервиз на Панасоник.Може би трябва да питаш в някой фотофорум.

# 6
  • Мнения: 5 255
В София, зад хотел Хемус , кв. Лозенец, ул. „Йоан Екзарх“ 20 тел. 02/963 24 23

АСВО СЕРВИЗ БЪЛГАРИЯ ООД

# 7
  • Мнения: 28
Миналата година, по същия на4ин сина ми насила прибра обектива и се оказа, 4е оптиката му е  прецакана. След 25 лева само за да го погледнат, ми казаха, 4е ще стурва около 100 лв. Апарата беше на 3-4 години, от най-обикновените, не си заслужаваше и направо си купих нов.
Дано при теб не е същото.

На мене най-ми хареса, че в онзи сервиз в Младост, не ти взимат пари за да ти кажат какво му е.
И моя обектив не се прибираше,металното малко се беше изкривило и вътре нещо тракаше  Embarassed. Оставих го и на другиа ден ми званаха да кажат колко ще струва ремонта.

# 8
  • Мнения: 1 167
А в тези сервизи само кодак ли ремонтират? Имам повреден канон и си търся сервиз  Sad

# 9
  • Мнения: 910
Фотоапарата ми е готов. Занесох го в този сервиз в Младост, "удоволствието" ми струваше 50лв

# 10
  • Мнения: 2 531
"удоволствието" ми струваше 50лв
Няма по евтини вариянти май  Thinking Аз така моя фотоапарат заради дребни намеси от децата няколко пъти си го платих още веднъж!

# 11
  • София
  • Мнения: 293
Zentex в Младост е много добър сервиз. Човекът е голям специалист за апарати Канон - по-добър и от официалния им сервиз до колкото съм чувала. И на нас ни оправи една "сапунерка" с прецакан обектив. Явно работи и други марки апарати. В случая, когато се обадих, ме предупреди, че понякога ремонтът излиза по-скъп от нов апарат и затова първо ще го провери какво му е и после ще се обади да каже какво и колко, за да решим дали  да го прави. Излезе около 50 лв. като смени и една част от корпуса при батериите.

# 12
  • Сф
  • Мнения: 10 711
и моя е канон и не знам къде да го занеса. бяхме в зологическата и баща и да я хване от една пързалка, го метна в-у един камък,, нещо ми дава грешка на обектива, дано да го оправят, че е от Япония и е скъп. Ще навия мъжо да  го носи в Младост Mr. Green- ние сме в надежда..

# 13
  • София
  • Мнения: 293
и при мен беше същото - след удар даваше грешка на обектива. носете го в Младост - ще го оправят.

# 14
  • Сф
  • Мнения: 10 711
да , мина известно време но най- накрая го занесохме апарата. Поправиха го и работи добре, оказа се, че няма нужда от нови части, затова ни взеха само 60 лв. Доволна съм.
Искам да ви кажа , че сервиза - този, който беше в Младост ;- е преместен. Намира се зад Плиска на "Коста Лулчев"- това е улицата на ИЧС, но в горния край- по към Плиска- номера не го помня. Като се тръгне от Плиска към ИЧС се пада отдясно  в един висок блок- вижда се!

Общи условия

Активация на акаунт