Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Любители на котки- тема 31

• 50 842
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
я вижте какво мило детенце намерих в един форум, сигурно е гордостта на мама :hahaha:http://prikachi.com/images.php?files/1158809Q.jpg

# 691
# 692
Е, Moonlight, много ме развеселиха снимките с котаранчо и бебето!
Анка, може би това с токсоплазмозата не важи при всички, аз от дете живея с животни, първо на вилата винаги е имало котки, аз от 4-5годишна съм била често там, а после от 12 годишна и в апартамента вече си гледахме коте. От тогава, винаги съм живяла с котки.
Но като забременях си направих изследването за токсоплазмоза и се оказа, че не съм я боледувала никога.
Гледам да не целувам Мики през тези месеци, мъжо се оправяше с неговата тоалетна, но от тази болест, както може би повечето знаят може да се заразим и без да имаме коте-от неизмити зеленчуци или он месо, което не е обработено достатъчно. Аз по едно време, като четох, че има много лоши последствия за плода, доста се уплаших на тема токсоплазмоза.
Направих си изследването 3 пъти самосиндикално през време на бременността, в някои даржави бременните го правят задължително всеки месец.

# 693
Ето и наши снимки:
Ей така се седи на масата:
а така сладичко се дремва следобяд:

# 694
sauron, горкото коте  Confused детето обаче изглежда много щастливо от постъпката си  Grinning

# 695
Здравейте момичета,безапетитието на моя хубавец не се дължало на разгонване, а на запушен уретер Sad Та днес му сложиха катетър и сега, ако всичко е на ред след 36 часа ще го махнат.Боже какъв ужас изживях,замалко да го изпуснем  CryСега съм го затворила в един голям кашон за да не пострада нещо,че след упойката като се свести беше като диво животно.
Стискайте палци всичко да се оправи  Praynig Praynig

# 696
  • град-държава
А диета назначиха ли?
Ще се оправи,но от сега нататък трябва много да внимаваш с храната... Peace

# 697
Не за диета нищо не казаха,само че за сега до утре сутрин да на му давам да яде или да пие.Те му вляха две системи.Питаха ме с какво го храня,отговорих ,че само с гранулирана храна.

# 698
  • град-държава
Ясно,че няма да го храниш предвид вливанията,но ми е чудно защо не са назначили диета и не са ти дали указания как да храниш  занапред  Thinking ,запуши ли се знай,че с храната компромис не трябва да има и поне няколко месеца трябва да е на диета с лечебна храна и след това само висок клас...ще се въздържа от това да ти кажа с какво и как да храниш,това е задължение на вета,който ви лекува при подобен проблем или ви чака след 2-3 месеца пак да се върнете само,че с бонус увреждане на органи и доживотна диета...

# 699
spatifia ВаЛя , преди 8 години го изживяхме този шок с персийския ми котарак...Един "кадърен" лекар каза , че трябвало да го приспим и нямал да се оправи- идеше ми да го убия чесно! по спешност го  оперираха в една клиника във Варна и го спасиха. Пак за същото ставаше въпрос, кастрирахме го и се оправи иначе наистина още на 6 месеца щеше да си умре. След операцията ядеше 8 години само лечебна някаква билкова храна - нищо особенно не беше. Не беше РК , и си живя 8 години животинката

# 700
  • Варна
spatifia ВаЛя,
стискам палци бързо да се оправи котаранчо Praynig Послушай ahasver, питай задължително с какво да храниш оттук нататък, в противен случай лесно може да стане хронично заболяването. При нашия котарак за съжаление точно така стана, но в темата има няколко момичета, чиито любимци са преболедували и са се оправили трайно след това. Надявам се и при вас всичко да е наред.
viksi,
голям сладур е котьо, само не ми стана ясно на първата снимка той ли е сервиран или му сервирате на него  chef  Joy
Кетя пък седи до балконската врата и ми се моли да я пусна, но навън е още студено и мокро от росата, тъй че да гледа отвътре Party

# 701
А, те му сервират на него, то е ясно newsm53. Много хубав е и аристократичен вид има на  viksi котьо.Стискам палци на spatifia ВаЛя. Нашият доктор това ни е обяснил-че храненето само с гранулирана храна води до такива проблеми е много важно да пият вода. Много съм се шашнала, защото котаракът на моята зълва също е точно с такъв проблем и е на лечебна храна вече 3 седмици. На строга диета е, иначе - операция Praynig И сега на моите винаги гледам да им давам прясна вода. те от чешмата редовно си пият, но нас ни няма по цял ден.

# 702
  • град-държава
muronka, разликата м/у гранулирана храна и гранулирана храна е от замята до луната...според мен това,което са направили ветеринарите на spatifia ВаЛя е абсолютен акт на безотговорност,или наистина си създават постоянна клиентела,но за сметка на здравето на един котарак,трябвало е преди да си ги изпратят по живо по здраво,освен да съставят схема на диетично хранене,но и да обяснят за различните видове храна и да ѝ помогнат в избора на правилната храна,за да не се повтори случката... Peace

# 703
Добро утро .Рано рано ме събуди прегладнялата ми гадинка, набързо си поиграхме из леглото , нахранихме се, и сега тя ще спи .. а аз... не Rolling Eyes

# 704
За проблема на spatifia ВаЛя, това се лекува с кастриране, въпреки храната не е изключено да се случи отново. като се сетя 1 ден как го намерихме нашия котарак целия в кръв по спешност го оперираха, без малко да го изпуснем...А разликата в храната е огромна..то си личи и по външния вид на животното

Общи условия

Активация на акаунт