Похъркване

  • 1 299
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 543
След една силна хрема, която прекара преди десетина дни, на дедето му остана едно леко похъркване през нощта. Не през цялото време, но понякога я чувам лекичко да похърква. Няма сополи в носа, гърлото й е спокойно, но се притеснявам дали пък нещо не сме доизлекували хремата. То не че сме я лекували много, де - физиологичен разтвор по 3-4 пъти на ден и това е. Случвало ли се е на някого? Чудя се дали да звъня на лекарката или много параноясвам вече...

# 1
  • Мнения: 329
На нас ни се случва в момента. Ние също имахме хрема (слава богу разминахме се само с нос). Ноя лекувахме с Коларгол. От време на време похъркваше. Аз обаче се консултирах с доктора, прегледа го, каза че му няма нищо и това ще отшуми и така и става. Днес на обедното спане спане забелязах такова похъркване.
Мен ако питаш-дори да е само за твое успокоение, утре сутрин посетете доки  Hug

# 2
  • Мнения: 2 521
Пръскай Стеримар преди лягане и това е достатъчно според мен.Щом всичко друго си е ок при детето,няма нужда от лекар.Аз поне бих пропуснала Wink

# 3
  • Мнения: 18
Ако има наследственост, хремата не е причина, просто е дошло времето да се прояви. Баща ми хъркаше, аз хъркам, чувала съм и сестра ми (по-малко от мен, според странични хора), сега чувам понякога и едната от дъщерите ми. Причината е проста, не вярвам да не сте чели по въпроса, просто мекото небце е по-отпуснато и при преминаването на струята въздух вибрира.

# 4
  • Мнения: 11 275
Китче, абсолютно същия въпрос си задавам и аз от няколко дни. Чувам прихъркването само по време на сукане, обаче (и през деня също).

# 5
  • Мнения: 1 219
и при нас имаше известно хъкане по време на запушен нос,но после отминаваше. PeaceАко толкова се тревожиш не се колебай да се посъветваш дори и със специалист.една майка,колкото и да "параноясва" никой не може да и забрани за собствено успокоение да се консултира със дадения доктор.Иначе да,пръскай Стеримар или Низита или какъвто и да било физ. разтвор преди лягане.Ако не друго то поне почиства носа от други боклуци и позволява на детето да диша по добре по време на сън

# 6
  • Мнения: 543
Ако има наследственост, хремата не е причина, просто е дошло времето да се прояви. Баща ми хъркаше, аз хъркам, чувала съм и сестра ми (по-малко от мен, според странични хора), сега чувам понякога и едната от дъщерите ми. Причината е проста, не вярвам да не сте чели по въпроса, просто мекото небце е по-отпуснато и при преминаването на струята въздух вибрира.

А стига бе, ти ме уби! Баща й и дядо й хъркат като стадо тигри. Ама то момиче, бе, нали ще го женим, как тъй ще хърка...  Laughing

Все пак си мисля, че е някакъв остатък от хремата, преди това не съм я чувала.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 953
В това сополиво време,най-вероятно да е от хремата.  Получава се  и при сух въздух в стаята.
Аз почнах да пускам овлажнителя и сега нещата са ок.

# 8
  • Мнения: 3 929
Не се притеснявай. След прекарана хрема обикновено така се получава и дълго време е така. Синът ми не хърка само през лятото. През останалото време на годината периодично си похърква. Извеждай детето повече на въздух, а вечер преди лягане й промивай нослето с физиологичен разтвор или Стеримар, за да изкарваш секретите навън. А и по принцип е хубаво профилактично и от хигиенична гледна точка да се промива нослето, за да се махат налепите и боклуците, вдишвани през деня. Когато се научи да си издухва нослето добре, проблемът с хъркането би трябвало да намалее или да отшуми напълно.

Общи условия

Активация на акаунт