Докторантурата

  • 358 091
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 197
Ясно, благодаря за отговора! Ще чакам да кажеш срока, като разбереш нещо  Simple Smile

# 121
  • Свищов
  • Мнения: 874
При мен е 1 стипендия реално за цялата първа учебна година - 450 лева. По 225 на семестър. Ама направление Икономика си е като цяло доста евтино.
На мен ми казаха, че за де ме зачислят, трябва да платя първата вноска. И кака ми така ми каза. Тя вече 4 години е доктор и знае долу-горе процедурите.

Гледам, че сте писали за изпита по език. При нас беше много напрегнато и от 15 допуснати, имаше 5 скъсани. Двама още на писмената част. Аз не се насочих към текст от специалността ми, а към - счетоводен. Освен преподавател по език в комисията имаше и икономист. Там изкарах 5 и 50.
На изпита по специалността пък изкарах 5.25 средно.
Покрай Красьо Черния ни предупредиха, че затягат. За 22 обявени места, взеха 10 човека.

Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 17:58 от krem4et0

# 122
  • Мнения: 2 697
Ех, дойде и моето време да се похваля - от 1.02. вече официално съм докторант Heart Eyes Платих си таксата (половината от годишната такса, втората вноска трябва да платя към октомври месец) и ми връчиха заповедта за зачисляване Wink Отдъхнах си, а сега ме чакат 3 години сериозна работа и дай Боже, успешна защита, когато му дойде времето Wink

Успех и скорошно зачисляване на тези, които още тръпнат в очакване Hug

# 123
  • Мнения: 2 388
и аз да се похваля - вече официално съм докторант  newsm44 newsm68. още не си знам програмата, но съм много доволна! голямо учене беше, ей!!!

# 124
  • Мнения: 197
Шехина, Пожар!!! Честито!!! smile3501 smile3501 smile3501
Аз още съм в очакване, даже не знам какво да мисля... Sad На 8 - ми беше съвета, но никой нито ми се е обадил, нито ми е писал...На вас как ви съобщиха? Thinking Или сами проверихте?

# 125
  • Мнения: 2 697
Пожар, честито и на теб! Wink Чака ни работа, доста, но мисля, че усилията ще си струват удовлетворението... Heart Eyes

Nightwish, обади се ти и питай най-добре. На мен ми писа научният ми ръководител, защото секретарките така и не ми се обадиха ooooh! Затова най-добре се поинтересувай ти какво се е случило с твоята кандидатура. Очаквам да се похвалиш и ти тия дни! Hug

# 126
  • Мнения: 2 388
Шехина, Пожар!!! Честито!!! smile3501 smile3501 smile3501
Аз още съм в очакване, даже не знам какво да мисля... Sad На 8 - ми беше съвета, но никой нито ми се е обадил, нито ми е писал...На вас как ви съобщиха? Thinking Или сами проверихте?


направо иди и питай. не чакай да ти звънят, че много се мотаят. стискам палци!!!

# 127
  • София
  • Мнения: 1 074
Чакайте, стипендията не е ли по 450 на месец?

# 128
  • Мнения: 2 697
При мен е 1 стипендия реално за цялата първа учебна година - 450 лева. По 225 на семестър. Ама направление Икономика си е като цяло доста евтино.

Zanda Ksurik, за това ли питаш? Предполагам, че Кремчето има предвид таксата за обучение в докторантурата.
Иначе стипендиите са си определени с Постановление на МС и са си еднакви за всички университети и специалности - 450 лв Hug

# 129
  • Мнения: 2 388
При мен е 1 стипендия реално за цялата първа учебна година - 450 лева. По 225 на семестър. Ама направление Икономика си е като цяло доста евтино.


моята такса 1050 лв на година, ама какво да се прави

# 130
  • Мнения: 2 697
Мдааа, зависи от университета, направлението... И ние в СУ сме с високи такси, ама какво да се прави - Алма Матер Heart Eyes Да не се обиди някой сега от тая ми вметка Mr. Green

# 131
  • София
  • Мнения: 1 074
Мерси   bouquet

# 132
  • Мнения: 2 199
В Момента уча все още - магистратура. Инженерна специалност.
Мисля да продължа живот и здраве с Докторантура  Praynig
Не съм запозната изобщо....
Може ли да се взема стипендия и да се работи едновременно  Embarassed

Има ли инженери докторанти?
  bouquet

# 133
  • Мнения: 758
В Момента уча все още - магистратура. Инженерна специалност.
Мисля да продължа живот и здраве с Докторантура  Praynig
Не съм запозната изобщо....
Може ли да се взема стипендия и да се работи едновременно  Embarassed

Има ли инженери докторанти?
  bouquet

По принцип не можеш да работиш на трудов договор докато си редовен докторант и взимаш държавна стипендия. Но познавам хора, които работят.  Wink. Друг е въпроса, че ако работиш няма да ти остане много време за докторантурата.

# 134
  • Мнения: 2 388
Мдааа, зависи от университета, направлението... И ние в СУ сме с високи такси, ама какво да се прави - Алма Матер Heart Eyes Да не се обиди някой сега от тая ми вметка Mr. Green

 Laughing аз съм в НАТФИЗ, но това не променя цифрите, драга ми   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт