Докторантурата

  • 358 127
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 074
Klemy, със сигурност трябва да опиташ. Понякога се взима трудно този изпит, понякога - не. Но не се отказвай предварително.

Дамм, зависи дали изпитващите са били добре обслужени от съпрузите предната вечер...

Просто стоиш пред вратата и питаш как е било и минаваш на друг кабинет, ако не ти хареса нещо  Laughing Или не питаш, а влизаш с вид на царица и богиня на езиците и те пускат.

# 226
  • Шумен
  • Мнения: 206
Здравейте, знаете ли от кой месец зачисляват докторантите, които успешно са си издържали изпитите и в какъв срок се заплаща годишната такса?

# 227
  • София
  • Мнения: 6 797
 Embarassed
Много сте мили.
Аз съм на ръба да се откажа от изпитите.
Вторник ще отида да си взема конспекта, нищо не ми струва, но съм много наплашена.
Изпита по специалността не ме плаши, но езика ме стресира тотално.
Няма да се откажа предварително, това е повече от ясно. Grinning

# 228
  • Мнения: 2 388
Здравейте, знаете ли от кой месец зачисляват докторантите, които успешно са си издържали изпитите и в какъв срок се заплаща годишната такса?

при нас няма зачисление в момента, докато не излезе новия закон за висшето образование.

# 229
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
преди да е излязъл новия законе всъщност е безсмислено да се прави каквото и да е.

# 230
  • Шумен
  • Мнения: 206
Какво общо има новият закон със зачисляването? Thinking

# 231
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
зачисляване за какво - редовна или свободна. задочни одкторантури май новия закон не предвижда. освен това ако университета Х не получи акредитация за въпросната специалност да обучава докторанти? например...

# 232
  • Мнения: 1
Здравейте,

Искам да попитам какво значи "Завършилите при степенна структура на обучение, представят копия на дипломите за завършени образователно-квалификационни степени “бакалавър” и “магистър” и приложенията към тях."
Става въпрос за кандидатстването!

Благодаря!

# 233
  • Мнения: 3 760
Ако си завършил преди въвеждането на двустеппенното висше образование (бакалавър и магистър) - представяш една диплома. Ако си завършил след това - и двете  Peace

# 234
  • Мнения: 1
Ако си завършил преди въвеждането на двустеппенното висше образование (бакалавър и магистър) - представяш една диплома. Ако си завършил след това - и двете  Peace
Ох, това ли било!  doh

Аз сега се готвя за изпити - проф. направление "Икономика и управление (по отрасли)". Има ли тук някой, който да се е подготвял по шифър 05,02,18 ?

Я да ви попитам има ли значение какъв е успехът от бак. и маг. диплома за класирането, приемането, допускането...?

Поздрави и Весели празници!
  bouquet

# 235
  • Мнения: 2 697
Успехът от дипломите няма значение, за бала се взимат предвид само резултатите от кандидат-докторантските изпити. Успех! Hug

# 236
  • София
  • Мнения: 6 797
Момичета, какви ви бяха въпросите от конспекта за кандидатстване? Изучаван и преподаван материал или имаше и такива, които не са никога преподавани?

# 237
  • Мнения: 1
А кога е "типичното време" за обявяване на докторантурите...Т.е. ако не ме приемат сега. кога е следващия шанс? Аз се интересувам предимно от ПУ и СУ - направление икономика...

п.с.Някой ми каза всеки декември било "нормално" всяко Уни. да си обяви места, прием, изпити и т.н.  newsm78

# 238
  • София
  • Мнения: 6 797
Зависи, някъде септември-октомври-ноември ги обявяват.

# 239
  • Мнения: 1
Зависи, някъде септември-октомври-ноември ги обявяват.
Благодаря! (А може би тази година по-късно заради новия закон!)

Сега се чудя дали "редовен докторант" има право на общежитие...То аз съм вече на 30+, но се чудя дали има все пак такава опция...

И още нещо - "стипендията" колко е ? 450 лв. ли се полага месечно или се бъркам....

Общи условия

Активация на акаунт