Докторантурата

  • 358 210
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 146
katopatisia, не зная, аз вече втора година работя на 4-часов трудов договор и не ми се отчита като трудов стаж, не се вписва в трудовата книжка и т.н., не е основен трудов договор, а става автоматично допълнителен, но не съм експерт, може и да бъркам...

# 451
  • Мнения: 1
Не само, че е трудов стаж, но имаш право и на платен годишен отпуск 20 и нещо дни  Mr. Green

# 452
  • Мнения: 3 146
Не само, че е трудов стаж, но имаш право и на платен годишен отпуск 20 и нещо дни  Mr. Green

А защо не се вписва в трудовата книжа  newsm78 (пиши ми на лични, ако искаш, за да не товарим темата)

# 453
  • Мнения: 758
Аз съм работила на 4-часов договор - включен ми е в трудовата книжка и се зачита за трудов стаж  Peace

# 454
  • Мнения: 3 146
Аз съм работила на 4-часов договор - включен ми е в трудовата книжка и се зачита за трудов стаж  Peace

Мен май ме писаха по някакъв специален там параграф, за да не нарушавам правилата на СУ. Трябва да проверя.

# 455
  • Мнения: 1
Я споделете малко инфо каква е натовареността на един редовен докторант  Rolling Eyes Трябва ли да сте всеки ден в Уни-то, има ли някакво "работно време", следи ли се кой , кога, защо и т.н.  Thinking

# 456
  • Мнения: 2 697
Зависи много от университета, факултета и дори от специалността. Пример: Физически факултет на СУ - всеки ден присъствие, самостоятелен кабинет за докторантите, почти стандартен работен ден, изобщо много сериозно присъствие и отчетност. За сравнение: Философски факултет на СУ - незадължително присъствие, няма самостоятелни кабинети за докторантите, отчетност текущо на научния ръководител и годишната атестация, за сметка на това необходимо присъствие на докторантски курсове, водене на упражнения в някои специалности, изобщо по-разнообразни задачи, включени в индивидуалния докторантски план.

# 457
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Има ли начин "университетът" да ме хване, че работя на 8 часов трудов договор? Преди 1/2г ми казаха, че трябвало да съм само на 4 часов ТД, преди 1 седмица ми казаха, че можело и на 8 часов, но да не се хваля много. Просто ми писна да не си намирам работа, защото съм докторант и съм решила да не казвам това на работодателите (заради уловката 4ч ТД) #Cussing out

# 458
  • Мнения: 1
Има ли начин "университетът" да ме хване, че работя на 8 часов трудов договор?

Има, но се съмнявам да им се занимава  Thinking

# 459
  • Мнения: 3 146
Има начин да те "хванат". Да не говорим, че според правилника на СУ, могат изобщо да те назначат, само с писмено съгласие на научния ти ръководител, при това за 4-часовия договор... Но имам много познати, които тайничко работят на 8-часов и досега не съм видяла да "хванат" някого.

# 460
  • Мнения: 1
Разбира се че може да се работи на основен трудов договор на пълен работен ден.
Няма законова пречка, и ако в правилника на контретния университет не е ограничено, съвсем спокойно може да се работи.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=640786

Тук има яснота по въпроса.

# 461
  • Мнения: 3 146
Разбира се че може да се работи на основен трудов договор на пълен работен ден.
Няма законова пречка, и ако в правилника на контретния университет не е ограничено, съвсем спокойно може да се работи.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=640786

Тук има яснота по въпроса.

Хубу, де, като има яснота по въпроса, това важи за СУ: "Някои ВУЗ поставят свои специфични изисквания. Така например според чл. 42, ал 1 от правилника на СУ “Св. Климент Охридски” редовните докторанти не могат да постъпват на щатна работа по време на докторантурата за повече от половината от законоустановеното работно време."

Аз лично през цялото време обяснявах, че става дума за СУ и че не зная как е в другите ВУЗ-ове.

# 462
  • Мнения: 1
Поне един въпрос мисля, че изяснихме напълно!  Rolling Eyes

# 463
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
хора, това ли е най-важното?
все пак ако най-важното е да работите на пълен работен ден защо не минете в задочна/свободна форма?
пък и ако работите на пълен работен ден как бихте имали време за проучвания?

# 464
  • Мнения: 758
хора, това ли е най-важното?
все пак ако най-важното е да работите на пълен работен ден защо не минете в задочна/свободна форма?
пък и ако работите на пълен работен ден как бихте имали време за проучвания?
И аз това се питам.

Общи условия

Активация на акаунт