Докторантурата

  • 358 994
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 314
Мъни,честито!!!! Успешна реализация занапред!!!!

Завършила съм магистратура към МУ - София - здравно управление и здравен мениджмънт ,иска ми се да запиша и докторантура .Когато ходих на защита казаха ,че за докторантура искат успех много добър от дипломната работа,но после не съм се интересувала  BlushИма ли някой в тази сфера? Условия ,срокове ,много ще съм благодарна да ме упътите   bouquet
Сега се връщам да попрочета темата назад  Hug

# 586
  • София
  • Мнения: 1 076
МЪНИ, толкова се радвам за теб, миличка!!!

Ти си цвете като орхидеите, които гледаш. Няма по-заслужил човек, дано нещата малко се отпушат за младите и да имаш възможности да споделиш своя талант и изследванията си със студенти и просто любопитни! Много те обичам и честито, честито, честито!!!

# 587
# 588
  • Мнения: 11 398
Ихуууу днес взех поредния минимум  newsm19

# 589
  • София
  • Мнения: 1 076
Ихуууу днес взех поредния минимум  newsm19

Браво! Поне ще почиваш малко по празниците от психически натиск! cheers

И мен ме чака на 19ти, брррр ...

# 590
  • Мнения: 3 760
Бравос, Дорис!
Занда, стискаме палци, макар че нямаш нужда  Flutter

# 591
  • Мнения: 2 199
Мъни, успех от сега нататък!   bouquet

Аз съм на път да се откажа от докторантурата  Tired
От миналата седмица се опитвах да подам документи за конкурсите... 1. Нямаше на кого,
2. За конспекта по специалността ме препращаха от отдел докторанти към катедрата и обратно.
3. Изпита по език е доста времеотнемащо занимание + ако се докопам до конспекта да се готвя и за изпита по специалност ми трябват минимум 3 месеца, а аз имам по-малко от 1, та  Whistling

# 592
  • Мнения: 11 398
Суха Мащерке,

Не се отказвай толкова лесно. Да, трябват 3 месеца ама пък то може и да мине с 1 - пробвай се. Като не стане, какво толкова? Така де те да му мислят, че ще им се наложи пак да ни видят  Mr. Green

# 593
  • Мнения: 2 199
Суха Мащерке,

Не се отказвай толкова лесно. Да, трябват 3 месеца ама пък то може и да мине с 1 - пробвай се. Като не стане, какво толкова? Така де те да му мислят, че ще им се наложи пак да ни видят  Mr. Green
Ще загубят човек като мен  Crossing Arms
Ако не стане втори път няма да припаря. Просто си мисля, че ако още поразмисля ще се откажа Simple Smile

# 594
  • Мнения: 17 408
Искаш ли го и защо?( не питам, за да ми отговориш).  При липса на интерес, не изгода-  отказвай се.

# 595
  • Мнения: 2 199
Искаш ли го и защо?( не питам, за да ми отговориш).  При липса на интерес, не изгода-  отказвай се.
Въпросът е не дали, а къде Simple Smile

# 596
  • Мнения: 161
ЙЕЕЕ взех си изпита по езика  и сегааа ще почиваамм Simple Smile

# 597
  • София
  • Мнения: 1 076
ЙЕЕЕ взех си изпита по езика  и сегааа ще почиваамм Simple Smile

Честито Wink

# 598
  • Мнения: 20
Здравейте! Искам да запиша докторантура в СА "Д. А. Ценов" в Свищов "Икономика и управление на индустрията". В момента тече преобявен прием (струва ми се последен за учебната година). По избраната от мен специалност има 2 места редовна форма. Има ли възможност в някакъв момент евентуално да се преместя задочно обучение? Каква е заетостта в редовна форма? Аз съм от Бургас и няма да имам възможност нито да се преместя в Свищов, нито да пътувам много често. Дали е възможна редовна форма при тези обстоятелства?
Колко време след крайната дата за подаване на документи за прием насрочват изпитите? Изпита по английски какво представлява и какво ниво искат - Б2 ще свърши ли работа? Четох, че има част с превод на текст. Ние ли си го носим или е непознат текст, който те ни дават?
А също се интересувам колко време след зачисляването се провежда заседанието, на което трябва да се представи заглавие на темата и освен него какво друго се представя?
Извинявам се, че така нахлувам в темата и ви засипах с толкова много въпроси, но моля, миналите по този път да ми помогнат! Благодаря ви! Simple Smile

# 599
  • Свищов
  • Мнения: 874
rossi_spi, не че искам да те отказвам, но за сега има доста кандидати точно за тази специалност и до колкото разбрах (понеже се интересувам лично), шансът не е много голям. Иначе си има закони и правилници, в които можеш да намериш отговори на твоите въпроси. Виж за повече подробности тези документи : http://www.uni-svishtov.bg/default.asp?page=dns&content=norma. Там са описани процедурите. Редовната форма си е редовна форма. Аз лично се срещам с научния ръководител няколко пъти в месеца, зависи дали има нещо належащо и ходя в катедрата 1-2 пъти седмично да проверя за новини и съобщения, но имам колеги, които карат да стоят непрекъснато в катедрата от 8 до 5. Всичко е много относително. Някои докторанти водят упражнения още първата година.
Колкото до езика - сама трябва да си намериш текст и той да е по желаната от теб специалност (в случая свързан с индустриалната икономика), има тестова част за лексика и граматика, писане на CV или мотивационно писмо, а след това издържалите отиват да устен - четене и превод на откъси от текста и събеседване.

Общи условия

Активация на акаунт