Докторантурата

  • 357 806
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 795
  • Свищов
  • Мнения: 874
maiadate, на двама колеги от Свищов, които си подадоха документите в срок, вече изплатиха въпросните 1000 лева. Необходимо е заседанието на катедрата за отчисляване и заседанието на ФС да са минали. Най-вероятно и заповед на Ректора да има...Не знам.

# 796
  • Мнения: 126
Мисля, че асистентската заплата пак е около 450 лв, като стипендията.

# 797
  • Мнения: 1 304
Мисля, че асистентската заплата пак е около 450 лв, като стипендията.
ниска е,явно за главен асситент вече,след като си "доктор"вече е по-висока newsm78

# 798
  • Мнения: 758
Мисля, че асистентската заплата пак е около 450 лв, като стипендията.
ниска е,явно за главен асситент вече,след като си "доктор"вече е по-висока newsm78
Да, но не много.  Simple Smile. Зависи къде си.

# 799
  • Мнения: 150
явно наистина зависи къде, защото чувам за ИУ-Вн начална асистентска между 600 и 800лв, а докторската степен добавяла май около 300 лв... Но не знам със сигурност...

# 800
  • Свищов
  • Мнения: 874
Редактирам се по повод на 1000-та лева. При нас искат препис от протокола от заседанието за отчисляване, с положителна оценка за изпълнение на индивидуалния план и молба за стипендия.

# 801
  • Мнения: 1 304
явно наистина зависи къде, защото чувам за ИУ-Вн начална асистентска между 600 и 800лв, а докторската степен добавяла май около 300 лв... Но не знам със сигурност...

за ВТУ , ЗА АСИСТЕНТ СЛЕД КАТО СИ ВЕЧЕ "ДОКТОР", за там знаете ли долу горе колко е ?

# 802
  • Мнения: 1
Здравейте!
Присъединявам се към темата! Благодаря за информацията, доста прочетох и ми беше от полза, тъй като сега съм зачислена към СУ.
Имам само един въпрос (може и да има вече информация, но поради огромния обем на постовете, е възможно да съм пропуснала нещо):
кога започват да изплащат стипендиите в Софийския, редовни ли са и има ли някаква дата както при заплатите?

# 803
  • Мнения: 2 697
Давам инфо за СУ - изплащат стипендиите от месеца, в който е зачисляването. Редовно се изплащат, около 18-19-то число на месеца, целогодишно за трите години обучение Peace

# 804
  • Свищов
  • Мнения: 874
При предсрочно отчисляване обаче не плащат оставащите стипендии. Мен ме отчислиха 2 дни преди да вляза в последния месец от докторантурата и нямам стипендия за февруари. Вече съм в процедура и чакам защитата.

# 805
  • Мнения: 2 697
Кремчето, честито ти отчисляване и успешна скорошна защита, щом си вече в процедура Hug Иначе за последния месец - не знам как стоят нещата, би трябвало ако си отчислен от 01.02, например, да не получиш стипендия за февруари, струва ми се логично. Така че дори и да те бяха отчислили от началото на февруари, едва ли щяха да ти я изплатят.

Иначе и мен ще ме отчислят тези дни, дай Боже!, след това ще мъдря дописването на дисертацията с 6-месечен юнак вкъщи Wink

# 806
  • Свищов
  • Мнения: 874
При нас стипендиите се превеждаха на 1-во число (първия работен ден в месеца). Така ми каза и жената от студентски стипендии, че и 1 ден да хвана - ще ми преведат...ама здраве да е. Поне 1000-та лева взех и живот и здраве след защитата - още толкова. Иначе заветната дата е 25-ти април.

# 807
  • Мнения: 274
Чували ли сте някъде изпитът по английски да включва 150 страници текст? От всичко изчетено тук съм останала с впечатление, че стандартно е по 50 страници?! Thinking

# 808
  • Мнения: 2 310
Чували ли сте някъде изпитът по английски да включва 150 страници текст? От всичко изчетено тук съм останала с впечатление, че стандартно е по 50 страници?! Thinking
Миналата година за моя изпит се изискваха 100- 120 страници - МУ- София

# 809
  • Мнения: 5
А може ли да попитам как точно се провежда този изпит-включва четене на този предварително подготвен текст и превод ли?

Общи условия

Активация на акаунт