Докторантурата

  • 358 115
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 65
Благодаря!  bouquet

# 916
  • Мнения: 1 304
момичета здравейте
да попитам след като станете доктор, и за назначавена не асистент,колко е стартовата заплата в момента? newsm78

# 917
  • Свищов
  • Мнения: 874
Здравейте, само да вметна, че за задочно обучение такса се плаща първите 2 години, а не само една. От такса се освобождават докторантите през последните 2 години от обучението си, а задочната докторантура е 4 години.

# 918
  • Пловдив
  • Мнения: 301
момичета здравейте
да попитам след като станете доктор, и за назначавена не асистент,колко е стартовата заплата в момента? newsm78

Виж няколко страници по-назад - имаше дебат за заплатите, различно е, както е различно и заплащането за докторската степен.

# 919
  • Мнения: 1 304
а дабовките за докторската стипин вече като се вземе колко са да споделите ако знаете newsm78  bouquet  bouquet

# 920
  • Мнения: 1 304
момичета здравейте
да попитам след като станете доктор, и за назначавена не асистент,колко е стартовата заплата в момента? newsm78
нещо не откривам за заплатата по назад колко  е newsm78 newsm78

# 921
  • Мнения: 11 616
момичета здравейте
да попитам след като станете доктор, и за назначавена не асистент,колко е стартовата заплата в момента? newsm78
нещо не откривам за заплатата по назад колко  е newsm78 newsm78

НЯма единни суми. В БАН и различните университети са ралични. НАвсякъде според възможностите.
За къде става дума, ако не е тайна?

# 922
  • Мнения: 1 304
момичета здравейте
да попитам след като станете доктор, и за назначавена не асистент,колко е стартовата заплата в момента? newsm78
нещо не откривам за заплатата по назад колко  е newsm78 newsm78

НЯма единни суми. В БАН и различните университети са ралични. НАвсякъде според възможностите.
За къде става дума, ако не е тайна?
защо да е тайна, за Великотърновския университет  bouquet

# 923
  • Мнения: 710
Здравейте,
Знаете ли каква е таксата за задочна докторантура към БАН? Аз в момета съм асистент към същия институт, но съм и в майчинство. От 1.10 официално ще бъда зачислена, като докторант. Преди малко ми се обади жената, която отговаря за докторантите и ми каза, че до 1.10 трябва да внеса 230 лв? Въпросът ми е тази такса веднъж в годината ли се внася за 4 годишен период?

# 924
  • Мнения: 613
Здравейте!!!
Дано да приемате нови попълнения  newsm78 Аз все още не съм стигнала до докторантура, но имам силно желание и мотивация да се запиша след магистратурата!!! Ще ми е интересно да ви следя!!!

# 925
  • Мнения: 126
Здравейте, знаете ли дали докторантите взимат 2800 лв когато родят или е само за студентки.

# 926
  • Мнения: 349
момичета здравейте
да попитам след като станете доктор, и за назначавена не асистент,колко е стартовата заплата в момента? newsm78
нещо не откривам за заплатата по назад колко  е newsm78 newsm78

НЯма единни суми. В БАН и различните университети са ралични. НАвсякъде според възможностите.
За къде става дума, ако не е тайна?
защо да е тайна, за Великотърновския университет  bouquet

Върти ми се в главата нещо от сорта на 500. Не са кой знае колко високи заплатите доколкото знам. Декана на ФФ в Търново казва, че взема 800.

# 927
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Здравейте!

Прието ли е да се направи подарък на публичната защита на дисертацията? Някакви оригинални идеи?

# 928
  • Мнения: 2 697
Здравейте, знаете ли дали докторантите взимат 2800 лв когато родят или е само за студентки.

Да Peace, аз съм пример за това Wink Ако някъде социалните откажат да изплатят парите, има решение на Административния съд, на основание на което може да се обжалва.

# 929
  • Мнения: 715
Здравейте!

Прието ли е да се направи подарък на публичната защита на дисертацията? Някакви оригинални идеи?
А защо не? Това е важен момент (вероятно в момента на защитата самият докторант би го наредил дори сред най-важните, ако го попиташ) - защо да не го отбележиш с някакъв подарък, който да му напомня за събитието. Като се замисля, що пари се хвърлят за подаръци по абитурентските балове, нямам думи. А събитието - погледнато реално - е, че си издрапал до 12-ти клас, което в наши дни не е особено постижение. Докато докторантурата предполага истински и съществен принос, така че ми се струва, че подарък е съвсем уместен, ако човекът ти е близък.
Ако си докторант и питаш за подарък за научния, тогава вече не мога да ти помогна. И аз съм се чудила доколко е удачно, но пък предполагам, че си зависи от отношенията помежду ви. Има такива, които почти не общуват с докторантите си, има и такива, които наистина им помагат и ги подкрепят и за 3 години заформят някакъв вид приятелство.

Идеи.... не знам, ти си познаваш човека. Зарадвай го.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт