Докторантурата

  • 355 483
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 274
Здравейте, знаете ли дали докторантите взимат 2800 лв когато родят или е само за студентки.

Да Peace, аз съм пример за това Wink Ако някъде социалните откажат да изплатят парите, има решение на Административния съд, на основание на което може да се обжалва.

А дали би важало и за зачислените в свободна докторантура?

# 931
  • Мнения: 2 697
Според мен не, защото те са зачислени именно в свободна форма на обучение (т.е. предполага се, че не е редовна и могат преспокойно да работят паралелно), а не в редовна, а помощта се дава само на редовни докторантки Peace

# 932
  • Мнения: 79
момичета здравейте
да попитам след като станете доктор, и за назначавена не асистент,колко е стартовата заплата в момента? newsm78
нещо не откривам за заплатата по назад колко  е newsm78 newsm78

НЯма единни суми. В БАН и различните университети са ралични. НАвсякъде според възможностите.
За къде става дума, ако не е тайна?
защо да е тайна, за Великотърновския университет  bouquet

Върти ми се в главата нещо от сорта на 500. Не са кой знае колко високи заплатите доколкото знам. Декана на ФФ в Търново казва, че взема 800.

Има разлика в различните у-тите, но като цяло са около 400-600 лева, дори горната граница рядко се хваща.

# 933
  • Мнения: 1 304
Според мен не, защото те са зачислени именно в свободна форма на обучение (т.е. предполага се, че не е редовна и могат преспокойно да работят паралелно), а не в редовна, а помощта се дава само на редовни докторантки Peace

да попитам тези 2880 лв се изплащат когато детето се роди преди да си защитил ли официално в редовната докторунтура newsm78,тоест до 3 тата година на срока на докторантурата ли newsm78

# 934
  • Мнения: 274
Според мен не, защото те са зачислени именно в свободна форма на обучение (т.е. предполага се, че не е редовна и могат преспокойно да работят паралелно), а не в редовна, а помощта се дава само на редовни докторантки Peace

Мерси! Hug

# 935
  • Мнения: 2 697
да попитам тези 2880 лв се изплащат когато детето се роди преди да си защитил ли официално в редовната докторунтура newsm78,тоест до 3 тата година на срока на докторантурата ли newsm78

Изплащат се след раждането на детето, максимум до 6-месечна възраст на детето - няма условие да си защитил дисертацията, необходимо е към момента на раждането да си редовен докторант Peace

# 936
  • Мнения: 1 304
да попитам тези 2880 лв се изплащат когато детето се роди преди да си защитил ли официално в редовната докторунтура newsm78,тоест до 3 тата година на срока на докторантурата ли newsm78

Изплащат се след раждането на детето, максимум до 6-месечна възраст на детето - няма условие да си защитил дисертацията, необходимо е към момента на раждането да си редовен докторант Peace

ок благодаря,но има еднеодруго притеснение,то не есвързано с тия пари, а по-скоро  дали ще назначат на работа като асситент след като вече детето ще се роди и ще трябва да се гледа newsm78 newsm78newsm78 newsm78вкъщи

# 937
  • Мнения: 274
Здравейте! Бих искала да се допитам до вас по въпрос, касаещ оформянето на изследователската част. Самият научен ръководител те първа ще проучва как е по-редно да се постъпи Rolling Eyes #Crazy, затова бих искала да събера повече мнения и от вашият опит.

Изследването ми ще бъде проведено в три фирми (в две от тях вече съм го провела, става дума за проучване чрез анкетна карта). Според вас трябва ли да представя резултатите отделно за всяка фирма и след това да ги обобщя или представям директно обобщение по всеки от въпросите за трите фирми?

Най-логично ми звучи да представя фирмите по отделно, но си мисля, че ако правя диаграма за всеки въпрос, и така три пъти...отделно анализи и изводи...само тази част от дисертацията ми ще бъде над 100 страници. Thinking Отделно имам още около 100 страници с теоритична част...

Днес си купих едни книжки - как се пише дипломна работа и дисертация, така че ще ги чета от утре, но ще ми е интересно да прочета и вашите мнения, преди това на научния ръководител! Hug

# 938
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639

Изследването ми ще бъде проведено в три фирми (в две от тях вече съм го провела, става дума за проучване чрез анкетна карта). Според вас трябва ли да представя резултатите отделно за всяка фирма и след това да ги обобщя или представям директно обобщение по всеки от въпросите за трите фирми?

Зависи какви са хипотезите, но принципно точно това е начинът  Simple Smile зависи какво изследваш все пак.
Качваш данните на  SPSS и щом групите са 3 /при нормално разпределие/ - дисперсионен анализ ANOVA. На края пишеш статистическите изводи и обобщението, после заключение. В общи линии е това.
Успех!

# 939
  • Мнения: 274

Изследването ми ще бъде проведено в три фирми (в две от тях вече съм го провела, става дума за проучване чрез анкетна карта). Според вас трябва ли да представя резултатите отделно за всяка фирма и след това да ги обобщя или представям директно обобщение по всеки от въпросите за трите фирми?

Зависи какви са хипотезите, но принципно точно това е начинът  Simple Smile зависи какво изследваш все пак.
Качваш данните на  SPSS и щом групите са 3 /при нормално разпределие/ - дисперсионен анализ ANOVA. На края пишеш статистическите изводи и обобщението, после заключение. В общи линии е това.
Успех!

Страхотна помощ ми оказа!!! Благодаря!!! Hug
Никой не ми беше споменал за подобен софтуеър, но защо ли не съм изненадана... ooooh!
Сега го инсталирам и започвам да разучавам!

Поздрави!  bouquet

# 940
  • София
  • Мнения: 2 701
Какъв статистически анализ с SPSS на три фирми???????
Дори да имаш много въпроси 50-100-1000 (променливи), имаш за всеки само отговори от трите фирми, т.е. само три единици/ случая за анализ ...
Не може да се прави количествено изследване, за статистическо изследване може да говорим ако има поне 50 отговора (фирми), най-добре е 100, да не говорим колко са необходими за национално представително изследване...
В изследването на трите фирми - не могат да се прилагат количествени методи, а трябват качествени, като тип е case study.

На въпроса за оформянето на изследователската част - зависи от целите на анализа, трудно е да се каже без допълнителна информация за темата и проблема.
Но може би трябва смесен подход.
В началото да се опишат по отделно фирмите (може би въпросите от първата част на анкетната карта - т.нар. демографски блок) да се каже кои фирми са избрани, защо, да се опишат по отделно Фирма А основана еди-кога си, занимава се с..., произвежда, изнася, основни клиенти, нещо за финансовите показатели, брой работници
фирма Б ...
Фирма В...
А след това анализите на другите въпроси заедно да се описват фирмите - сравнителен анализ във Фирма А, така ..., но за разлика от нея във фирма Б ..... Това може би се дължи на еди-какво, това доказва хипотезата ....



Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 15:00 от milka22

# 941
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
milka22 почети малко статистика и тогава се изказвай така категорично Grinning
За обикновено изследване 30+3 души в група са достатъчни, за да бъде то прието, с по-малко ИЛ е възможно да има проблем, но все пак зависи какво се изследва.  За социологическо - поне 1200 и нагоре. Толкова са необходими и за стандартизация на тестове, за да не бъдат оспорвани резултатите и да няма проблеми.
Миглена не е уточнила какво точно изследва и обработката и анализът на данните зависят от това.
SPSS е професионална програма и дава възможности както за количествено, така и качествено изследване, вкл. и графиките. Ако изследва количествено с около 30 души в група, ще използва това, ако е друго - има си и други методи, които програмата предлага.
Единственото ръководство на български обаче, е на Сава Джонев - Социална психология том 5 - Изследователски дизайн. Статистическа обработка - SPSS. Интерпретация.
Който се интересува, може да си купи книжката и ще види. Там много подробно са описани всички възможности. Но без познания по статистика няма да е лесно.

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 16:20 от Unknown_lady

# 942
  • Мнения: 1 842
да попитам тези 2880 лв се изплащат когато детето се роди преди да си защитил ли официално в редовната докторунтура newsm78,тоест до 3 тата година на срока на докторантурата ли newsm78

Изплащат се след раждането на детето, максимум до 6-месечна възраст на детето - няма условие да си защитил дисертацията, необходимо е към момента на раждането да си редовен докторант Peace

А има ли значение дали си държавна поръчка или си плащаш сам-на собствена издръжка, (без значение дали си записан за бакалавър, магистър или докторант за последното не съм запозната)? Дано съм задала въпроса си разбираемо. Благодаря за отговора. Peace

Здравейте, знаете ли дали докторантите взимат 2800 лв когато родят или е само за студентки.
По повод това питане е въпроса ми по-горе. Embarassed

# 943
  • Мнения: 274
Момичета, толкова се радвах, че в научния си план нямам включена статистика, а сега започвам горчиво да съжалявам. Голяма каша ми е, още по-страшното е, че от самото начало и научният ми ръководител не е много наясно какво, що и как...
Още не съм успяла да инсталирам програмата, ще чакам мъжът ми довечера да ми помогне, иначе мисля, че разбрах как работи...общо взето на принципа на ексел ми се стори.
Анкетното ми проучване е в 3 фирми, като от всяка ще получа около 100 анкетни карти. Освен демографския блок, картите ми съдържат 30 въпроса с по 5 възможни отговора и 5 отворени въпроса.

Ще потърся книгата на Сава Джонев.

Благодарна съм на всички за насоките и препоръките... Помагате ми повече от всеки друг. Честно казано не знам как ще свърши всичко...

# 944
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Значи съм била права  Peace
За отворените въпроси - като събереш данните трябва да ги кодираш и ги качваш по същия начин.
Книгата вече е изчерпана на много места, но тук я има все още http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=14550
/не е удоволствие да учиш статистика, гадна е .../

Общи условия

Активация на акаунт