Адът окситоцин

  • 92 962
  • 699
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 365
Сложиха ми и двата пъти окситоцин, защото и двата пъти пристигнах с изтекли води. Но освен окситоцина ми биха инжекция с но шпа, а час след това и с бусколизин ( или спазмалгон - забравих, кое точно ). Болката осезаемо се притъпи след инжекциите!
На вас само окситоцин ли ви сложиха? Сигурни ли сте? Защото и на двете жени, с които раждахме освен окситоцина ни сложиха и нещо за болката.

Да, чисто, неразредено и без лед дори! Като питах- ама няма ли нещо друго, акушерката каза- ей, вий пък малко да ви заболи и искате упойки! Не остана време де...

Иначе контракциите си бяха "като истинските"- с начало, засилване, пик и затихваща част.

# 31
  • Мнения: 18
Противно на повечето мнения за окситоцин, аз бих казала,че ми помогна. Приеха ме в родилното с изтекли води  и много болезнени контракции на 5 мин, но без да имам никакви напъни. След като ми сложиха системата с окситоцина напъните започнаха и родих за по-малко от 20 минути /това е първо раждане/.

# 32
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Сложиха ми окситоцин заради изтекли води и нула контракции. 16 часа по-късно, след ужасни болки и три часа напъване, родих секцио. Сами си направете изводите.

# 33
  • Мнения: 550
Сложиха ми окситоцин заради изтекли води и нула контракции. 16 часа по-късно, след ужасни болки и три часа напъване, родих секцио. Сами си направете изводите.
от това най-много ме е страх Rolling Eyes Shocked

# 34
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Дааа, и аз раждах със система. За 6,5 часа. Но болките няма да забравя никога.

# 35
  • Мнения: 2 768
Тия страшни сценарии с окситоцина не са задължителни, всичко е строго индивидуално и изводи от отделни случаи изобщо не могат да се правят!  Peace

# 36
  • софия
  • Мнения: 2 140
Това беше най-големия ми ужас.Като ми сложиха окситоцина ми започнаха
много болезнени контракции през минута и половина и силни напъни без
нужното разкритие.Акушерката ми се скра,защо съм била викала.Добре,че се
появи доктора и им каза да изключат окситоцина,че работата не отива
на добре.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 122
слагат по принцип на всичики...именно за да не им се мткаме много време в предродилна... и да пълна гадост са, освен това благодарение на форсирането с окситоцин, обикновенно родилката се сдобива и с не малко разкъсвания.....

Общо взето ако не отидеш с почти пълно разкритие и подпишеш информираното съгласие....ще си със система...

и аз преди окситоцина почти болки нямах...т.е. имах силни като при менструация...ама това от системата....нямаше нищо общо...
кой знае, може би и без нямаше да са леки при по-голямо разкритие.....но за мен е нечовешко без причина да слагат просто ей така - рутинно, че да мине по-бързо...

# 38
  • Кърджали
  • Мнения: 276
толкова се радвам, че се справих и без него
пристигнах с изтекли води и 3 см. разкритие и ме оставиха за другата сутрин. Да ама не родих същата вечер без окситоцин и много се радвам.

# 39
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Тия страшни сценарии с окситоцина не са задължителни, всичко е строго индивидуално и изводи от отделни случаи изобщо не могат да се правят!  Peace
Абсолютно съм съгласна! Всяко раждане е различно, всеки организъм също, а и всеки има различен праг на болката. На мен например не ми дадоха никакво болкоуспокояващо, не съм и искала. Не, че не болеше, но търпях. Даже 1-2 часа преди да родя, лудите ми приятелки дойдоха под прозорците на родилното (в 5 часа сутринта). Разбрали, че съм в болницата и идват за морална подкрепа. Говорихме си през прозореца, родилното е на първия етаж. Хем ме болеше, хем ми стана драго и едновременно смешно, че са дошли. Кикотехме се, аз само се поприсвивах надве, като започнеше контракция.

# 40
  • София
  • Мнения: 39 772
Pit to distress - билет към секцио по спешност
Цитат
Става въпрос за ужасяващата, жестока, варварска практика да се влива най-високата възможна доза синтетичен окситоцин, така че бебето да бъде докарано до дистрес, за да може да се предприеме секцио по спешност.
В тази тема не задавам въпроси. Всъщност може би само един: как позволихме да причиняват това на децата ни?
За или против системата с окситоцин?
Цитат
След няколко месеца ми предстои раждане, но не съм на ясно дали да се съгласия да ми "пуснат" окситоцин или да се подпиша, че не желая такъв.
Та ще се радвам, ако ми дадете мнения и съвети, с които да ми помогнете да взема моето окончателно решение.
Системи и хапчета за предизвикване на раждането.
Цитат
Предстои ми раждане-второ при това,но си нямам и идея как става с тези хапчета,системи и т.н. за получаване на разкритие. За колко време се достига пълно разкритие с тези неща, и има ли обезболяващи /все пак болките се засилват и в един момент стават непоносими/.Със сигурност малко ще се успокоя като прочета по-подробни обяснения.МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
система за предизвикване на раждане
Цитат
колко време след поставянето на системата започва раждането

# 41
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Мда, и аз раждах с окситоцин. Към десет и половина вечерта / точно  в деня преди термина/  усетих  тежест ниско долу, загрях, че май ще раждам , казах на  ошашканото   съпружество  да ми сваля сака в колата, докато аз се изкъпя. Водите  ми изтекоха под душа- кално- зелени, но нямах контракции. В Аго  при приемането ме провериха  за  разкритие- 1 см. Обясниха ми, че ще почакат регулярните контракции, които не закъсняха- почнаха около 20 мин., след като ме настаниха в предродилна. Малко след  полунощ пак ме провериха- 4 см, като контракциите  бяха   напълно поносими / пък и аз по принцип не съм гевезе/. Да, обаче решиха, че нещата много се бавят и ми включиха система  с окситоцин ooooh! В началото стисках зъби, прехапвах устни- абе, търпях, още повече , че  контракциите, макар и много силни, бяха през около 5 минути, та имах време да си поема дъх. Да, обаче  по едно време  зачестиха по сила и по интензитет  и  аз вече място не можех да си намеря, та акушерката ми се навика, щото  съм се свивала и съм  се извъртала настрани Twisted Evil. Креснах  й да ми махне  шибаната система, но тя заяви, че аз  и мойте лиготии  изобщо не я вълнуваме, нея я интересувало  бебето hahaha. Часове наред- мъки.  Стигнах дотам, че неиздържайки  на болката, виках   почти при всяка контракция: "Мамка му",  периодично на висок  глас настоявах да ми  бият упойка, а най- накрая взех  през стиснати зъби да съскам " Боже, господи, мамицата му ,как боли" hahaha. В предродилна  имаше   две  млади мамки  по на около 20 години/ без системи/, които  уплашено  ме гледаха при всеки пристъп и се чудеха  няма ли да сменя репертоара Joy. Накрая, при  поредната  проверка за разкритие,  при която вече от болка ревнах с глас и се оказа, че не съм мръднала от 4 см, тотално  се  сринах. Реших, че не мога да издържа това раждане и че ще умирам- къде са още 6 см  до пълно разкритие. hahahaИзпаднах в нещо като полусъзнание и даже вече не виках. Помня смътно как ми повдигаха клепачите и ми мериха кръвното. После явно  нещо тоновете на бебка се влошиха, щото  ми махнаха окситоцина и   ме вкараха  за спешно секцио. Всичко на всичко   същинските  ми  мъки ми продължиха около 5 часа.  Извадиха  бебока в 6. 20 сутринта, а няколко часа по- късно   вече  бях станала от леглото  сама и превита на две, но захилена като тиква на плет, се мотаех из стаята Laughing. Болката от операцията ми се струваше   като  голямо нищо  след   това, което препатих. Като   пък си ми дадоха и детенцето на другия ден, забравих всякакви  болки и в тоя момент бях готова   да преживея пак и пак същото, стига  резултатът  да   е такова сладко малко човече. Хубавото е, че бързо се забравя Laughing

# 42
  • Мнения: 1 372
Когато отидох в болницата нямах никакви контракции, а водите ми се бяха спукали. Преносвах 7 дни. Поставиха ми система с окситоцин, след час и половина започнаха контракции през 10 минути, а след това се учестиха. Родих бързо, нямах неистови болки и си усещах напъните.

# 43
  • Мнения: 6 005
Когато отидох в болницата нямах никакви контракции, а водите ми се бяха спукали. Поставиха ми система с окситоцин, след час и половина започнаха контракции през 10 минути, а след това се учестиха. Родих бързо, нямах неистови болки и си усещах напъните.
напълно съм съгласна.

# 44
  • Мнения: 406
Системата с окситоцин не ускори особено процеса, само контракциите станаха болезнени. Родих след около 2 часа след като ми сложиха системата. Не знам обаче дали е заради окситоцина или е съвпадение с напредването на родовата дейност.

Общи условия

Активация на акаунт