Какъв прах за пране използвате?

  • 118 967
  • 500
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 46 526
За Персила - за обикновения говоря, нямам нерви за издирване по др. места, каквото има купувам, изредих всички по супермаркетите, Ариел и Савекс ме устройват  Simple Smile

# 466
  • Бургас
  • Мнения: 748
Guess Who,
А този Персил Брилянс пере ли добре? За цветно ли е или е универсален?
Направи, моля те, сравнение между него и немски Персил.

# 467
  • Мнения: 5 207
Да, пере добре. Има вариант за бяло и за цветно, прах и гел. Аз взех прах за бяло.
Едно сравнение би било в полза на немския, разбира се, но и този не е никак зле. Всъщност се справи чудесно с всички петна. Ще видим в дългосрочен план как се справя с бялото. И ароматът му е същият като на немския Персил.

Последна редакция: сб, 26 мар 2011, 01:46 от Guess Who

# 468
  • Бургас
  • Мнения: 748
А с бялото по-добре ли се справя от ОМО /официален внос/?
Като казвам бяло имам предвид и светло цветно.
Имам път утре към Карфур,а точно праха за бяло ми свършва.Кой от двата да взема - ОМО/от него съм много доволна/ или Персил Брилянс?

# 469
  • Мнения: 5 207
pafal, съжалявам, но не мога да реша вместо теб какво да си вземеш. Confused На твое място бих взела и двата. Shocked  Laughing
Прецени сама кой излиза по-изгодно като цена и дали искаш да пробваш нещо ново, или предпочиташ да ползваш нещо изпитано, от което знаеш, че си доволна.

Персил е 12,99 лв. за 35 пранета, а ОМО - 7,86 лв. или нещо подобно за 20 пранета и 14 лева и стотинки за 40 пранета. В случая Персил излиза по-изгодно, защото е на промоция. Персил е съвсем пресен - произведен е февруари 2011 г. и е годен до 2014 г., така че можеш да си го влачиш колкото искаш.

И ОМО, и Персил са много добри прахове; и двата идеално се справят с бялото.

# 470
  • Бургас
  • Мнения: 748
Guess Who,
Благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор.  bouquet
Ще опитам и Персил Брилянс.То при мен праховете са като пясъка в пясъчен часовник-докато се обърна и са изтекли/разбирай свършили/.
Инак съм традиционалист-ползвам прах за пералнята.Течните са ми за ръчно пране.Като се замисля и те не се застояват.  Rolling Eyes

# 471
  • Мнения: 0
Забравих да препоръчам и още един препарат против петна , който мисля , че е по-добър от ВЕНИШ. Ползвах един доста по-евтин по препоръка на колежка и се оказа , че прави чудеса . Перилис Спот клийн  http://veriga1.com/prepartai/po4istv_uporiti_petna2.jpg . Капвам от него върху петното и пускам в пералнята, след което всичко изчезва, дори и от цветните дрехи , без да им променя цвета.

# 472
  • Мнения: 17 987
Понякога променя, да знаеш, аз също от години го ползвам и съм много по- доволна от прехваления Вениш. Но имаме 2-3 блузки, които останаха с петна. На някои  материи излиза без проблем, други трябва хубаво да изтъркаш преди да бутнеш в пералнята.

# 473
  • Мнения: 762
 Моля ви с какви цифри започва кода  на Персил Брилянс от Карфур произведен в Полша. В ДМ и Била са пуснали от този прах, но кода им на производител не е Полски (590), а започва с 900 newsm78. Далече съм от мисълта, че там ще има австрийски прах или аз нещо бъркам

# 474
  • Мнения: 5 207
Баркодът на Персил Брилянс от Карфур е 9000100607926. Произведен е в Полша. Баркодът е австрийски, защото централата на Хенкел ЦИЕ е в Австрия.
Трябва да се гледа буквата в производствения код, отпечатан на опаковката. На моя пакет изглежда така: 3P070211. Т.е. продуктът е произведен на 07.02.2011 г. в Полша (заради буквата "Р"). Ако буквата е "А", е произведен в Австрия, ако буквата е "S", е произведен в Сърбия.

Пакетите Персил Брилянс в Билла и DM по колко килограма са/за колко пранета? На каква цена?

Последна редакция: пт, 08 апр 2011, 22:48 от Guess Who

# 475
  • Бургас
  • Мнения: 748
Guess Who,
Все се чудя къде им е датата на производство или до кога са годни немските прахове.Прочетох писаното от теб и веднага грабнах праха с който пера цветно.Скъсах се да въртя и оглеждам кутията,но нищо не открих.Става дума за Персил 75 + 8 пранета.Като този е,но за цветно

http://www.bornbg.com/index.php?page=shop.product_details&fl … mart&Itemid=1

# 476
  • Мнения: 5 207
На западноевропейските перилни препарати (че и гръцките такива) има отпечатан код, но той е шифриран и служебен и може да се разчете само от производителя. Реално дата на производство или срок на годност на тях няма отпечатани. Вероятно законът го позволява. В България е задължително на опаковката да се отпечатват дата на производство или срок на годност.

Кодът на продуктите на Хенкел се намира на капака на кутията, но не е мастилен, а пресован - знаците са вдлъбнати и не личат много.

# 477
  • Бургас
  • Мнения: 748
Guess Who,
благодаря!  bouquet

Мислех си, че аз нещо не го намирам.Четейки писаното от теб се убеждавам, че и с изтекъл срок пак ще си пере добре.

# 478
  • Мнения: 135
Отскоро ползвам Ариел гел капсули.
Не можа да ми изпере петно от олио. Sad

# 479
  • Мнения: 5 710
Напоследък използвам течен на дози ( Dash), изпробвала съм всички налични видове и съм много доволна. Проблемът на дозите е, че не мога да 'хабя' цяла доза за 2 парцала, затова винаги имам и течен пак на Даш ( което е тукашното име на  Ариел)

За петна от мазно използвам спрей за почистване на фурни и котлони, от тези, които имат обезмасляваща функция. Преди използвах обикновен препарат за чинии, леко се тръква мястото и после се слага в пералнята, но от миналата година съм се изхирила и просто напръсквам петното от мазно с такъв спрей и изчаквам малко преди да го сложа в пералнята.
Почти няма петно, което да не мога да премахна по този начин, освен, ако е много старо.

Използвам и специалните продукти на Даш, Ваниш за избелване, петна и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт