Към майките родили със секцио...

  • 6 943
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
И при мен е така, значи няма място за страхове. Не е точно болка, а едно дърпане при претоварване и преди цикъл. Абе, рязаното си е рязано!

# 31
  • Мнения: 3 621
Махнаха ми конеца на 8-мия ден след секциото. След това нито ме е боляло, нито ме е сърбяло, нито е било изтръпнало мястото на разреза.Дано и занапред да е така.

# 32
  • Мнения: 2 090
Случва ли се да ви боли раната?
Мина почти 1 година от операцията, и до ден днешен се случва да ме боли раната.
Толкова много време след раждането не съм имала нито болка,нито придърпване дори.Придърпването след първото секцио продължи 2-3 месеца(при по-рязко движение),след второто секцио-едва 2-3 седмици,после се чувствах като нова.

# 33
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Раната не ме е боляла и първия месец.Придръпване чувствах само първите 10 дни и то когато се смея или кихам.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мен ме болеше до 6 месеция, а около втория третия болките бяха доста силни и не можех да ставам от легнало положение . С времето това отшумя, но кръста  ме боли до ден днешен.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 907
Да, случва се да ме боли - почти 4 години по - късно Peace. От дясната страна повече - там и по - трудно ми зарастна раната. Не съм открила зависимост с времето толкова, колкото с физ. натоварване - като се уморя май повече го усещам Rolling Eyes. И моето беше по спешност, но не мисля, че това има някаква връзка.

# 36
  • Мнения: 1 049
Не, не ме е боляло, само малко ме е придьрпвало.. но чак болка не.  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 9 973
и мен ме боли като стане студено

# 38
  • Мнения: 4 187
Не, не ме е боляла раната, никога !

# 39
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Случвало се е да ме наболява, там където е операцията ми. Първите шест месеца се случваше по-често. Сега понякога когато ще ми идва ме прерязва. Но аз си правя масаж за възвръщане на еластичността на тъканта и мисля, че това много помогна!  Peace

# 40
  • Мнения: 2 960
Не ,не ми си е случвало нито да ме боли ,нито да ми придърпва... Peace

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Първите няколко месеца след операцията се е случвало да ми "придърпва", но след това -не.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Моето секцио е от преди две години и още си ме боли,при смяна на времето.Особено от едната страна.Там бях получила инфекция на раната и ходих на нагрявки.Имам и срастване,може би просто не са си свършили добре работата лекарите,когато са ме шили и за това са леките болки от време на време.

# 43
  • София
  • Мнения: 183
Досега не ме е боляла. Болки в кръста и други части на тялото не съм имала. Първите няколко месеца ми беше неприятно да докосвам белега, тъй като го усещах леко изтръпнал. После и това мина.

Същата работа  Peace

Възможно е болката да е поради срастване.

# 44
  • Мнения: 236
Не ме е боляло първото,а второто е още много прясно и не мога да кажа как ще е нататък.

Общи условия

Активация на акаунт