Вижте колко са големи ДЕКЕМВРИйските кореми!

  • 24 767
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 391
ей, давайте снимки и с вашите дибидюс коремчета! Снимайте ги, че малко остана - а споменът ще е слааадък  Grinning

Ета, моля те дай ми отново линк към твоето бейби фонче. Беше ми споделила, че е хубаво  - понеже искам и аз от ибей да поръчам, но марката каква беше  newsm78

# 721
  • Мнения: 2 768
Collibri, този е, мила.
Още не съм гo ползвала по предназначение, но се наложи все пак да влезе в употреба при ремонта на камината  Laughing С негова помощ (без да го пускаме в комина!) видяхме какъв е точно проблема, понеже има инфрачервени лъчи и без светлина показва чуден образ.
Ето едно ревю, по което се ориентирах в избора  Peace
Късметът ми проработи и го застрелях на цена 200лв с доставката до тук (някъде към 140паунда се продава в магазините).

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 22:30 от eta

# 722
  • Мнения: 1 391
Страшна си, Ета! Тенкю вери мъч, бейби!  Hug

Аз направих едно интересно сравнение на двете ми бременности -  с Елена и Дамян - вижте тук
http://bgphoto.net/photos/1407/o633930569566718750.jpg
http://bgphoto.net/photos/1407/o633930569595312500.jpg
Разликата между "женското" и "мъжкото" шкембе. Интересното също е, че снимката с "женското" ми шкембе е правена 2 дни преди термина и съответно раждането на Ели.  Grinning

# 723
  • тук
  • Мнения: 510
добър вечер на всички, които не спинкат още Simple Smile
Вени, страхотна изненада и си много готина на снимките; само такива неща да ти се случват занапред
Ласи, цял ден се сещам и се хиля като луда - как пък сте и духовити в такива моменти; евала

ние вече си имаме овлажнител ; накрая избрахме този от Премаман
на думи и демо е супер, на практика ще ви разкажа как е, когато си го довлача у дома, защото днес излязох без кола
в метрото май само ние с Лия бяхме с маски, но както и Колибри сподели заради шкембетата ни гледат с разбиране

минах и през НОИ - не си спомням кой попита - принтирайте си заявлението предварително и става за 2 минути точно
уж трябва да е лично, но не искат никакъв документ - т.е. всеки на що-годе вашата възраст и вашия пол може да го вземе без проблем Simple Smile

а за еуфорията - мен ме беше обхванала яко преди дни и супер много исках вече да раждам; сега ми се иска да премине истерията около грипа, защото без тати и кака като ме оставят в болницата, ще си изрева очите; а вчера забелязах, че в ТК наистина спазват строго режима и недопускат роднини и приятели по етажите

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 23:11 от portman

# 724
  • Мнения: 221
Няколко дни изчезнах и какво станало.
4честито на Милена , Пепинчето и Катрин !!!! Да са ви живи и здрави бебоците и мнооооооого щастливи!!!!Скоро да са си във вкъщи и да радват мама и тате!

Аз момичета се вкарах сама в един филм. Три дена спим по хората, защото майсторите боядисаха с ужасно миризлив латекс.  Като го обсъждахме, нямаше проблем, предложиха ни скъп, хубав и не знам какъв си чужбински латекс, ама не е истина каква смрад е. отделно се бавят супер много и сме до под кривата круша.  Гледам, че обсъждате изпрани дрешки, багаж за родилното. И аз си бях приготвила едно пликче с разни неща, ама го изгубих при поредното преместване на багажа от едната стая в другата. Уж днес трябваше да приключат, по не би.  Сега обещаха за утре. Ама аз вече не вярвам, защото по  принцип трябваше да са свършили преди повече от десет дена, ама са такива мотки.
 Нямам мебели, тепърва ще се сменят тапети в стаята на бебето  и ще циклим паркет. Ако някой знае подходящ лак за паркет за бебешка стая не миризлив нека подскаже за да не ни излъжат, че ние нищо не разбираме и разчитаме на майсторите, а то на тях май не може да се разчита.

Портман, сега видях, че си сложила картинка на добре изглеждащ овлажнител. Моля те дай повече инфо от къде го взехте.
И мога още за поне десет неща да се оплача покрай мен, ама днес нямам сили. Само да кажа, че съм бясна на моя лекар и направо се чудя дали да не го сменя. Дано до утре да ми е минало.

# 725
  • Мнения: 518
Elf Princess ,да ти призная , бая длъжко се бях разпростряла с протест срещу обвиненията към мами като мен в балканщина ! късмет ,че го изтрих погрешка ! обаче няма да пропусна съкратена версия , щот може другото да не е вярно ,но ще вземе да се окаже ,че съм с тежък балкански нрав  и не мога да си затрая  Laughing !
пазаруването и/или запасяването ни дават чувство нза контрол над ситуацията и ни правят спокойни и  уверени , а това е чудесно !   обичам всичко да ми е подредено и накатено , запасите да са изобилни ,което по никакъв начин не пречи   точно в този случай трупането на вещи да ме напряга . важно ми е кой ще води консултациите , как , какви изследвания са нужни .  къде, кога и при какъв екип ще раждам и т.н.
ще съм жив зян , ако взема да се депресирам от пазаруването след раждане, особено ако всичко вече е  обмислено и избрано. пък и да не е , категорично мога да заявя , думата "проблем" е направо неуместна .че какъв проблем може да е това в сравнение дори само с една -две безсънни нощи  и бдене над болно детенце !

НЕ съм суеверна ,НЕ се страхувам  повече от нормалното ,  НЕ съм НЕтолерантна , а ако бях  НЕпозитивна , отдавна да съм се гръмнала !

 " повечето хора чакат до последно, докато се роди бебето и даже нищо не се купува сакън да не стане нещо лошо " , нещо лошо ,уви винаги може да стане , независимо от това дали и колко вещи сме накупили и какви са ни очакванията - това е Божа работа !    
 
но истински гадното е , че според схащанията и нагласите на обществото , преди са гледали с насмешка и са пророкували какви ли не беди на малцината осмелили се да "предизвикат съдбата" с предварителни приготовления , а сега пророкуват същото на "предизвикалите съдбата"   които НЕ пазаруват предварително !и в двата случая , колкото и да си гьон-сурат все ти става неприятно . е ,къде е разликата тогава ?
както чух веднъж да казва една македонка:
" не съм виждала балканец да се хвали-"я съм толерантен "   , тук всички се тупат в гърдите "я съм луд , я съм як" !


с най-голямо удоволствие бих организирала "бейби шауър" за приятелка , ако знам , че това ще я зарадва .  също с удоволствие,  бих купила подарък - по възможност от предварително изготвен лист . ама засега други бременни наоколо няма , освен вие , разбира се !
Вени , страхотно ! направо като на филм Laughing! а ти беше ли подготвила списък за подаръците ?

MILADY* , имаш всичките ми налични стиснати палци !
а откак се разраждаха октомврийки , все надничам ,  гледам снимки на бебоци и най-вече чета разказите за раждане -  вълнуват ме и ми повдигат духа !

Collibri , Портман , подкрепям всяка грижа за здравето на декемврийските ни мами и бебоци !  аз принципно страх от болести нямам , а всеки ден поне по два пъти се тъпча в градския транспорт в пиковите часове , но вече много хора взеха да ме мислят и ще нядявам  маска на мен и Васето, стига да намеря .

ако Софиянки ще поръчват Ингилизки памперси , и аз се включвам .

dori_ta, благодаря за хубавите новини от Миленка и бебко !
Маянка, както винаги полезна и любезна , ама да вземе и за себе си да да драсне някой ред !
Zuzi , много сладко комплектче Peace!
mimmm ,зуси ,katring ,pebs, Ава ,tochica., и те подадоха нослета  Laughing!
zlitova , не ми е известно дали е нормална такава Т в последните месеци .  ако продължи още ден , непременно се консултирай с лекар ! да не е някакъв чревен бацил  newsm78?

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 25 нови отговора.  - ей затова са ми дълги постовете Joy!

verty ,ти си същинска фурия  Laughing! нема да се плашиш - всичко ще се уреди по най-чудесен начин ! пиши ,с какво те вбеси доктора  !

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 23:41 от oska

# 726
  • тук
  • Мнения: 510
Верти, аз избирам от около седмица, проучих всички и накрая се спрях на този от Премаман.
Момичетата ме посъветваха да не е с топла пара, да има уред за измерване на влажността, максимален брой възможности за регулация, йонизатор. Този отговори на изискванията и изглежда с лесен достъп за почистване.
Цената е проблем, че е доста висока, струва ми се, но се надявам да е дългосрочна и добра покупка.

Оска, не че ме е страх, то каквото има да става, няма да го избегна, пък и детето ми изкара вече свинския грип в прегръдките ми. Мъжът ми обаче се сърди и се кара, майка ми се обажда с плачевен глас и гледам просто да не ги тревожа. Познато ти е, предполагам Wink

Ета, сигурна ли си, че са нови. Аз ги гледах на сайта към един от по-ниските модели на кошниците. Че аз сега избирам и се моля Неделчев&неделчев да ми намерят dutch sky; ако не стане, май ще взема червено.

# 727
  • Мнения: 518
пак аз  Confused!
portman , нали се беше притеснила преди време , дали Алексче няма да срита по-яко мехура и да го спука !
сега пък аз се притесних  . за пръв път моя юнак така се разрита - много яко ! някак странни ми се сториха движенията , направо невярвах с каква скорост се мести из корема ми ! така няколко минути и после кротна  та съвсем ! да беше се случвало преди , добре , ама сега здраво се шашкам ,че е имал някаква причина , дискомфорт или проблем не дай Боже ! абе всякакви глупости ми нахлуха в главата . как ще утрая до сутринта  Sad?! рано-рано имам консултация с моя си доктор !

# 728
  • Мнения: 0
Благодаря ви мами за хубавите думи  Hug

На въпроса на Оска дали съм имала списък - да имах бейби реджистри, но там не бях включила всички неща. Сега като се замисля, да половината от подаръците ми са от списъка, другите са неща които съм си мислила, но не бях решила кои точно, но сега вече имам почти всичко с малки изключения. Някои от колегите ми ми дадоха гифт карти и сега ще ги уползотворя за остатъка от покупките.
Колибри, почти съм сигурна, че е въпрос на време и тази традиция ще стане нещо нормално и в БГ. Просто според мен на българина му трябва малко повече време да се пречупи и да задгърби всички предразсъдъци. Но със сигурност докато дойде времето на Ели, това ще е нещо обичайно в България. А що се отнася до корема ти, направо ми събра очите, чак взех да си мисля че моя е малък за осмия месец. Но явно при всеки е различно, само да сме живи и здрави и да родим здрави бебчета.
Айде, ще се хоризонтирам, а утре повече надявам се в нова темичка Simple Smile

# 729
  • Мнения: 50
Добро утро    food010 ,
venydimitrova страхотна изненада от приятелите ти. Жалко че в БГ за сега наистина няма традиция да се правят такива неща, а би било мн хубаво.
Collibri ти верно май сега си носиш доста едричък Дамянчо, ама нека жив и здрав да се появи. Ама сравнението на коремчетата е 10 точки,  newsm10 . Моя корем е доста нацепен вече, а се мазах с какво ли не, но явно си е до кожа и моята се оказа не много еластична.
verty едни палчета от мен да се организират тез майстори и по-бързо да свършват вече  Peace.
Zuzi страхотни дрешки за изписването, мисля да ти копна идейката, че се чудих и аз какво да взимам.
Аз момичета вчера обикалях близо 4 часа с една мама с бебе и се скапах тотално от разходката, та снощи се прибрах, хапнах и легнах. Сутринта установих, че в каквато поза съм легнала, в такава се събудих Simple Smile. Но добре ми се отрази...

# 730
  • София
  • Мнения: 104
Хайде ставайте, пак цяла нощ сте писали Grinning

Ох, иска ми се да си го пия така с мнооого цигарки, и после едно плажче, ама доста ще почакам по този въпрос Sad

# 731
  • Мнения: 1 391


Елфче, безумно хубава гледка с кафенце - прииска ми се да съм там!

От мен палачинките! Тази сутрин се събудих с мечта за палачинки... но ще си ги гледам май само виртуално ... ама как ми се доядохааа   chef

Събудих се със пукащи кокали и реших да направя гимнастика, докато мъжа ми още спи - оказа се, че си спомням упражненията от гимнастиката за бременни, на която ходих, е, наистина няма много плавен преход между тях, щото не съм такъв факир, но що годе раздвижих ставички и установих че съм се доста схванала, откакто не ходя на гимнастика. Направо ми липсва. Май ще подновя аматьорските си занимания вкъщи, че много, ама много добре ми действат. Сега съм свежарка като репичка  Hug.

Хайде, слагайте кореми в албума, че ми се гледат снимкииии  Grinning Hug
Сега като изпишат нашите новородени бебоци, мамите сигурно ще сложат по някоя снимчица да им се радваме и вероятно ще почнат да пишат и вече в бебешките теми. Ей, момичета, времето как си върви - вече мина първата седмица от ноември!   bouquet

# 732
  • Мнения: 3
Добро утро мацки ! Благодаря за закуската и кафето ,Colibri,Elf  Hug Hug Hug
Явно вече си стоите в къщи и пишете ли пишете, а аз гледам да си подготвя работата и за декември,че родила неродила ,ДДС-то и осигуровките няма да ме чакат и следващия месец. Вчера вече си подготвих всичко за изписването и за мен от родилното,е не съм ги изпрала ама сега ми поправят и почистват пералнята и след това се мятам всичко да изпера.ХАйде до скив в новата тема!

# 733
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Добро утро! Имах кошмарна нощ. След стоенето вкъщи и пазенето от грипа, се оказа , че пак сме по някакъв начин болни, но не от грипа. Мирела има май проблем с бъбречетата, защото снощи беше с една миризлива урина, а по-късно имаше и кръв в нея. Боли я много като пишка и реве. Вдигна и Т посред нощите ,но я свалихме.
Сега чакам мъжо дали ще го пуснат от работа да я заведе на лекар и изследвания, че не ми се рискува в моето състояние да ходя напред  назад. Кофти е много, когато децата са болни. Аз лично не мигнах цяла нощ за да и следя положението.
Направо се чудя как такова малко дете примерно може вече да изхвърля песъчинки, не че не може, но то си дете. Confused

# 734
  • Мнения: 1 391
She_R , ужасно това с детенцето... дано му дадат адекватно и успешно лечение и бързо да й мине.. Душичката, представям си какво ти е на сърцето...  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт