Плуване за деца - къде в София?

  • 281 995
  • 829
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 7 122
А аз съм съгласна с sourcherry. Един час в седмицата е спортуване, колкото да си запълни човек времето.
Усвояването на стиловете е нещо индивидуално и донякъде зависещо от треньора. Ако няма правилното спортуване и извън басейна (загрявки, гимнастика, тренировки на сухо), ще отнеме повече време. Аз съм в позицията на наблюдаващ тренировки, докато моето дете се учи да плува. При нея примерно веднага се усети отсъствието й по една от двете възможни седмични тренировки. Назадна, така да се каже. Иначе като голям ентусиаст и силно дисциплинирано човече доста бързо влезе в ритъма на групата и дори си има нейните моменти, в които не се усеща възрастовата граница.
Междувременно наблюдавам и малко индивидуални тренировки, както и тези на групата на по-големите деца или поне по-отдавна трениращи дребосъци. Има две момченца на по 12-13 години, които просто разчитат само на престоя си във водата и за почти 2 месеца  са все така пълна скръб. Има и възрастни мотивирани "ученици", които искат да си изчистят техниката и наистина са силно дисциплинирани и резултатите им са видими.
Но аз не разбирам от плуване, де. Имам само общ повърхностен поглед върху спорта. Гледам го повече на телевизора.

# 436
  • София
  • Мнения: 44 229
Ако целта е просто да може да плува, за да има самочувствие и да не е "удавник", може и да му стигне  един път седмично ходене(може би за 2 часа, не за един ще е по-добре)...

# 437
  • Мнения: 2 494
Ако целта е просто да може да плува, за да има самочувствие и да не е "удавник", може и да му стигне  един път седмично ходене(може би за 2 часа, не за един ще е по-добре)...

Аз питах за това, но за децата не е препоръчително, честно казано дори на мен 2 часа са ми много  Twisted Evil
За мен 1 път седмично все пак си поддържа някакво движение за детето и при всички положения е по-добре от нищо  Laughing ако зависи от нас , а и от нея и всеки ден ще плува......

Последна редакция: сб, 22 ное 2014, 13:28 от megan@

# 438
  • София
  • Мнения: 44 229
на нашите са им 2 часа, но не е само плуване и ест по-малки и начинаещи не ги държат до края на всяка цена.

# 439
  • Мнения: 1 622
Той тренира в група, може би след година ще вземем учител за индивидуално трениране с цел изчистване на стила, но сега се мотивира от факта, че повечето деца са по-добре от него, защото тренират втора година, а той само от два месеца, а и по принцип е много изпълнителен и старателен.

# 440
  • София
  • Мнения: 100
Може да ви се стори странно, но имам бебе и виждам колко добре се чувства във вода. Някой Може ли да ми птепоръча професионален учител, който да идва вкъщи за да не забрави съкровището ми да плува?

# 441
  • София
  • Мнения: 39 821
Малкото Хабиби, в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=414387.0 е публикуван мейла на Александра. Пишете ѝ и вижте дали ще ви помогне.

# 442
  • София
  • Мнения: 100
Малкото Хабиби, в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=414387.0 е публикуван мейла на Александра. Пишете ѝ и вижте дали ще ви помогне.

Благодаря за информацията, след празниците ще се възползвам.

# 443
  • София
  • Мнения: 318
Моля за отзиви за треньорите по плуване в Кемпински  Hug

# 444
  • Мнения: 1 622
Някаква отзиви за Мица Ненова, басейна на Спортната палата?
Благодаря

# 445
  • София
  • Мнения: 1 248
Някаква отзиви за Мица Ненова, басейна на Спортната палата?
Благодаря

Какъв специалист е, не мога да коментирам, но плувайки в басейна, докато тя обучава децата, ми прави впечатление, че е доста мила и внимателна, за разлика от други свои колеги .

# 446
  • София
  • Мнения: 1 724
правя проучване за София, басейн без активен хлор

http://orangefitness.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8 в басейна на мол Парадайс пречистването е с електролиза на сол (същата или подобна като тази на басейн Спарк )

цените са солени също - за дете картата за ползване на басейна е 185лв на месец и отделно тренировката 25лв
имат курсове в група, но са само от 18.30ч и не попитах за цени.

в хотел Берлин от около година нямат обучение по плуване за деца, пречистването си е същото след ремонта - с озониране
цената на посещение на дете обаче е само 7лв, възрастен 10/12 делник/празник

интересен текст , хотел в Кюстендил с басейн без активен хлор http://www.strimon-spaclub.com/bg/article/94/pool-without-chlorine.html

с електролизата на сол всъщност се образува хлор отново и самата хлор пречиства басейна

Интересувам се изключително от чистотата на басейните, поради особености,свързани със здравето на дъщеря ми - на 7 години.
Бихте ли препоръчали басейн и треньор- няма значение дали в група или индивидуално.

Благодаря  bouquet

# 447
  • София
  • Мнения: 5 202
След всички проучвания ходим в Инерджи и сме много доволни

 плюсовете - малко деца, приемлива такса - 12 лв на час излиза с по-евтината карта (може да се ползва само до 15 ч и без събота и неделя), НЯМА МИРИЗМА НА ХЛОР!, но водата изглежда чиста, нито пък сме имали някакви субективни оплаквания
 като казвам малко деца - понякога 1-2 Simple Smile

минуси - много трудно паркиране, запушени подови сифони в душ-кабинките, все пак е с хлор
 (внимавайте за КАТ, улиците са еднопосочни и си имат любими местенца!)

# 448
  • София
  • Мнения: 1 724
Благодаря ти, ЗаСлон, може ли на лс , впечатления за треньор , ако имате треньор?

Днес ходихме в Рамада,  бившия Новотел на гарата, спа то  е част от Виктория Спа групата, спасителите са и треньори- беше много мило момиче, което преди е тренирало деца в Спартак, каза, че слагат препарати, но че два пъти на ден мерят нивото и два пъти седмично мият дъното на басейна с уред. Миришеше силно на хлор, но наистина басейнът изглежда доста чист, бяхме там около 15, 30 и имаше само две момичета, които тренираха.

# 449
  • Мнения: 1 235
Рамада басейнът е голям и хубав, обстановката също е много приятна. Има и други треньори, не са само спасителите. Мога да ти препоръчам, ако искаш пиши на лични, че да не излезе реклама.

Общи условия

Активация на акаунт