Съпруги,чийто мъже пътуват 11

  • 34 496
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Varna
  • Мнения: 2 594
На всички болнички по бързо да се оправят newsm10
ДАРЕ- успя ли да свалиш на детето тая висока температура най-накрая? Че такава температура си е за притеснение. Преживяла съм го. Докато я сваля беше оле мале. Слагам кърпи на челото и гърдите и слизам надолу към ръцете и краката и като се връщам нагоре и кърпите вече сухи #Crazy Ама моя малък беше пък твоя голям и ти е много по трудно. Дано вече да е отминало thumbsup
VERY- ми как няма да се скатават момчетата като нямат стимул. И при нашите уж 8 часов работен ден ама не е толкова, а е от 12 до 14 и това не им се плаща. Овъртайма отиде на кино и при тях отдавна. Пък за другите неща вече писахме да не се повтарям.

# 31
  • Мнения: 662
Даре температурата се сваля в банята,събличаш детето и мокриш с топла вода след което натриваш със сапун и така триеш, да се разпени.Изплакваш пак с топла 37 гр. вода изкарваш го  от банята и оставяш на въздуха да изсъхне, поне 0.5 даления пада,ама това като видиш дебелия край към 40 когато е,до38.5 нищо не се прави.Когато е вирус обикновенно така протича.Ако детето е голямо и неможеш да го занесеш до банята в леглото мажеш с топла вода ,а под мишници под колене слагаш нещо замразено в пакет от фризера ,но увито в плат.

# 32
  • Мнения: 662
Забравих да ти кажа антивир.препарат е Izoprinosin 500мг. ако е 20 кг.детето -2x1,ако е 30кг.-.1-1/2-1,40кг.и нагоре 3x1.Не пречи и с АБ-тика да се приема.Консултирай се все пак с личния лекар,той или тя познават детето

# 33
  • Мнения: 122
Да пожелая на очакващите само хубави вести и усмихнат ден...   bouquet

# 34
  • Мнения: 46
Здравейте! Даре, дано е минала леко нощта.Аз в банята с хладка вода свалях на мен си високата Т пролетта, децата понеже са малки в мокър чаршаф, колкото и гадно да е, това е най-ефикасното.Бебчо също съм му правила хладка вана. Лоша работа е тази Т.
Ние с мъника се боцнахме вчера, баткото трябва да взема от училище днес.Мале като му казах снощи, орева света. Толкова е страхлив и му обещах, че няма. Обаче ме чу да питам учителката кога им е обедната почивка и пак настръхна целия. Милия как ли ще изкара деня в притеснение, ама няма да се оттърве.
Благодаря за инфото за билетите. Нека се обади кога точно ще пътува и ще видя какво мога да направя. Предния път пътуваха на 2 групи и той уж щеше да е с първата, някъде по трасето се оказа,че е във втората, преди последното прекачване стана ясно кога ще кацне. Луда работа!
Каква цена горе-долу е нормалната за билет в последния момент?Сега ще проверя и в нета как стоят нещата.
Лек ден на всички!
Айде да разнообразим с една чаша чай, че му идва сезона.

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте мили дружки !Привет приятелю / тебе все те забравям Нали Мъжете Не Плачат /!
Благодаря за подкрепата, защото наистина бях страшно притеснена.
Делта ,той като малък много рядко ми е вдигал температура.Боледуваше най много от бронхит.Заради това направо се уплаших като ми вдитна 40 градуса.По едно време имах чувството, че нищо не мога да направя повече защото ту я сваля ту пак същата е след известно време.Има и нещо друго .При по големите и възръстните температурата се понася по трудно.Започна да го унася ,той е 90 кг.мъж  висок 1,90 не мога да го вдигна ,не мога да го събудя.Просто ужас.
Круелка ,точно това направих след като звъннах на 112 /мацки бяха страшно любезни/.Намокрих чаршаф със ледена вода и така през 1 час свалях температурата,защото тя постоянно се вдигаше. Оцет ,сода ,казаха ми захарна вода на очите - без никакъв ефект.Много съм подробна ,защото искам да не боледуват децата ни и ако мога да съм полезна с тия си обеснения.Сега 2 ден е на антибиотик и температурата варира ,но лекарката каза че до 3 дни ще е така.
Мим -д  и аз се чудя защо не обявят грипна епидемия след като в час са по 10 деца.Защо трябва и другите да се заразяват.
През цялото време съм мислила за вас в смисъл как сте се оправяли сами с децата си когато мъжете са на море Какви ситуации сте преодолявали.Всички с дълъг стаж като съпруги на моряци шапка ви свалям и знам че наиситна до една сте силни и страшно борбени жени които заслужават да бъдат обичани от мъжете си.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравейте, момичета!

Дари, радвам се, че Петьо е по-добре. Пожелавам му бързо възстановяване и скоро да влезе в кондиция. Като има болни деца чак не си на себе си. Всичко ще е наред.

Стреч, той като получи телекса с полетите да ти каже кога точно кацат в София за да му вземеш билет от летището. Касата работи от 8.00 до 20.00 ч. Билета е около 160 лв. сега може да са поевтинели. Плаща се там.Билета го чака в София
Пиши му, че полети има в 9.30, 16.00, 19.45. Той да прецени кой му върши работа. Преди имаше и в 23.00, но нещо липсва този полет. Питай на тел. 57-34-16- каса летище.
Тези по 30 лв. са с резервация месец по рано.
Ето ти сайта на летище София.

http://www.flybulgaria.bg/bg/sofia_airport/departures.html

Бягам за децата, после ще пиша пак.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 136
Здравейте от мене,Много сте писали и имах много за четене ,Простете за закъснението но да са ви живи и здрави именниците,Успех на тези които имат изпити,Дари  много лош вирус сте прекарали да оздравявате бързо,Аз сега ще си оправям ученичката и като замине ще ходя да чистя градината на синковеца че ремонта свършил пък нямало кой да чисти,Та такива работи при мене,  bouquet Hug Hug  bouquet на всички ви

# 38
  • Varna
  • Мнения: 2 594
ЕЙ, Даре
как сте днеска бе? Знаех, че товето детенце е голямо . Не става както моето беше сравнително малко да го отървам от тая температура със оцет и сода за хляб ама много ми помогна на мене. Но твоето момче голямо и за това казах по трудно. Както казах Даре и сама се водих да раждам Душо и сама по операции със малкия- като беше малък де, сега е голЕмо магаре. Ама нямаш време да се замисляш да ти кажа, че си сама отвсякъде. Нали знаеш, че като няма на кого да се облегнеш като го няма мъжо се хващаш във ръце и нямаш време да гледаш колко си сама и колко ти е трудно. Така, че нямам нищо против и телефона си на лични да дам като има някой във проблем да дам някой съвет за да помогна, НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ПО КОЕ ВРЕВЕ ДОРИ И ПО ТЪМНИ ДОБИ-стига да мога да помогна със съвет. Ние моряшките семейства сме си едни такива по различни от другите сякаш и си помагаме дори и непознати. Не, че няма да помогна ако мога на всеки който има нужда и аз мога да го наравя.
ТУТУН- и ти като мене Душо- във градината на сина само аз и някаква друга жена ходехме да чистим след ремонта. Бях си взела неплатена и точно нас двете ни сочеха със пръст, че не сме отишли точно от ония и мъже и жени които са си тука. Мамка им!!! Ама им натрих носовете тогава-благодаря и на директорката и на даскалиците, че ме подкрепиха и доказаха, че сме били само тия две жени. Всяка във различен ден бяхме, ако бяхме заедно поне по весело щеше да мине деня.
СТРЕЙКА- давай купувай билета Душатаааа, аз се радвам за тебе сякаш мойтУ мъж се връща. Ама като нищо може и да се върне по рано заради новите договири дето са по 6 месеца #Cussing out

# 39
  • Мнения: 0
Делта, аз ти имам координатите .Нали си ги бяхме разменили .Нали все още ме е яд ,че не можахме да си начешем езиците тет а тет с тебе .И аз съм същата независимо от времето съм насреща.
Но наистина сега разбирам какво значи да си сам в смисъл да го няма главния стълб в живота ти.Не че не звъняха приятели ,брат ми майка ми но уви друго е рамото до теб.
Но така ни било писано.
Иначе днес сме с 37 градуса, но сигурно вечерта ще вдигне малко .Надявам се утре вече да няма температура нали сме на антибиотик.

# 40
  • Varna
  • Мнения: 2 594
ДАРЕ-
давай му от моята лИмУната за коята аз бях писала. Дали писах тука май не си спомням newsm78
Писала съм я и във други форуми. Днеска ми благодариха, че не стига че помага ама и много вкусна. Така, че да не се повтарям. Ако не я знаеш пиши пак на лични ще ти я напиша. Моят Пират ме лекува със нея и аз я давам на хората да могат и те да я ползва Няма да навреди повярвай ми!

# 41
  • Мнения: 202
DELTA_DELTA , напиши го тоя елексир, че всички да се запознаем с рецептата!
darito_71 , желая бързо оздравяване и възастановяване на сина ти!
Лина, къде се изгуби, дали има някакви обнадеждаващи новини за екипажа на Лудогорец?

# 42
  • Varna
  • Мнения: 2 594
КИАРЧЕ-
виж на лични моля те Hug

# 43
  • Мнения: 0
Делта ,давай лимонадата и на мене. Не е било като че ли в тоя форум рецептата.

# 44
  • Мнения: 0
Киара благодаря ти .
Стрея какво стана купи ли билетите или още нямаш достътчно информация за пристигането.Да не забравиш да ни информираш.Прибирането на мъжете ни е всеобща радост.
Мацки писахте ли по молба на Лина до Външно министерство относно проблема с Лудогорец.Сега ще се набутам да пратя два е-мейла.

Общи условия

Активация на акаунт